
Képünk illusztráció
Fotó: Rab Zoltán
Marosvásárhelyen, de az egész megyében nagy port kavartak azok a videófelvételek, amelyeken a magukat RSS-bandának nevező fiatalok másokat bántalmaznak. A gyermeküket féltő szülők a közbiztonság romlásáról beszélnek. A megyei rendőrség éves statisztikái azonban azt mutatják, hogy az utcai bántalmazások, rablások száma a tavaly húsz százakkal csökkent az egy évvel azelőtti adatokhoz képest.
2024. február 25., 12:332024. február 25., 12:33
2024. február 25., 12:392024. február 25., 12:39
A Maros megyei rendőrség éves beszámolóján, amelyet az elmúlt napokban tartottak, többek között a közbiztonságról, az utcai verekedésekről, rablásokról és az agresszív személyek követéséről, a lábbilincsekről is szó esett.
A rendőrségi nyilvántartások szerint az utcai lopások, bántalmazások, bűncselekmények 70 százalékát városon követik el, 30 százalékát vidéken. Az esetek 62 százaléka nappal történik, a többi éjszaka. Tavaly az utcai rablások, verekedések 20 százalékkal csökkentek a korábbi évhez képest. Az illetékesek elismerik, az utcán nappal vagy éjszaka történő megfélemlítések, rablások, bűncselekmények csökkentik a lakosság biztonságérzetét, ezért nagy hangsúlyt fektetnek ezek megelőzésére.

Előzetes letartóztatási parancsot adott ki a marosvásárhelyi bíróság három 16 és 17 éves fiatal nevére egy 13 és egy 14 éves gyermek súlyos bántalmazása miatt.
A sajtótájékoztatón szóba került a magát RSS-nek nevező fiatalok ügye is. Mint ismert, nyilvánosságra került több videófelvétel, amelyen fiatalok csoportja kisebb gyermeket bántalmaz, vagy egy nagyáruházban ütlegelnek többen egy sarokba szorított személyt. Az illetékesek elmondták,
Összesen tíz személyt azonosítottak, akiket a bántalmazásokban való szerepvállalással gyanúsítanak, ők 12–17 év közöttiek. Többeket 24 órára őrizetbe vettek,
A kivizsgálást folytatják.
Mint megírtuk, Maros megyében 2022 októberétől alkalmazzák az elektronikus nyomkövetőt, úgynevezett lábbilincset. Ezt azokra a személyekre szerelik fel, akiknek a nevére távoltartási parancsot adtak ki, elsősorban azért, mert bántalmaztak valakit. A nyomkövető jelzi, ha az érintett személy a megengedettnél közelebb kerül az áldozathoz.
Tavaly Maros megyében 60 esetben szerelték fel a nyomkövetőt, 35 esetben ideiglenes távoltartási parancs, 25 esetben a bíróság által kiadott, távoltartási rendelet nyomán. Az előbbit a rendőrség adhatja ki a helyszínelés nyomán, és csak pár napig érvényes, az utóbbit a bíróság az érintettek meghallgatása és a hivatalos panasz nyomán, ez pedig több hónapra szól.
A nyomkövetők 44 esetben jeleztek, a rendőrség 13 esetben állapította meg, hogy bűncselekmény történt. Mint ismert, az, aki a megszabott távolságot megszegi, börtönbe is kerülhet.

A marosvásárhelyi rendőrségnek sikerült azonosítania azt a két fiatalt, akik szerepelnek azon a videón, amely nagy port kavart a világhálón. A felvételen az látszik, hogy egy fiatal arcon rúg egy másikat.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!