Rengeteg szemét maradt a csíkszeredai garázsbontások után az eltávolított építmények helyén. Sok tulajdonos gondolta úgy, hogy ha már kötelezték a bontásra, akkor így „áll bosszút” a kényszerintézkedés miatt. Felelősségre vonásra nincs mód.
2019. május 01., 22:002019. május 01., 22:00
Fotó: Gábos Albin
Rengeteg szemét maradt a csíkszeredai garázsbontások után az eltávolított építmények helyén. Sok tulajdonos gondolta úgy, hogy ha már kötelezték a bontásra, akkor így „áll bosszút” a kényszerintézkedés miatt. Felelősségre vonásra nincs mód.
2019. május 01., 22:002019. május 01., 22:00
Fotó: Gábos Albin
Több mint egy hete szeméttelephez hasonlít a csíkszeredai Nagy István festő utca, illetve a Szív utca ezzel párhuzamos része, ahol a bádoggarázsok zömét lebontották az április 30-ai határidőig. A tulajdonosok nagy része úgy gondolta, hogy az építmény szétszedése és a számára fontos, szükséges tárgyak elhordása után már semmilyen felelőssége nincs, és hátrahagyta a szemetet ahelyett, hogy a hulladékelszállítással megbízott cég által elhelyezett konténerekbe hordta volna.
Fotó: Gábos Albin
A terület árvíz utáni állapotokhoz hasonló képet mutat, kátránypapírok, dobozok, építkezési törmelék, pillepalackok, ruhaneműk, gumiabroncsok, papírhulladék, leomlott téglafal, fadarabok, szükségtelen eszközök hevernek szanaszét, amelyek
Kisebb mértékben ugyan, de maradt hasonló hulladék az Octavian Goga sétányon, a Fenyő utcában és más helyszíneken is.
A Nagy István festő és Szív utcai helyzet rendezésére közösségi oldalon indult kezdeményezés, csütörtök délelőttre várnak önkénteseket a takarításra. Sokan viszont szóvá tették, hogy ez nem az önkéntesek, hanem a garázstulajdonosok kötelessége lett volna, akik így jóérzésből elégtelenre vizsgáztak. A kezdeményezésben a hulladékelszállítást végző Eco-Csík Kft. is partner – tudtuk meg Pál Tamástól, a cég igazgatójától. Elmondása szerint
és annak függvényében, hogy hány önkéntes vesz részt az akcióban, saját alkalmazottaikkal is részt vesznek a terület megtisztításában.
Fotó: Gábos Albin
Noha a garázsbontások után az volna az elvárás, hogy a hulladékát mindenki eltakarítsa, a polgármesteri hivatal nem tehet semmit a mulasztók felelősségre vonása érdekében – közölte érdeklődésünkre Veres Csaba, a városháza városellenőrzési és kényszervégrehajtási osztályának vezetője. Mint kifejtette, a hivatal alkalmazottai nem tudnak jelen lenni a bontásnál, így nem tudják azonosítani, hogy ki hagyta ott a szemetet az építmények helyén, emiatt nem bírságolhatnak.
Fotó: Gábos Albin
A városháza a konténerek kihelyezésével tudott segíteni – jegyezte meg.
– fogalmazott az osztályvezető. Hozzátette, számukra most az jelent nagy feladatot, hogy a határidő lejárta után felmérjék, kik és milyen okból nem bontották le a még meglévő garázsokat, és ha szükséges, elindítsák a kényszerbontást, ami első lépésként a bejárati ajtók sarkainak levágásával járhat.
Fotó: Gábos Albin
A közterületen épült csíkszeredai garázsok lebontásáról tavaly döntött a helyi önkormányzat, a határidő április végén járt le.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
4 hozzászólás