Madártávlatból. A csíkszeredai Suta-tóból 2007-ben biztonsági okokból engedték le a vizet, a mederben azóta bozótos alakult ki
Fotó: Farkas Tamás
Továbbra sincs pénz a Csíkszereda melletti Suta-tó helyreállítására, és több más árvízvédelmi munkálatot sem tudnak folytatni Csíkban, mivel nincs erre finanszírozás. A Madaras-patak szabályozását viszont befejezik, és tovább dolgoznak Kászonban is.
2017. május 17., 10:512017. május 17., 10:51
Ebben az évben sem várható előrelépés a Csíkszereda melletti Suta-tó helyreállításának ügyében – ez derül ki a Râmnicu Vâlcea-i központú Olt Vízügyi Igazgatóságtól kapott tájékoztatásból. Az intézmény vezetőségét arról kérdeztük, milyen csíki árvízvédelmi beruházások folytatódhatnak ebben az éven.
A csíkszeredai Suta-tóból 2007-ben biztonsági okokból engedték le a vizet, a mederben azóta bozótos alakult ki. A korábbi elképzelések szerint itt felújítanák a gátat és kitakarítanák a tavat, a három kisebb tó pedig biztosítaná a hordalék felfogását, megelőzve a nagy tó újbóli feltöltődését. Az igazgatóságtól kapott válasz szerint
Fotó: Farkas Tamás
Ugyancsak késik a Suta 2-ként ismert helyszínen, Csíkszentléleken a Kerekfenyő-domb alatti területre tervezett vésztározó elkészítése a Mindszent-patakként is ismert Széna-patakon, ahol a mesterséges tó 400 ezer köbméter vizet tárolna, megakadályozva azt is, hogy áradás történjen Csíkzsögödben.
Nem kaptunk választ arra a kérdésünkre, hogy mi lesz a Rákos-patak szabályozásával, amely többször okozott árvizet az elmúlt években, és emiatt 2011 őszén el is kezdték az árvízvédelmi munkálatokat. Akkor
A tervbe vett beruházás során Göröcsfalva Vacsárcsi felőli határában egy kisebb vízgyűjtő gát is épülne.
Az árvízveszély továbbra is valós. Egy nagyobb esőzés esetén partvédelmi munkálatok hiányában továbbra is kiönthetnek a patakok
Fotó: Veres Nándor
de még több száz méteres szakaszon kellene elvégezni a partvédelmi munkálatokat.
A Kászon-patak mederszabályozása is folytatódik, erre is van fedezet – tájékoztatott az igazgatóság.
Ránk számíthatsz! az idei tusványosi nyári szabadegyetem és diáktábor mottója – mondta Németh Zsolt, az Országgyűlés Külügyi Bizottságának elnöke, a szabadegyetem egyik alapítója szerdai budapesti sajtótájékoztatón.
Ősztől csak az 500 főnél több diákot oktató iskolák maradnának önálló jogi személyiséggel a tanügyminisztérium költségcsökkentő terve szerint. Maros megyében több városi iskola is érintett lehet, de nagy még a bizonytalanság körülötte.
Pusztító vihar csapott le szerdán a Prahova völgyére, Szinaján több autót totálkárossá tettek a viharos szél miatt gyökerestől kidőlt, vagy derékba tört fák.
Az utak mentén élelemért kolduló medvék etetéséért kiszabható bírságok szigorítását ígérte szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter, miután részt vett a Transzfogarasi út környékén élő medvék kezeléséről szóló tanácskozáson.
A négymillió forintos gyorssegély után most tizenhatmillió forinttal segítik a kökösbácsteleki és nagyborosnyói családokat az anyaországiak. A Katolikus Karitász adománygyűjtéséből származó összeget az árvízkárok alapján költik el.
Fákat döntött ki, tetőszerkezeteket rongált meg és egyéb anyagi károkat is okozott a szerdai vihar Kézdivásárhelyen – olvasható Szilveszter Szabolcs alpolgármester bejegyzésében.
A fejlesztési és közigazgatási minisztérium új közigazgatási reformcsomagot tervez, amely a decentralizáció elvét erősíti meg, egyszerűsíti az ezzel kapcsolatos eljárásokat, és több hatáskört biztosít az önkormányzatoknak – jelentette be Cseke Attila.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) bizalmatlansági indítványt nyújtott be a kormány ellen, miután a Bolojan-kabinet felelősséget vállalt a parlamentben a deficitcsökkentő intézkedéscsomagról szóló törvénytervezetért.
Ezúttal Kézdivásárhelyre és Székelyudvarhelyre csapott le nagy erővel a vihar.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
szóljon hozzá!