
Képünk illusztráció
Fotó: Rab Zoltán
Marosvásárhelyen, de az egész megyében nagy port kavartak azok a videófelvételek, amelyeken a magukat RSS-bandának nevező fiatalok másokat bántalmaznak. A gyermeküket féltő szülők a közbiztonság romlásáról beszélnek. A megyei rendőrség éves statisztikái azonban azt mutatják, hogy az utcai bántalmazások, rablások száma a tavaly húsz százakkal csökkent az egy évvel azelőtti adatokhoz képest.
2024. február 25., 12:332024. február 25., 12:33
2024. február 25., 12:392024. február 25., 12:39
A Maros megyei rendőrség éves beszámolóján, amelyet az elmúlt napokban tartottak, többek között a közbiztonságról, az utcai verekedésekről, rablásokról és az agresszív személyek követéséről, a lábbilincsekről is szó esett.
A rendőrségi nyilvántartások szerint az utcai lopások, bántalmazások, bűncselekmények 70 százalékát városon követik el, 30 százalékát vidéken. Az esetek 62 százaléka nappal történik, a többi éjszaka. Tavaly az utcai rablások, verekedések 20 százalékkal csökkentek a korábbi évhez képest. Az illetékesek elismerik, az utcán nappal vagy éjszaka történő megfélemlítések, rablások, bűncselekmények csökkentik a lakosság biztonságérzetét, ezért nagy hangsúlyt fektetnek ezek megelőzésére.

Előzetes letartóztatási parancsot adott ki a marosvásárhelyi bíróság három 16 és 17 éves fiatal nevére egy 13 és egy 14 éves gyermek súlyos bántalmazása miatt.
A sajtótájékoztatón szóba került a magát RSS-nek nevező fiatalok ügye is. Mint ismert, nyilvánosságra került több videófelvétel, amelyen fiatalok csoportja kisebb gyermeket bántalmaz, vagy egy nagyáruházban ütlegelnek többen egy sarokba szorított személyt. Az illetékesek elmondták,
Összesen tíz személyt azonosítottak, akiket a bántalmazásokban való szerepvállalással gyanúsítanak, ők 12–17 év közöttiek. Többeket 24 órára őrizetbe vettek,
A kivizsgálást folytatják.
Mint megírtuk, Maros megyében 2022 októberétől alkalmazzák az elektronikus nyomkövetőt, úgynevezett lábbilincset. Ezt azokra a személyekre szerelik fel, akiknek a nevére távoltartási parancsot adtak ki, elsősorban azért, mert bántalmaztak valakit. A nyomkövető jelzi, ha az érintett személy a megengedettnél közelebb kerül az áldozathoz.
Tavaly Maros megyében 60 esetben szerelték fel a nyomkövetőt, 35 esetben ideiglenes távoltartási parancs, 25 esetben a bíróság által kiadott, távoltartási rendelet nyomán. Az előbbit a rendőrség adhatja ki a helyszínelés nyomán, és csak pár napig érvényes, az utóbbit a bíróság az érintettek meghallgatása és a hivatalos panasz nyomán, ez pedig több hónapra szól.
A nyomkövetők 44 esetben jeleztek, a rendőrség 13 esetben állapította meg, hogy bűncselekmény történt. Mint ismert, az, aki a megszabott távolságot megszegi, börtönbe is kerülhet.

A marosvásárhelyi rendőrségnek sikerült azonosítania azt a két fiatalt, akik szerepelnek azon a videón, amely nagy port kavart a világhálón. A felvételen az látszik, hogy egy fiatal arcon rúg egy másikat.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!