Fotó: Salvator Alapítvány
A lovasterápiás foglalkozásokba nyújtva betekintést, nyílt napokat tartott a hét végén a gyergyószentmiklósi Salvator Alapítvány a Patás Barát, illetve az Örömhang(o)LÓ nevű programok résztvevői és hozzátartozóik számára.
2018. augusztus 14., 13:332018. augusztus 14., 13:33
A lovasterápiás programok zárásaként két napon is szélesre tárta a mocsári lovaspálya kapuit a Salvator Alapítvány. Pénteken azokat a gyerekeket és szüleiket hívták meg, akik a Patás Barát II. foglalkozásaira jártak, szombaton pedig az Örömhang(O)Ló III. nevű program résztvevőit és hozzátartozóit látták vendégül.
– fogalmazta meg az alkalmak célját Gáll Katalin pszichológus, lovasterapeuta.
Korábban már írtunk a terápiás programokról, amelynek részeként tanulási zavarokkal küzdő gyerekek, a másikéban sérült és halmozottan sérült gyerekek fejlesztése zajlott.
„A problémás, a sérült és halmozottan sérült gyermekeknek nem igazán van lehetőségük fellépni, megmutatkozni nagyközönség előtt, nyílt napjainkon ezt a hiányosságot próbáljuk pótolni. Ugyanakkor
– fogalmazott a terapeuta. Ecsetelve a nyílt napok hangulatát, elmondta, lévén, hogy a Patás Barát program öt gyerek részvételével zajlott, a pénteki záróeseményen kevesen voltak, így családias volt a hangulat, de ez szombaton sem volt másként annak ellenére, hogy az aznapi találkozó több mint száz személy részvételével zajlott.
Az Örömhang(o)LÓ program nyílt napján. Ez a nap is örömre hangoló volt
Fotó: Salvator Alapítvány
Ha már megmutatták, mire képesek a ló hátán, a gyerekek kézműves foglalkozások, gyurmázás, arcfestés, szappanbuborék-fújás, kutyasimogatás közül választhattak kedvükre valót, az új játszótér pedig a felfedezés örömét nyújtotta számukra. A családias hangulathoz hozzájárult a szervezők által biztosított közös tízórai és ebéd elfogyasztása is.
– magyarázta Katalin.
Nagyjából 10 ezer sertést vágnak le a most kezdődő disznóvágási szezonban Hargita megyében. Noha bérvágásokat is vállalnak a megyében működő vágóközpontokon, vágóhidakon, a lakosság a disznóvágások jó részét háztáji körülmények között végzi el.
Hálával és örömmel teli búcsús ünnepségen adták át a Krisztus Király Plébánia új épületét Sepsiszentgyörgyön az egyházi év utolsó vasárnapján. A többfunkciós, közösségi érdekeket szolgáló plébániaközpontról Takó István plébános mesélt.
Egy tucatnyi cég jelentkezett a fogyatékkal élő személyeknek szervezett marosvásárhelyi állásbörzére, amelyet szerdán délelőtt tartanak.
Hogyan kell cselekedni egy egészségügyi vészhelyzetben, mikor indokolt mentőt hívni, és hogyan kell újraélesztést végezni – többek között ilyen kérdésekre kaphattak választ a Bethlen Gábor Általános Iskola tanulói (is) egy rendhagyó oktatás révén.
Sepsiszentgyörgyön még mindig a cégek kevesebb mint fele él az önkormányzat által nyújtott de minimis támogatás igénylésének lehetőségével. Idén 123 helyi vállalkozás kérte ingatlanadójának részleges visszatérítését.
Előzetes letartóztatásba került egy 19 éves fiatalember, miután tetten érték drogok eladása közben – tájékoztatta kedden a Bihar megyei rendőrség az Agerprest.
6000 ezer lejt adott át Brance Orbán csapatkapitány a gyergyószentmiklósi kórháznak, amivel prosztatarák szűrővizsgálatok elvégzését támogatják. A Gyergyói Hoki Klub idén is igyekszik felkelteni a figyelmet a szűrővizsgálatok fontosságára.
Lángok csaptak fel egy csíkrákosi lakóház tetőzetén kedd reggel – adja hírül a Hargita megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
Statisztikát tett közzé a Kovászna megyei Közüzemek Rt., amelyben a városok közül Kézdivásárhely fest a legrosszabbul a meghibásodások, csőtörések tekintetében. A város alpolgármestere viszont éppen a szolgáltató bíbelődésében látja ennek okát.
szóljon hozzá!