
A Gyilkos-tó közelében álló vendéglők, elárusítóhelyek városi tulajdonú területen működnek, a Monturistnak fizetnek bért. Archív
Fotó: Pethő Melánia
Megszünteti közös cégét Gyergyószentmiklós és Budapest 5. kerülete – erről döntött a két önkormányzat. A Monturist Kft. működtetése az egyik félnek sem érte meg, és fejlesztéseket sem lehetett végezni – amelyekre most lehetőség nyílik.
2020. augusztus 17., 10:322020. augusztus 17., 10:32
A Monturist Kft.-t 1996-ban hozta létre a két testvérváros, és az alapításkor Gyergyószentmiklós a tó közelében fekvő területeivel szállt be a cégbe, azaz e telkek használati joga a cégé lett 49 évre.
Csütörtökön Budapesten zajlott a cég közgyűlése, ahol a két önkormányzatot, azaz a tulajdonosokat képviselő tisztségviselők egyhangú döntéssel elhatározták, elindul a közös vállalkozás felszámolása. Amint Nagy Zoltántól, Gyergyószentmiklós polgármesterétől megtudtuk,
Ugyanakkor a városnak szándéka, hogy megszerezze a cég tulajdonában lévő javakat is, amelyek közül a tóparton álló csónakház és egy villa nagyobb értékkel bír. Ehhez előzőleg megtörténik az ingatlanok és egyéb javak felértékelése, tisztázzák a jelenlegi részesedéseket, megtörténik a vagyon megosztása, és a gyergyószentmiklósi fél meg kell majd vásárolja a budapestiek részét. Erről majd a két város önkormányzata kell megállapodjon. Ez a procedúra most kezdődik el, és fél év vagy hosszabb idő is eltelik majd mire ezek a folyamatok lezárulnak.
Nagy Zoltán közölte, a tó környéken zajló jelenlegi tevékenységeket nem szeretnék megszüntetni, az ott működő vendéglők és más kereskedelmi egységek is tovább működhetnek, a cél pedig az, hogy a tó körül rendezettebb körülmények várják majd a turistákat. Később további fejlesztések is történnek majd.
A polgármester hangsúlyozta, a budapesti önkormányzat és Gyergyószentmiklós közti viszony számára terhet jelentett a közös cég létezése, de kulturális, egyházi és más jellegű kapcsolatok, ahogy eddig is, úgy a továbbiakban is sikeresen folytatódhatnak, a testvérvárosi kapcsolat továbbra is fennmarad.
Előzmények
1996-ban Budapest 5. kerülete és Gyergyószentmiklós a gyilkostói idegenforgalom nagyívű fellendülését várta a közös cég létrehozásától, de ebből nem sok valósult meg. Egy idő után pedig egyenesen teher lett a cég létezése, hiszen ebben a formában arra sem volt lehetőség, hogy pályázati forrásokat szerezhessenek bármilyen itteni beruházásra. A cég működése pedig így sem a budapesti, sem a gyergyószentmiklósi félnek nem hozott valós előnyöket – gyakorlatilag az ott folyó tevékenységéből származó bevételt fel is élte, érdemi fejlesztés nem történt. Ugyanakkor az utóbbi időben többször is cikkeztünk erről a vállalkozásról, hiszen évekkel ezelőtt az egykori cégvezető, a gyergyószentmiklósi Virág Zsolt feljelentette a korrupcióellenes ügyészségnél (DNA) Mezei Jánost, Gyergyószentmiklós volt polgármesterét, hogy megkárosította a céget azzal, hogy eladott négy ár olyan területet, amely a cég törzstőkéjének része volt. Négy és fél év pereskedés és egy elsőfokú felmentő ítélet után a Marosvásárhelyi Táblabíróság tavaly év végén visszaküldte első fokra Mezei János volt gyergyószentmiklósi polgármester korrupciós perét.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
szóljon hozzá!