Több mint kétszázan vettek részt a IV. Székelyföldi Szakrális Maratonon szombaton Csíksomlyón, akik biciklivel, gyalogosan, vagy szaladva tették meg a kijelölt három táv egyikét. A teljesítménytúra a keresztény értékeket és a békét hirdette, amelynek lényege a fizikai kihívás mellett szellemi megújulásban is rejlett.
2019. június 22., 14:572019. június 22., 14:57
2019. június 22., 15:272019. június 22., 15:27
Fotó: Gábos Albin
Több mint kétszázan vettek részt a IV. Székelyföldi Szakrális Maratonon szombaton Csíksomlyón, akik biciklivel, gyalogosan, vagy szaladva tették meg a kijelölt három táv egyikét. A teljesítménytúra a keresztény értékeket és a békét hirdette, amelynek lényege a fizikai kihívás mellett szellemi megújulásban is rejlett.
2019. június 22., 14:572019. június 22., 14:57
2019. június 22., 15:272019. június 22., 15:27
Fotó: Gábos Albin
A csíksomlyói kegytemplom előtt felállított sátornál regisztráltak kora reggel mindazok, akik teljesíteni szerették volna a Szakrális Maraton távjainak egyikét akár gyalog, akár kerékpárral, akár szaladva.
A szervezők három távot jelöltek ki:
az 54 kilométeres Szent László király-szakaszon Csomortán és a Szellő-tető, a Pogány- és Széphavas volt az útvonal, majd Szépvíz, Csíkdelne és Csíkpálfalva érintésével érkezhettek vissza;
a 20 kilométeres Márton Áron-szakaszon Csobotfalva és Csomortán érintésével a Libidári-dombra lehetett eljutni, és a Kígyók-pusztáján át vissza Csíksomlyóra;
a 6,5 kilométeres Écsy János-szakasz a Hármashalom oltárhoz, a Nagysomlyóra vezetett és onnan vissza.
Fotó: Gábos Albin
Molnár Sándor, a Székelyföldi Szakrális Maraton főszervezője elmondta,
„A kijelölt kilenc támaszpontnál nemcsak élelmet biztosítottunk a hasnak és információt a fejnek, hanem belső értelmezésre, elgondolkodásra ösztönző témákat is felvetettünk. A pecsételés helyett különböző mottókat kellett beragasztani a füzetbe, azért, hogy a résztvevők elgondolkozzanak az élet mélyebb kérdésein is” – magyarázta a szervező. A támaszpontokat egyébként több civil szervezet összefogásával biztosították.
Fotó: Gábos Albin
Fodor Zita már az első Szakrális Maratonon is részt vett, azóta minden évben teljesíti a túrát, a korábbi években kerékpárral tette meg a távot, idén azonban a gyalogos kihívást választotta a 20 kilométeres Márton Áron szakaszon. „Úgy érzem ez a szakrális maraton megerősít, ugyanis feltöltődhetünk a természetben, és arra is jó, hogy próbára tegyük akaraterőnket” – osztotta meg. Hozzátette, számára a maraton üzenete is fontos, amely a keresztények egységét és a békét hirdeti.
Fotó: Gábos Albin
Kerékpárral vágott neki az 54 kilométeres Szent László király távnak a csíkszeredai Erőss Szabolcs, aki először vett részt a Szakrális Maratonon. „Vallásosnak tartom magam, ezért szem előtt tartom ennek a maratonnak a vallásos vetületét, ugyanakkor saját magammal szemben kihívásként is megélem. Nem az a fontos, hogy mennyi idő alatt teszem meg a távot, hanem az, hogy egyáltalán végigcsináljam” – mondta.
Fotó: Gábos Albin
A Székelyföldi Szakrális Maratont a csíksomlyói rendezvénnyel párhuzamosan Mikházán is megszervezték, közel száz résztvevővel, ahol két távot jelöltek ki, a Korond – Parajd – Szováta – Nyárádremete – Mikháza szakaszt, valamint a Marosvásárhely – Nyárádszereda – Mikháza szakaszt.
Fotó: Gábos Albin
Fotó: Gábos Albin
Fotó: Gábos Albin
Fotó: Gábos Albin
Fotó: Gábos Albin
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Nicușor Dan államfővel folytatott keddi egyeztetések után kijelentette, hogy két kisebbségikormány-változat képzelhető el, harmadik lehetőségként pedig egy „nagyon szűk többségű” kormány.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.
Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartandó egyeztetéseken arra fogja kérni a pártokat, hogy térjenek vissza a párbeszédhez.
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
szóljon hozzá!