Több mint kétszázan vettek részt a IV. Székelyföldi Szakrális Maratonon szombaton Csíksomlyón, akik biciklivel, gyalogosan, vagy szaladva tették meg a kijelölt három táv egyikét. A teljesítménytúra a keresztény értékeket és a békét hirdette, amelynek lényege a fizikai kihívás mellett szellemi megújulásban is rejlett.
2019. június 22., 14:572019. június 22., 14:57
2019. június 22., 15:272019. június 22., 15:27
Fotó: Gábos Albin
Több mint kétszázan vettek részt a IV. Székelyföldi Szakrális Maratonon szombaton Csíksomlyón, akik biciklivel, gyalogosan, vagy szaladva tették meg a kijelölt három táv egyikét. A teljesítménytúra a keresztény értékeket és a békét hirdette, amelynek lényege a fizikai kihívás mellett szellemi megújulásban is rejlett.
2019. június 22., 14:572019. június 22., 14:57
2019. június 22., 15:272019. június 22., 15:27
Fotó: Gábos Albin
A csíksomlyói kegytemplom előtt felállított sátornál regisztráltak kora reggel mindazok, akik teljesíteni szerették volna a Szakrális Maraton távjainak egyikét akár gyalog, akár kerékpárral, akár szaladva.
A szervezők három távot jelöltek ki:
az 54 kilométeres Szent László király-szakaszon Csomortán és a Szellő-tető, a Pogány- és Széphavas volt az útvonal, majd Szépvíz, Csíkdelne és Csíkpálfalva érintésével érkezhettek vissza;
a 20 kilométeres Márton Áron-szakaszon Csobotfalva és Csomortán érintésével a Libidári-dombra lehetett eljutni, és a Kígyók-pusztáján át vissza Csíksomlyóra;
a 6,5 kilométeres Écsy János-szakasz a Hármashalom oltárhoz, a Nagysomlyóra vezetett és onnan vissza.
Fotó: Gábos Albin
Molnár Sándor, a Székelyföldi Szakrális Maraton főszervezője elmondta,
„A kijelölt kilenc támaszpontnál nemcsak élelmet biztosítottunk a hasnak és információt a fejnek, hanem belső értelmezésre, elgondolkodásra ösztönző témákat is felvetettünk. A pecsételés helyett különböző mottókat kellett beragasztani a füzetbe, azért, hogy a résztvevők elgondolkozzanak az élet mélyebb kérdésein is” – magyarázta a szervező. A támaszpontokat egyébként több civil szervezet összefogásával biztosították.
Fotó: Gábos Albin
Fodor Zita már az első Szakrális Maratonon is részt vett, azóta minden évben teljesíti a túrát, a korábbi években kerékpárral tette meg a távot, idén azonban a gyalogos kihívást választotta a 20 kilométeres Márton Áron szakaszon. „Úgy érzem ez a szakrális maraton megerősít, ugyanis feltöltődhetünk a természetben, és arra is jó, hogy próbára tegyük akaraterőnket” – osztotta meg. Hozzátette, számára a maraton üzenete is fontos, amely a keresztények egységét és a békét hirdeti.
Fotó: Gábos Albin
Kerékpárral vágott neki az 54 kilométeres Szent László király távnak a csíkszeredai Erőss Szabolcs, aki először vett részt a Szakrális Maratonon. „Vallásosnak tartom magam, ezért szem előtt tartom ennek a maratonnak a vallásos vetületét, ugyanakkor saját magammal szemben kihívásként is megélem. Nem az a fontos, hogy mennyi idő alatt teszem meg a távot, hanem az, hogy egyáltalán végigcsináljam” – mondta.
Fotó: Gábos Albin
A Székelyföldi Szakrális Maratont a csíksomlyói rendezvénnyel párhuzamosan Mikházán is megszervezték, közel száz résztvevővel, ahol két távot jelöltek ki, a Korond – Parajd – Szováta – Nyárádremete – Mikháza szakaszt, valamint a Marosvásárhely – Nyárádszereda – Mikháza szakaszt.
Fotó: Gábos Albin
Fotó: Gábos Albin
Fotó: Gábos Albin
Fotó: Gábos Albin
Fotó: Gábos Albin
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adatai szerint az idei első negyedévben a romániai kereskedelmi szálláshelyek 390 900 külföldi turistát fogadtak, akik összesen 1,488 milliárd lejt költöttek el.
A rendkívüli hőség miatt 35 megyében korlátozzák hétfőn és kedden a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
szóljon hozzá!