
Ölvendi Zsolt. Nem áll szándékában önként lemondani az alpolgármesteri tisztségről
Fotó: Erdély Bálint Előd
Összesen kilenc képviselő terjesztett elő egy határozattervezetet, amelyben a Szabad Emberek Pártjának (POL) színeiben megválasztott Ölvedi Zsolt alpolgármester menesztését kérik. Az érintett nem ért egyet a tanácsosok álláspontjával, szerinte a POL ezzel gyakorlatilag saját szabályzatát szegi meg. Az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) udvarhelyszéki szervezete is kiáll az alpolgármester mellett.
2024. január 25., 13:242024. január 25., 13:24
2024. január 25., 15:242024. január 25., 15:24
Gálfi Árpád is felháborodását fejezte ki a csütörtöki soros tanácsülésen, amiért Ölvedi Zsolt alpolgármester leváltását követelő határozattervezetet nyújtott be Bindea Dániel, az MPP színeiben megválasztott önkormányzati képviselő, valamint további nyolc POL-os tanácsos. Godra Zsolt, a POL frakcióvezetője egyebek mellett azzal indokolta a döntést, hogy

Ölvedi Zsolt székelyudvarhelyi alpolgármester mandátumának megszüntetését kezdeményezte több székelyudvarhelyi önkormányzati képviselő – derült ki január végi soros képviselő-testületi ülésen. Az érintett önként nem fog lemondani tisztségéről.
Valóban volt egy vállalás, amit a kinevezésekor aláírtak a POL-lal – tudtuk meg Ölvedi Zsolttól. Mint a Székelyhonnak elmondta, a dokumentum egyebek mellett arra kötelezte, hogy mindig a város érdekeit képviselje, továbbá igyekezzen előrelendíteni a pártja projektjeit. Az is benne volt az aláírt iratokban, hogy
„Én ettől függetlenül úgy gondolom, hogy a város érdekeinek képviseletét és a POL projektjeinek előrelendítését nem lehet úgy szorgalmazni, ahogy azt a POL egyes képviselői elképzelték. Vagyis, hogy bejövök reggel hétre fénykarddal és minden nap a polgármesterrel vagdalkozom” – fogalmazott. Csodálkozik azon, hogy
Ölvedi úgy érzi, hogy nemcsak a polgármesterrel alakított ki partneri viszonyt, de a POL elképzeléseinek szorgalmazásából is kivette a részét. „Ha bárki hozzám fordult a POL-tól, amire számos példa volt, akkor igyekeztem azokat az ügyeket előremozdítani” – szögezte le. Éppen ezért
Ölvedi Zsolt arról is beszélt, hogy éppen az aláírt vállalásában szerepel, hogy leváltása csak akkor kezdeményezhető, ha ezt a POL-frakció mind a 10 helyi képviselője megszavazza. Ez esetben ez nem történt meg, hiszen csak nyolcan támogatták a leváltásával kapcsolatos beadványt.
– tette hozzá.
Az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) a Magyar Polgári Pártből (MPP) és az Erdély Magyar Néppártból (EMNP) olvadt össze – ez pedig gyakorlatilag azt jelenti, hogy a polgári párt színeiben megválasztott Bindea Dániel is a szövetség tagja. Éppen ezért közleményben reagált az EMSZ a történtekre.
„Megdöbbenéssel tapasztaltuk, hogy Bindea Dániel székelyudvarhelyi önkormányzati képviselő – az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) városi, széki és országos szervezetét megkerülve, velünk semmilyen módon és fórumon nem egyeztetve – kezdeményezte (önös és számunkra elfogadhatatlan hatalmi számítástól vezérelve) Székelyudvarhely alpolgármesterének leváltását.
– szögezik le az EMSZ tagjai.
Kijelentik, az EMSZ helyi és országos vezetői számtalanszor világossá tették abbéli meggyőződésüket, hogy a hatékony magyar-magyar együttműködés egyik alapfeltétele a konstruktív ellenzékiség, és
„Számunkra a hatalom nem cél, hanem eszköz, mely segítségével erős magyar önkormányzatokat teremthetünk a teljes erdélyi magyar közösségünk javára” – zárják a közleményt.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
1 hozzászólás