Madártávlatból. A csíkszeredai Suta-tóból 2007-ben biztonsági okokból engedték le a vizet, a mederben azóta bozótos alakult ki
Fotó: Farkas Tamás
Továbbra sincs pénz a Csíkszereda melletti Suta-tó helyreállítására, és több más árvízvédelmi munkálatot sem tudnak folytatni Csíkban, mivel nincs erre finanszírozás. A Madaras-patak szabályozását viszont befejezik, és tovább dolgoznak Kászonban is.
2017. május 17., 10:512017. május 17., 10:51
Ebben az évben sem várható előrelépés a Csíkszereda melletti Suta-tó helyreállításának ügyében – ez derül ki a Râmnicu Vâlcea-i központú Olt Vízügyi Igazgatóságtól kapott tájékoztatásból. Az intézmény vezetőségét arról kérdeztük, milyen csíki árvízvédelmi beruházások folytatódhatnak ebben az éven.
A csíkszeredai Suta-tóból 2007-ben biztonsági okokból engedték le a vizet, a mederben azóta bozótos alakult ki. A korábbi elképzelések szerint itt felújítanák a gátat és kitakarítanák a tavat, a három kisebb tó pedig biztosítaná a hordalék felfogását, megelőzve a nagy tó újbóli feltöltődését. Az igazgatóságtól kapott válasz szerint
Fotó: Farkas Tamás
Ugyancsak késik a Suta 2-ként ismert helyszínen, Csíkszentléleken a Kerekfenyő-domb alatti területre tervezett vésztározó elkészítése a Mindszent-patakként is ismert Széna-patakon, ahol a mesterséges tó 400 ezer köbméter vizet tárolna, megakadályozva azt is, hogy áradás történjen Csíkzsögödben.
Nem kaptunk választ arra a kérdésünkre, hogy mi lesz a Rákos-patak szabályozásával, amely többször okozott árvizet az elmúlt években, és emiatt 2011 őszén el is kezdték az árvízvédelmi munkálatokat. Akkor
A tervbe vett beruházás során Göröcsfalva Vacsárcsi felőli határában egy kisebb vízgyűjtő gát is épülne.
Az árvízveszély továbbra is valós. Egy nagyobb esőzés esetén partvédelmi munkálatok hiányában továbbra is kiönthetnek a patakok
Fotó: Veres Nándor
de még több száz méteres szakaszon kellene elvégezni a partvédelmi munkálatokat.
A Kászon-patak mederszabályozása is folytatódik, erre is van fedezet – tájékoztatott az igazgatóság.
Nagyjából 10 ezer sertést vágnak le a most kezdődő disznóvágási szezonban Hargita megyében. Noha bérvágásokat is vállalnak a megyében működő vágóközpontokon, vágóhidakon, a lakosság a disznóvágások jó részét háztáji körülmények között végzi el.
Hálával és örömmel teli búcsús ünnepségen adták át a Krisztus Király Plébánia új épületét Sepsiszentgyörgyön az egyházi év utolsó vasárnapján. A többfunkciós, közösségi érdekeket szolgáló plébániaközpontról Takó István plébános mesélt.
Egy tucatnyi cég jelentkezett a fogyatékkal élő személyeknek szervezett marosvásárhelyi állásbörzére, amelyet szerdán délelőtt tartanak.
Hogyan kell cselekedni egy egészségügyi vészhelyzetben, mikor indokolt mentőt hívni, és hogyan kell újraélesztést végezni – többek között ilyen kérdésekre kaphattak választ a Bethlen Gábor Általános Iskola tanulói (is) egy rendhagyó oktatás révén.
Sepsiszentgyörgyön még mindig a cégek kevesebb mint fele él az önkormányzat által nyújtott de minimis támogatás igénylésének lehetőségével. Idén 123 helyi vállalkozás kérte ingatlanadójának részleges visszatérítését.
Előzetes letartóztatásba került egy 19 éves fiatalember, miután tetten érték drogok eladása közben – tájékoztatta kedden a Bihar megyei rendőrség az Agerprest.
6000 ezer lejt adott át Brance Orbán csapatkapitány a gyergyószentmiklósi kórháznak, amivel prosztatarák szűrővizsgálatok elvégzését támogatják. A Gyergyói Hoki Klub idén is igyekszik felkelteni a figyelmet a szűrővizsgálatok fontosságára.
Lángok csaptak fel egy csíkrákosi lakóház tetőzetén kedd reggel – adja hírül a Hargita megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
Statisztikát tett közzé a Kovászna megyei Közüzemek Rt., amelyben a városok közül Kézdivásárhely fest a legrosszabbul a meghibásodások, csőtörések tekintetében. A város alpolgármestere viszont éppen a szolgáltató bíbelődésében látja ennek okát.
szóljon hozzá!