
A küldőpapírok egyes tartalmi elemeit időnként megváltoztatják, az új nyomtatványok megérkezéséig pedig néha hiány alakul ki. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
A Hargita Megyei Egészségbiztosítási Pénztárnak van egy kisebb tartaléka a küldőpapírokhoz szükséges nyomtatványokból, így nem áll fenn az a veszély, hogy nem tudják kiszolgálni a háziorvosokat, akik emiatt nem tudják szakorvoshoz küldeni betegeiket. A háziorvosi szövetség megyei vezetője szerint digitális küldőpapír bevezetésével elejét lehetne venni minden ilyen jellegű problémának.
2022. május 25., 11:032022. május 25., 11:03
2022. május 25., 14:042022. május 25., 14:04
Az ország egyes egészségbiztosítási pénztárainál fogytán vannak azok a nyomtatványok, amelyeket kitöltve a háziorvosok szakorvoshoz irányíthatják betegeiket, a központi sajtó híradásai szerint Bukarestben már vannak olyan háziorvosok, akik a nyomtatványhiány miatt ezt nem tudják megtenni.
A Hargita Megyei Egészségbiztosítási Pénztárnak van még egy kisebb tartaléka az említett nyomtatványokból, így nem áll fenn a veszélye annak, hogy a hiány miatt fennakadások lesznek az egészségügyi alapellátásban – tudtuk meg az intézmény vezérigazgatójától. Duda Tihamér elmondta, korábban voltak ilyen jellegű problémák Hargita megyében is, ugyanis időnként megváltoznak a nyomtatványok bizonyos tartalmi elemei, és olyankor újakat kell nyomtasson az Országos Nyomdavállalat. Olyan viszont már régen nem fordult elő a megyében, hogy elfogytak a nyomtatványok.
„Nemrég is megváltoztak a küldőpapír egyes tartalmi elemei, az újakat most nyomtatják, és nekünk is jelezték, hogy ha sürgős, akkor már mehetünk az újakért, ha nem, akkor pedig jövő hétfőtől kiszállítják.
A rendelés egy élő kapcsolattartás, mi minden héten kielemezzük a helyzetet és annyit rendelünk, hogy legyen megfelelő mennyiség készleten ahhoz, hogy tudjuk biztosítani a pillanatnyi igényléseket” – fogalmazott Duda Tihamér. Arra is kitért, hogy amikor változtatásokat eszközölnek a küldőpapíron – ami viszonylag gyakran megtörténik –, mindig van egy átmeneti időszak, amíg használni lehet a régi küldőpapírokat.
Nincs fogytán rendelőjében a küldőpapírhoz szükséges nyomtatvány, és kollégáitól sem hallott ilyen jellegű problémáról – mondta el megkeresésünkre Soós-Szabó Klára, a háziorvosi szövetség Hargita megyei vezetője. „Mi viszont már évek óta mondjuk, hogy digitalizált formában vezessék be, hiszen akkor el sem fogyhat. Miért kell tonnaszámra papírt használni erre?” – tette fel a kérdést. Központi szinten évek óta nem képesek meghozni az erről szóló döntést, folytatta a háziorvos, aki szerint
„A háziorvosok, a járóbeteg-rendelők, a kórházak mind meg kell vásárolják ezt, és ez valakinek nagyon jó üzlet” – fogalmazott. Tekintettel arra, hogy már évek óta működik az elektronikus egészségügyi rendszer, amelyben számos művelet már digitálisan történik, véleménye szerint csak szándék kérdése, hogy országosan bevezessék a digitalizált küldőpapírokat, ami egyrészt mentesítené az egészségügyi szolgáltatókat egy állandó költségtől, másrészt pedig környezetkímélő megoldás is lenne. „A józan ész azt mondatja, hogy a papíralapú nyomtatványokat már rég fel kellett volna számolni” – mondta.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
szóljon hozzá!