
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Az állam kifizeti az üzleteknek az újrahasznosítható csomagolóanyagok átvételével kapcsolatos szolgáltatásokat – írja az Agerpres hírügynökség a Tánczos Barna csütörtöki besztercei sajtótájékoztatóján elhangzottakra hivatkozva.
2023. február 03., 09:062023. február 03., 09:06
2023. február 03., 09:062023. február 03., 09:06
A környezetvédelmi miniszter elmondta, hogy az üzletek 15–20 banit kapnak majd minden egyes palackért, amelyért kifizették az 50 banis betétdíjat. A pontos összeget miniszteri rendelet fogja rögzíteni – tette hozzá.
Tánczos Barna még elmondta, hogy
és valamennyi kiskereskedő köteles átvételi pontot létesíteni az újrahasznosítható csomagolóanyagok számára.

Romániában újdonságnak számító betétdíjas rendszerben kell regisztrálniuk a palackozott italokat gyártó és árusító vállalkozásoknak még ebben a hónapban. Elkezdődött a palackvisszaváltós projekt életbe ültetése, teljes bevezetése 2024-re várható.
A miniszter szerint a kisebb üzletek a csomagolóanyagok átvételét várhatóan személyesen fogják megoldani, a nagyobbak pedig visszaváltó automatákra bízzák ezt a feladatot. Megjegyezte azt is, hogy
Tánczos emlékeztetett ugyanakkor arra, hogy 20 és 40 ezer lej közötti bírságot kockáztatnak azok a termelők és kereskedők, akik február végéig nem regisztrálnak a betétdíjas rendszerbe.

A betétdíjas rendszer bevezetése után 50 banival többet fizetünk, ha például műanyagpalackos vizet vásárolunk. Ezt a pénzt utólag plusz idő- és energiaráfordítással visszaválthatjuk. A hátulütő a kukáknál csökkenő hulladékmennyiség miatt lehet.
Két nap különbséggel két medve pusztított ugyanazon a csernátoni esztenán: először tíz juh, másodszor egy szamár esett áldozatul.
Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon – közölte a Duna Médiaszolgáltató és a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) sajtóosztálya.
Meghalt a Bucsecs-hegységben¸ Bușteni környékén szombaton lezuhant négy hegymászó közül az egyik.
Négy személy lezuhant szombaton egy szakadékba a Bucsecs-hegységben, a mentésen dolgozó hegyimentők segítésére két helikoptert küldött a katasztrófavédelmi felügyelőség.
Megható egyházi ünnepre gyűlt össze szombaton kora délután Csobotfalva: Csibi Levente első szentmiséjén közel nyolcvan pap vett részt, a hívek pedig együtt adtak hálát a közösség új papi hivatásáért.
Tavaly 5323 személy szenvedett munkabalesetet Romániában, ami 11,4 százalékkal kevesebb az előző évhez képest.
Több légi célpontot észlelt a védelmi minisztérium radarrendszere a román légtér közelében, szombaton hajnalban.
Elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki vasárnapra az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely részben Kovászna megyét is érinti.
Munkalátogatást tett pénteken az erdélyi autópálya Kolozs és Szilágy megyei építkezésein Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök, aki a kivitelezés előrehaladását ellenőrizte, és egyeztetett a beruházásban részt vevő vállalatok képviselőivel
Ittas vezetés közben kaptak rajta két férfit a rendőrök pénteken, ugyanakkor egy jogosítvány nélkül vezető sofőrt is lefüleltek.
szóljon hozzá!