A Csíki Csobbanó személyzete végzi a karbantartást az uszodában. Egy hónapig lesz zárva
Fotó: Sándor Csilla
Hiába van 2018 májusáig még jótállási időszakban a csíkszeredai uszoda, a létesítményt kivitelező kolozsvári cég egyelőre nem jelentkezett, hogy a jelzett meghibásodásokat, problémákat kijavítsa. A létesítményt 2013-ban adták át, azóta rendszeresen gondokat okoz a szivárgás.
2017. augusztus 09., 11:082017. augusztus 09., 11:08
A Csíki Csobbanóban múlt péntek óta nem fogadnak látogatókat, egy hónapra ugyanis bezárták a létesítményt a szokásos éves karbantartási munkálatok miatt. Ezzel párhuzamosan
Bíró László, a csíkszeredai uszodát üzemeltető Csíki Fürdők Kft. igazgatója elmondta, a város több alkalommal is jelezte a problémákat az építtetőnek, azaz az Országos Beruházási Társaságnak (CNI), akik továbbították azokat a kivitelezőnek, de azóta sem történt semmi.
– sorolta az igazgató a javításra váró problémákat. A korábbi években is többnyire ezeket a meghibásodásokat jelezték a kivitelezőnek, de akkor is „csak a következményeket tüntették el, az okokkal nem foglalkoztak”.
A medencékből szivárog a víz. Visszatérő probléma
Fotó: Sándor Csilla
– tudtuk meg Bíró Lászlótól. Kerestük az ACI Kolozsvárt is, akik e-mailben kérték, hogy tegyük fel kérdéseinket, választ későbbre ígértek.
Csíki Fürdők Kft. vezetője az uszoda működésével kapcsolatban pozitív fejleménynek tekintette, hogy egyre inkább növekedett a bevételük, és csökkent a kiadásuk az utóbbi időben. Tavaly
A tervek szerint egyébként szeptember negyedikén nyitják ki újra a Csíki Csobbanót, attól kezdve változtatnak a nyitvatartási programon.
A belépő árának növekedéséről korábban beszámoltunk, erről júniusi ülésén döntött a csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület.
Fotó: Sándor Csilla
Egy belépőjegy ára így 15 lejre drágul szeptembertől, a szauna használata 6 lejbe kerül. Egy szülő és egy 2 év alatti kisgyermek naponta 9 és 15 óra között 10 lejért léphet be az uszodába. A 60 éven felüli nyugdíjasok 13 és 15 óra között 8 lejért úszhatnak, a fogyatékkal élők 5, a diákok, egyetemi hallgatók pedig 12 lejt fizetnek. A családi jegyeket a háromtagú családoknak 36, négy személy esetében 40, öt személy számára 43, hat személynek pedig 45 lejért lehet megvásárolni.
Fejenkét 180 ezer lejes juttatásról szóló összeget hozott nyilvánosságra kedden a román központi sajtó, amit annak a három alkotmánybírónak adnának, akiknek most jár le a kilencéves mandátumuk. Köztük van a magyar alkotmánybíró is.
Az áramszolgáltató közlése szerint előre tervezett karbantartási munkálatok miatt a következő napokban több településen is ideiglenes áramszünetre kell számítani.
Az ítélet nem jogerős.
A dicsőszentmártoni ivóvíztisztító-állomás továbbra is zavartalanul biztosítja a háztartási vízellátást a térségben, mivel a Kis-Küküllő sókoncentrációja a legfrissebb mérések szerint még mindig a megengedett 1500 mg/l-es határérték alatt van.
Elindult a jelentkezés a sepsiszentgyörgyi időseknek és rászorulóknak szóló Gondosóra szociális támogatási programra, kedden. Mutatjuk, hogyan jelentkezhetnek az érdekeltek.
Közel négy és fél év után megszűnt a villanyáramra megállapított ársapka, július 1-jétől piaci áron számláznak a szolgáltatók. A kiszolgáltatott fogyasztók számára havi 50 lejes támogatást biztosít az állam.
Többet kell fizetniük idén a román tengerpartra érkező turistáknak, a legtöbb szállodában mintegy 10–20 százalékkal emelték az árakat tavalyhoz képest.
Maros megyében minimálisan nőtt, Hargita és Kovászna megyében pedig nagyon enyhén csökkent, de összességében alig változott a munkanélküliségi arány a székelyföldi megyékben a legutóbbi, májusi összesítés szerint.
Cseke Attila fejlesztési miniszter kedden egy új piatra-neamț-i bölcsőde felavatásán kijelentette, 2025-re biztosított a költségvetés a bölcsődeépítő kormányprogram folytatására.
Benzinkútról akart élelmiszert lopni, dulakodott az alkalmazottal, majd elmenekült a helyszínről két fiatal Szászrégenben, ám nem jutottak messzire: a rendőrök rövid időn belül őrizetbe vették őket.
szóljon hozzá!