
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Egy anyamedve és három bocsa miatt riasztotta az oroszhegyieket a Ro-Alert rendszer szombaton este hét óra körül – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
2024. május 11., 19:542024. május 11., 19:54
2024. május 11., 19:592024. május 11., 19:59
Egy medvecsalád már korábban is okozott riadalmat Oroszhegyen, legutóbb az elmúlt héten érkezett miattuk bejelentés a 112-es segélyhívószámra. Akkor három nagyvadat láttak a helyiek.

Már-már rendszeressé váltak a medveriasztások Udvarhelyszéken: az elmúlt éjszaka Oroszhegyben három medve ólálkodott – derül ki a Hargita megyei tűzoltóság rövid közleményéből.

Medvét észleltek a lakók pénteken éjjel Farkaslakán, akik a 112-es segélyhívószámon jelentették az esetet – közli a Hargita megyei tűzoltóság.

Már-már rendszeressé kezdett válni fényes nappal is, hogy medvét látnak lakott területen Székelyföldön: ez alkalommal Libánban járt egy medve pénteken kora délután.

Egy anyamedve merészkedett be fényes nappal Maroshévízre bocsaival.

A marosvásárhelyi állatkert felé tartó sétányon ballagó anyamedvéről és bocsáról készültek felvételek csütörtökre virradóan. A városháza arra kéri a lakókat, hogy fokozott figyelemmel használják a futópályát, és sötétedés után kerüljék a környéket.
Az elmúlt három nap összesen több mint 2750 hektárnyi területet érintő 671 tűzesethez riasztották a tűzoltókat – közölte hétfőn a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Két nő meggyilkolásával gyanúsítanak egy 66 éves férfit a Bákó megyei Comănești-en; a feltételezett elkövető ezután megpróbált végezni magával – közölte a megyei rendőrség.
Hőségre figyelmeztető sárga jelzésű riasztás van érvényben hétfőn a Bánságban, Körösvidéken, Máramarosban, Nyugat- és Délnyugat-Olténiában, Erdély nagy részén és Északkelet-Moldvában.
Elhunyt 36 éves korában Hayden Panettiere amerikai színésznő, aki olyan alkotásokban játszott, mint a Nashville, a Hősök és a Sikoly című horror - közölte a The New York Times hétfőn a család közleményére hivatkozva.
Feltehetően egy drón robbanótöltet nélküli roncsdarabját emelték ki vasárnap délután a Fekete-tengerből a konstancai Zoom Beach strandtól mintegy egy tengeri mérföldre – közölte a védelmi minisztérium.
A vízimentők egymás után találták meg azt a két fiatalt, akik Olimp üdülőhelynél tűntek el a tengerben vasárnap. Mindkettejüket megpróbálták újraéleszteni, de nem sikerült megmenteni az életüket.
Az adócsalás és a szabálytalan kereskedés visszaszorítása érdekében tartott ellenőrzéseket szombaton a Hargita megyei rendőrség. Hat kereskedőnél, három helyszínen szabtak ki bírságot összesen több mint 13 ezer lej értékben.
Életét vesztette egy 55 éves, marosvásárhelyi férfi vasárnap a Fogarasi-havasokban, miután túrázás közben szakadékba zuhant – közölte az Argeș megyei rendőrség.
Jóval alacsonyabb gázolajárakat függesztettek ki az üzemanyagtöltő-állomásoknál vasárnap, miután a kormány beavatkozott: ideiglenesen 20 százalékkal csökkentették a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
szóljon hozzá!