Madártávlatból. A csíkszeredai Suta-tóból 2007-ben biztonsági okokból engedték le a vizet, a mederben azóta bozótos alakult ki
Fotó: Farkas Tamás
Továbbra sincs pénz a Csíkszereda melletti Suta-tó helyreállítására, és több más árvízvédelmi munkálatot sem tudnak folytatni Csíkban, mivel nincs erre finanszírozás. A Madaras-patak szabályozását viszont befejezik, és tovább dolgoznak Kászonban is.
2017. május 17., 10:512017. május 17., 10:51
Ebben az évben sem várható előrelépés a Csíkszereda melletti Suta-tó helyreállításának ügyében – ez derül ki a Râmnicu Vâlcea-i központú Olt Vízügyi Igazgatóságtól kapott tájékoztatásból. Az intézmény vezetőségét arról kérdeztük, milyen csíki árvízvédelmi beruházások folytatódhatnak ebben az éven.
A csíkszeredai Suta-tóból 2007-ben biztonsági okokból engedték le a vizet, a mederben azóta bozótos alakult ki. A korábbi elképzelések szerint itt felújítanák a gátat és kitakarítanák a tavat, a három kisebb tó pedig biztosítaná a hordalék felfogását, megelőzve a nagy tó újbóli feltöltődését. Az igazgatóságtól kapott válasz szerint
Fotó: Farkas Tamás
Ugyancsak késik a Suta 2-ként ismert helyszínen, Csíkszentléleken a Kerekfenyő-domb alatti területre tervezett vésztározó elkészítése a Mindszent-patakként is ismert Széna-patakon, ahol a mesterséges tó 400 ezer köbméter vizet tárolna, megakadályozva azt is, hogy áradás történjen Csíkzsögödben.
Nem kaptunk választ arra a kérdésünkre, hogy mi lesz a Rákos-patak szabályozásával, amely többször okozott árvizet az elmúlt években, és emiatt 2011 őszén el is kezdték az árvízvédelmi munkálatokat. Akkor
A tervbe vett beruházás során Göröcsfalva Vacsárcsi felőli határában egy kisebb vízgyűjtő gát is épülne.
Az árvízveszély továbbra is valós. Egy nagyobb esőzés esetén partvédelmi munkálatok hiányában továbbra is kiönthetnek a patakok
Fotó: Veres Nándor
de még több száz méteres szakaszon kellene elvégezni a partvédelmi munkálatokat.
A Kászon-patak mederszabályozása is folytatódik, erre is van fedezet – tájékoztatott az igazgatóság.
Akit érdekel őseink történelme – legyen szó az ősi vallásról, lovas népünk mibenlétéről vagy a korai magyar hősök történelmi szerepéről –, annak idén is ott a helye a 2025. augusztus 8–10. között tartott VIII. Ősök Napja ünnepen.
Elérhető a Határtalanul program legújabb pályázata csütörtöktől – jelentette be a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára csütörtökön Sátoraljaújhelyen, a Rákóczi-táborban tartott sajtóeseményen.
Lépfenefertőzéssel (anthrax) kezelnek két személyt a bukaresti Matei Balș járványtani intézetben – közölte csütörtök este az egészségügyi minisztérium.
Románia készen áll hozzájárulni az ukrajnai béke megteremtéséhez és fenntartásához, valamint Oroszország elrettentéséhez – hangsúlyozta Nicușor Dan államfő „az elszántak koalíciójának” ülésén amelyet csütörtökön tartottak videókonferencia formájában.
Nyárádszeredai önkéntes tűzoltók is segítséget nyújtottak Magyarországon, miután orkán erejű vihar vonult végig számos településen és jelentős károkat okozott.
Csíkszereda jelentős részében áramszünetre ébredt a lakosság pénteken.
2025. július 1-jétől Romániában megszűnt a villamos energia árának állami korlátozása, amely az áram drágulását eredményezi.
Maláriával diagnosztizáltak egy bukaresti férfit – közölte csütörtökön az egészségügyi minisztérium.
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Egyfeszt összművészeti fesztivált idén július 31 és augusztus 3. között tartják Gyergyószentmiklóson. Mutatjuk a fellépőket.
szóljon hozzá!