
Nem gyúródnak a cégek a marosvásárhelyi tömbházak szigetelésére. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Marosvásárhelyen több tucatnyi tömbház hőszigetelésére van pénz vagy konkrét ígéret, de egyre kevesebb cég érdeklődik a munkálatok iránt. A marosvásárhelyi városháza illetékese biztatja a helyi cégeket, hogy jelentkezzenek ezekre a munkálatokra is.
2023. március 19., 16:082023. március 19., 16:08
Az egyik gyakran elforduló napi beszédtéma Marosvásárhelyen a tömbházak hőszigetelése. Akinél már megtörtént, az arról beszél, hogy milyen változásokat tapasztalt, és mennyivel kevesebb lett a fűtésszámlája. Akinél még nem, az az szeretné tudni, hogy vajon mikor kerül sorra az ő tömbháza is.
Két azonos felületű kétszobás tömbházlakás tulajdonosától kérdeztük meg, hogy milyen volt januárban a földgázfogyasztásuk. Mindketten földszinten laknak, az egyik lakása hőszigetelve van és termopán ablakai vannak, a másik nincs szigetelve és ablakai is régiek. Mindkét helyen egyéni hőközpont van és a tulajdonosok nyugdíjasok, így többnyire otthon tartózkodnak.
A marosvásárhelyi városháza szakosztályának vezetője, Dorin Belean a Székelyhonnak elmondta, hogy
Ezen kívül vannak, amelyeket a tulajdonosok saját költségükön tettek rendbe. Jelenleg a fejlesztési minisztérium és az Országos Helyreállítási Program (PNRR) keretében lehet támogatást igényelni tömbházszigetelésre.
Ezenkívül itt vannak pótlistán is tömbházak, amennyiben lehetőség nyílik, azokra is pénzt igényel az önkormányzat. A fejlesztési minisztérium által meghirdetett programokon keresztül felújított tömbházlakások tulajdonosai korábban a költségek 10 százalékát kellett kifizessék, az új kiírásokban ez is csökkenni fog. Dorin Belean azt is elmondta, hogy
Folyamatosan érkeznek a kérések a tulajdonosi társulások részéről, a várólista hatalmas.
Az illetékes arról is beszélt, hogy jó volna, ha
Mint kiemelte: azt tapasztalták, hogy valamiért nem jelentkezik kellő számú kivitelező, nemcsak helyi, de még más megyei sem. Mint ismert, ezek a versenytárgyalások nyitottak,
Az igazgató reményét fejezte ki, hogy minden munkálatra találnak céget és tervek szerint tudják lebonyolítani a nyertes pályázatokat.
A szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) ügyészei csütörtökön elrendelték a nyomozás kiterjesztését gyűlöletkeltés vagy diszkrimináció bűncselekménye miatt Andrew Tate esetében.
Újraindul a röntgen-, a mammográfiás vizsgálat és a csontsűrűségmérés a csíkszeredai járóbetegrendelőben, miután a megyei kórház beszerezte a szükséges sugárvédelmi engedélyeket.
Szeretettel várunk mindenkit 2026. június 1-jén, hétfőn 9:00 és 12:00 óra között az Utazás a gyermekkor világában eseményre.
Az Európai Unióban a 15 és 29 év közötti nem dolgozó és oktatási vagy képzési programban sem részt vevő fiatalok aránya a 2015-ös 15,2 százalékról 2025-re 11 százalékra csökkent, de Romániában továbbra is a legmagasabb ez az arány.
Szemeteskukában hozták a marosvásárhelyi városházára az ajánlatukat a Sylevy cég képviselői, mert szeretnék tovább is biztosítani az utcai takarítást. Soós Zoltán polgármester szerint olyan cégeket hívtak meg, akikkel nem volt jogi vitájuk.
Gyalogátjárón ütöttek el egy 13 éves gyermeket szerda délután Szentkatolnán. A rendőrség vizsgálatai szerint a kislány rollerrel kelt át a zebrán, amikor a baleset bekövetkezett.
A Sanitas szakszervezeti tagjai csütörtökön sztrájkőrséget tartanak a munkaügyi minisztérium székhelye előtt.
Lángra kapott egy melléképület csütörtökön Csíksomlyón a Somlyó 33-ként ismert romatelepen. A tűzeset során egy ember a karján égési sérüléseket szenvedett. A hivatásos tűzoltók megfékezték a lángokat.
Ciprian Ciucu főpolgármester csütörtökön a Facebook-oldalán bejelentette, hogy aláírta Bukarest pályázati dossziéját a 2028-as UEFA Európa-liga-döntő megrendezésére.
Megdőlt a fővárosi melegrekord szerdán – közölte a HungaroMet Zrt. csütörtökön a Facebook-oldalán.
szóljon hozzá!