Több mint kétszázan vettek részt a IV. Székelyföldi Szakrális Maratonon szombaton Csíksomlyón, akik biciklivel, gyalogosan, vagy szaladva tették meg a kijelölt három táv egyikét. A teljesítménytúra a keresztény értékeket és a békét hirdette, amelynek lényege a fizikai kihívás mellett szellemi megújulásban is rejlett.
2019. június 22., 14:572019. június 22., 14:57
2019. június 22., 15:272019. június 22., 15:27
Fotó: Gábos Albin
Több mint kétszázan vettek részt a IV. Székelyföldi Szakrális Maratonon szombaton Csíksomlyón, akik biciklivel, gyalogosan, vagy szaladva tették meg a kijelölt három táv egyikét. A teljesítménytúra a keresztény értékeket és a békét hirdette, amelynek lényege a fizikai kihívás mellett szellemi megújulásban is rejlett.
2019. június 22., 14:572019. június 22., 14:57
2019. június 22., 15:272019. június 22., 15:27
Fotó: Gábos Albin
A csíksomlyói kegytemplom előtt felállított sátornál regisztráltak kora reggel mindazok, akik teljesíteni szerették volna a Szakrális Maraton távjainak egyikét akár gyalog, akár kerékpárral, akár szaladva.
A szervezők három távot jelöltek ki:
az 54 kilométeres Szent László király-szakaszon Csomortán és a Szellő-tető, a Pogány- és Széphavas volt az útvonal, majd Szépvíz, Csíkdelne és Csíkpálfalva érintésével érkezhettek vissza;
a 20 kilométeres Márton Áron-szakaszon Csobotfalva és Csomortán érintésével a Libidári-dombra lehetett eljutni, és a Kígyók-pusztáján át vissza Csíksomlyóra;
a 6,5 kilométeres Écsy János-szakasz a Hármashalom oltárhoz, a Nagysomlyóra vezetett és onnan vissza.
Fotó: Gábos Albin
Molnár Sándor, a Székelyföldi Szakrális Maraton főszervezője elmondta,
„A kijelölt kilenc támaszpontnál nemcsak élelmet biztosítottunk a hasnak és információt a fejnek, hanem belső értelmezésre, elgondolkodásra ösztönző témákat is felvetettünk. A pecsételés helyett különböző mottókat kellett beragasztani a füzetbe, azért, hogy a résztvevők elgondolkozzanak az élet mélyebb kérdésein is” – magyarázta a szervező. A támaszpontokat egyébként több civil szervezet összefogásával biztosították.
Fotó: Gábos Albin
Fodor Zita már az első Szakrális Maratonon is részt vett, azóta minden évben teljesíti a túrát, a korábbi években kerékpárral tette meg a távot, idén azonban a gyalogos kihívást választotta a 20 kilométeres Márton Áron szakaszon. „Úgy érzem ez a szakrális maraton megerősít, ugyanis feltöltődhetünk a természetben, és arra is jó, hogy próbára tegyük akaraterőnket” – osztotta meg. Hozzátette, számára a maraton üzenete is fontos, amely a keresztények egységét és a békét hirdeti.
Fotó: Gábos Albin
Kerékpárral vágott neki az 54 kilométeres Szent László király távnak a csíkszeredai Erőss Szabolcs, aki először vett részt a Szakrális Maratonon. „Vallásosnak tartom magam, ezért szem előtt tartom ennek a maratonnak a vallásos vetületét, ugyanakkor saját magammal szemben kihívásként is megélem. Nem az a fontos, hogy mennyi idő alatt teszem meg a távot, hanem az, hogy egyáltalán végigcsináljam” – mondta.
Fotó: Gábos Albin
A Székelyföldi Szakrális Maratont a csíksomlyói rendezvénnyel párhuzamosan Mikházán is megszervezték, közel száz résztvevővel, ahol két távot jelöltek ki, a Korond – Parajd – Szováta – Nyárádremete – Mikháza szakaszt, valamint a Marosvásárhely – Nyárádszereda – Mikháza szakaszt.
Fotó: Gábos Albin
Fotó: Gábos Albin
Fotó: Gábos Albin
Fotó: Gábos Albin
Fotó: Gábos Albin
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!