Az ingerszegény környezetben élő gyerekek szinte bármire rákattintanak, csak „kapjanak” valamit a világból. Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
A rendőrség és a bukaresti Alexandru Ioan Cuza Rendőrakadémia közösen indít országos szintű szociológiai felmérést az iskolások körében az internetes bűnözés tudatosításának céljából. A RO Cyberex – továbbképzés, együttműködés és megelőzés az internetes bűnözés elleni harcban elnevezésű felmérés az ország valamennyi megyéjére kiterjed.
2019. december 29., 12:042019. december 29., 12:04
Az interneten elkövetett visszaélések leggyakoribb áldozatai a gyerekek, főként a 10–18 éves korosztály, akik közül sokan már aktív internethasználók és a közösségi oldalakon is jelen vannak.
– olvasható az oktatási minisztérium közleményében.
A belügyminisztérium szakosztálya szeptemberben már elkezdett egy kampányt Tízest a biztonságra névvel, amellyel főként a 6–16 év közöttiek biztonságára összpontosítanak. Egyebek közt
Városi Emőke marosvásárhelyi iskolai tanácsadó úgy véli, azért van szükség az ehhez hasonló felmérésekre, kampányokra, hogy tisztában lehessünk azzal, hogyan is áll a helyzet, melyik a legsebezhetőbb célcsoport, illetve miként lehet megelőzni azt, hogy egy gyerek internetes bűnözés áldozatává váljon.
„Nem új keletű probléma az internetes bűnözés, ennek ellenére kevés hangsúlyt kapott a világhálón elkövetett bűnözés veszélyeire való felhívás a gyerekek körében. Én is tartottam tevékenységeket ezzel kapcsolatban, és azt tapasztaltam, hogy elég kétélű ez a probléma, mert vannak, akik ezzel vissza is élnek.
Akkor ott a tevékenységen a gyerekek egy részének átállítottuk a Facebook-profilját, hogy idegenek számára ne legyen látható, mert sokan erre sem figyelnek, amikor feliratkoznak a közösségi oldalra” – meséli az iskolai tanácsadó.
Elmondása szerint a legkiszolgáltatottabbak a szociálisan hátrányos helyzetű családok gyerekei, illetve az érzelmileg elhanyagolt, bántalmazott gyerekek. Előbbiek legtöbb esetben ingerszegény környezetben nevelkednek, ezért ha internetközelbe kerülnek, hatványozottan úgy érzik, hogy kitárult előttük a világ, és gyakorlatilag mindenre rákattintanak.
Ebből adódóan elkerülhetetlenül ütközünk a cyberbullying, azaz az internetes megfélemlítés, zaklatás jelenségébe, ami sajnos egyre elterjedtebb a fiatalok körében.
Letette a hivatali esküt vasárnap reggel az alkotmánybíróság három új bírája, Mihai Busuioc, Asztalos Csaba és Dacian Cosmin Drago
Arad megyére is kiterjesztették a hatóságok a Maros megyei Mezőméhesen történt gyújtogatás és gyilkosság elkövetésével gyanúsított Emil Gânj keresését.
Nem szokványos látvány ami egy jégeső után maradt július 12-én a Neamț megyei Vânători-Neamț faluban és környékén.
A koalíciós pártoknak tárgyalóasztalhoz kell ülniük és sokkal komolyabban meg kell vitatniuk, hogy kinek mekkora részt kell vállalnia a deficitcsökkentés terhéből – véli a Szociáldemokrata Párt (PSD) főtitkára, Paul Stănescu.
Bármilyen nőgyógyászati műtétet el tudnak végezni a csíkszeredai kórházban, hiszen rendelkezésre áll a tudás és a felszereltség. A nőgyógyászat kérdéseiről, a szűrővizsgálatokról és a műtéti lehetőségekről dr. Horvát Zalán szakorvos beszélt.
Múlt héten elhagyta a bűvös 1 milliós nézőszámot a Hogyan tudnék élni nélküled?. Ehhez a számhoz az erdélyi nézők, mint egy 120 ezer nézővel járultak hozzá.
Megválasztották Ilie Bolojant a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé az alakulat szombati rendkívüli tisztújító kongresszusán.
Sok romániai alkalmazott nemcsak a pénz, hanem a lelki nyugalom miatt váltana munkahelyet. Egy friss felmérés szerint többségük elégedetlen a jelenlegi fizetésével, és komoly pszichés nyomás nehezedik rájuk.
Az elnök a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli tisztújító kongresszusán mondott beszédében rámutatott, Romániának van jövője, és ez nem 20-30 év múlva, hanem várhatóan 2-3 évig tartó korrekciós időszak lejártával érezhető lesz.
Egy 32 éves motoros életét vesztette, és egy 15 éves fiatalkorú megsérült egy súlyos közúti balesetben szombat hajnalban a Kolozs megyei Magyarkapus településen.
szóljon hozzá!