
Nagyban gondolkodnak. Onkológiai központot, hiányszakmák bevezetését, épület- és eszközbővítést terveznek a székelyudvarhelyi kórházban
Fotó: Veres Nándor
Sugárterápiás központot hozna létre a székelyudvarhelyi kórház vezetősége, amely az egészségügyi intézmény főépületét is nagyobbítaná, továbbá új orvosi szakmákkal bővítené a betegellátási skálát, a kórház műszerezettségét pedig korszerű diagnosztikai eszközökkel. A fejlesztések egy része már idén megvalósulhat.
2019. január 28., 22:012019. január 28., 22:01
A beruházási tervek egy része ugyan még kezdeti fázisban van, de több nagy volumenű és költséges fejlesztést is betervezett a közeljövőre a székelyudvarhelyi kórház vezetősége. Lukács Antal főigazgató lapunknak beszámolt az intézmény több mint ötvenoldalas stratégiai tervében szereplő fontosabb beruházásokról, amelyek prioritási sorrendje annak alapján dől majd el, hogy melyikre kapnak előbb finanszírozást.
A tervnek része egy sugárterápiás onkológiai központ is. „Már megvan az épület is. Ez az egyik célkitűzésünk 2019-re” – fogalmazott. A központot a kórház székelykeresztúri egységében építenék ki. Az ötlet már egy éve felmerült, és azért esett a választásuk a székelykeresztúri épületre, mert egy ilyen részleg csak alagsorban működhet, és az a keresztúri egységben megfelelő, a székelyudvarhelyi kórházban viszont csak egy nagyon alacsony belmagasságú műszaki alagsor van.
– mondta a helyszínválasztással kapcsolatban az igazgató. A beruházást állami pénzből valósítanák meg, és bár az ötlet még kezdeti fázisban van, Lukács Antal reményei szerint már idén megvalósulhat, ezért két onkológus szakorvossal már elvi megállapodást kötöttek, egyikük sugárterápiás képzettséggel is rendelkezik. Az alagsori részlegen kívül
A székelyudvarhelyi kórház főépületének kibővítése is szükségessé vált, így ezt a beruházást is tető alá hozná ebben az esztendőben az intézmény vezetősége. Az épület játszótér melletti oldalát toldanák meg egy többszintes résszel, ugyanis
– részletezte a terveket Lukács Antal.
Nemcsak az épületet, hanem a kórház műszerezettségét is fejlesztenék idén: beszereznének egy jelenleginél korszerűbb komputertomográfot (CT), a meglévőt pedig a sürgősségi részleg használatába adnák, továbbá
Az egészségügyi minisztérium tavaly megkezdte a 3-as, tehát megyei rangú kórházak eszközbővítését MR-készülékekkel, és mivel a székelyudvarhelyi is hasonló besorolású, az igazgató számít rá, hogy a program idei folytatásában kapnak egy ilyen diagnosztikai készüléket. Amennyiben ez nem történik meg, a gyártóktól próbálják beszerezni az eszközöket, ugyanis ezekkel a cégekkel ki lehet egyezni részletfizetésben – vázolta a másodlagos elképzelést Lukács Antal.
A kórház főigazgatója az intézmény betegellátási skáláját is bővítené új orvosi szakmákkal. Főként belgyógyászati és sebészeti profilhoz tartozó szakmákról van szó,
Minden évben rendeznek egy találkozót, amelyen a kórházak vezetői és a végzős orvostanhallgatók vesznek részt, és ezeken az alkalmakon találtak jelentkezőket, akik olyan területeken szakosodnak majd, amelyekre a kórháznak szüksége van – számolt be a részletekről Lukács Antal.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!