
Erre az üres telekre építik fel a négy szociális tömbházat
Fotó: Haáz Vince
Bár a lakók tiltakoztak és fenyegetőztek, a marosvásárhelyi önkormányzati képviselők mégis megszavazták a Március 8. utcába tervezett szociális lakások megépítését. Az RDMSZ-frakció vezetője, Frunda Csenge szerint ennek a döntésnek a hiányában a város elveszítene hétmillió eurót. A lakók reménykednek, hogy nem gettósítják el az utcájukat.
2021. október 28., 21:412021. október 28., 21:41
2021. október 29., 16:232021. október 29., 16:23
Idén nyáron került a figyelem középpontjába a marosvásárhelyi Március 8. utcába tervezett szociális tömbházlakások kérdése: a város hétmillió eurót nyert a szegénység felszámolására, és

Nehéz helyzetben élő családok, személyek számára építene szociális tömbházlakásokat a marosvásárhelyi városháza uniós pénzalapokból. Tervek szerint 80 lakrészt húznának fel a marosvásárhelyi Március 8. utcában. Ez ellen tiltakoznak az utca lakói.
Az érintett utcában lakók tiltakozó aláírásokat gyűjtöttek, kérve, hogy ne építsenek szociális lakásokat otthonaik közelébe. Mint többször kifejtették, félnek, hogy olyan családok kerülnek oda, akik veszélybe sodorhatják gyermekeiket, tönkre téve az utca arculatát, jó hírét. Az augusztusi tanácsülésen, elhalasztották a döntést, és azt ígérték a lakóknak, hogy keresnek egy másik helyszínt is, hogy a négyből legalább két tömbházat máshova építsenek fel – erre azonban nem került sor.
Mint a Székelyhonnak Farkas Csilla, a lakók képviselője elmondta, időközben volt egy találkozó a városvezetés és a lakók között. Ott a polgármester, a két alpolgármester és a pályázatíró igazgatóság vezetője elmondta, hogy ez egy hét éves terv, és nem lehet változtatni rajta, azaz
Farkas Csilla közölte, azt ígérték nekik, hogy szigorú szabályok szerint válogatják meg a majdani szociális lakások bérlőit, s egyeztetnek a kritériumokról a környéken élőkkel is. A panaszos szerint ők most mást nem tehetnek, mint elfogadják, hogy a tömbházlakások megépülnek, és figyelemmel kísérik, hogy kiket költöztet be az utcájukba a városháza.
A Székelyhon kérdésére Frunda Csenge, aki szintén részt vett az egyeztető találkozón, elmondta, nekik most az utolsó döntést kellett meghozniuk, amelyet számos más tanácsi döntés előzött meg, és nem tehettek mást, mint elfogadni a szociális lakások megépítését, ellenkező esetben a város valóban elveszítette volna a hétmillió euró támogatást. Kiemelte:
Jelenleg csaknem ezer személy várja, hogy lakást utaljon ki nekik a város. „Nagy szükség van a szociális lakásokra, s ahogy ígértük, odafigyelünk majd, hogy kinek adjuk bérbe ezeket” – fogalmazott Frunda Csenge.
Az ülésen többen hozzászóltak a témához, kérve, hogy hőszigetelt, költséghatékony épületeket építsenek, akkor is, ha valamivel többe került. Az önkormányzati képviselők végül két tartózkodással elfogadták a szociális lakások megépítéséről szóló határozattervezetet.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
szóljon hozzá!