Rengeteg szemét maradt a csíkszeredai garázsbontások után az eltávolított építmények helyén. Sok tulajdonos gondolta úgy, hogy ha már kötelezték a bontásra, akkor így „áll bosszút” a kényszerintézkedés miatt. Felelősségre vonásra nincs mód.
2019. május 01., 22:002019. május 01., 22:00
Fotó: Gábos Albin
Rengeteg szemét maradt a csíkszeredai garázsbontások után az eltávolított építmények helyén. Sok tulajdonos gondolta úgy, hogy ha már kötelezték a bontásra, akkor így „áll bosszút” a kényszerintézkedés miatt. Felelősségre vonásra nincs mód.
2019. május 01., 22:002019. május 01., 22:00
Fotó: Gábos Albin
Több mint egy hete szeméttelephez hasonlít a csíkszeredai Nagy István festő utca, illetve a Szív utca ezzel párhuzamos része, ahol a bádoggarázsok zömét lebontották az április 30-ai határidőig. A tulajdonosok nagy része úgy gondolta, hogy az építmény szétszedése és a számára fontos, szükséges tárgyak elhordása után már semmilyen felelőssége nincs, és hátrahagyta a szemetet ahelyett, hogy a hulladékelszállítással megbízott cég által elhelyezett konténerekbe hordta volna.
Fotó: Gábos Albin
A terület árvíz utáni állapotokhoz hasonló képet mutat, kátránypapírok, dobozok, építkezési törmelék, pillepalackok, ruhaneműk, gumiabroncsok, papírhulladék, leomlott téglafal, fadarabok, szükségtelen eszközök hevernek szanaszét, amelyek
Kisebb mértékben ugyan, de maradt hasonló hulladék az Octavian Goga sétányon, a Fenyő utcában és más helyszíneken is.
A Nagy István festő és Szív utcai helyzet rendezésére közösségi oldalon indult kezdeményezés, csütörtök délelőttre várnak önkénteseket a takarításra. Sokan viszont szóvá tették, hogy ez nem az önkéntesek, hanem a garázstulajdonosok kötelessége lett volna, akik így jóérzésből elégtelenre vizsgáztak. A kezdeményezésben a hulladékelszállítást végző Eco-Csík Kft. is partner – tudtuk meg Pál Tamástól, a cég igazgatójától. Elmondása szerint
és annak függvényében, hogy hány önkéntes vesz részt az akcióban, saját alkalmazottaikkal is részt vesznek a terület megtisztításában.
Fotó: Gábos Albin
Noha a garázsbontások után az volna az elvárás, hogy a hulladékát mindenki eltakarítsa, a polgármesteri hivatal nem tehet semmit a mulasztók felelősségre vonása érdekében – közölte érdeklődésünkre Veres Csaba, a városháza városellenőrzési és kényszervégrehajtási osztályának vezetője. Mint kifejtette, a hivatal alkalmazottai nem tudnak jelen lenni a bontásnál, így nem tudják azonosítani, hogy ki hagyta ott a szemetet az építmények helyén, emiatt nem bírságolhatnak.
Fotó: Gábos Albin
A városháza a konténerek kihelyezésével tudott segíteni – jegyezte meg.
– fogalmazott az osztályvezető. Hozzátette, számukra most az jelent nagy feladatot, hogy a határidő lejárta után felmérjék, kik és milyen okból nem bontották le a még meglévő garázsokat, és ha szükséges, elindítsák a kényszerbontást, ami első lépésként a bejárati ajtók sarkainak levágásával járhat.
Fotó: Gábos Albin
A közterületen épült csíkszeredai garázsok lebontásáról tavaly döntött a helyi önkormányzat, a határidő április végén járt le.
Majdnem ezer hektárral csökkent a burgonyával beültetett Hargita megyei szántóföldek összterülete múlt évhez képest. Vannak azonban kedvező változások is a mezőgazdaság szerkezetének alakulásában.
A Mars és az Uránusz ritka bolygóegyüttállását lehet majd megfigyelni a Fiastyúk csillaghalmaza alatt július 4-én, a hajnali égen.
Nicușor Dan reméli, hogy meglesznek az eszközei a rendszer megreformálásához. Az államfőt az újságírók azokra a vádakra reagáltatták, amelyek szerint maga is a „rendszer” része.
Hangulatos hétvége vár a kézdivásárhelyiekre és a környékbeliekre, miután pénteken kezdődik és vasárnap estig tart a város ünnepe. A Sokadalom egyetlen anyaországi meghívottja, a Bikini együttes mindjárt az első nap során fellép.
Autóba zárva maradt egy négy hónapos csecsemő csütörtökön Gyulafehérváron, miután a jármű automatikusan bezáródott, miközben a kulcs bent maradt.
Magyar anyanyelvűként munkát keresel Romániában? A Jooble segít megtalálni a legjobb romániai állásokat. Olvasd el összefoglalónkat!
A lakóépületek építési költségei 2015 és 2025 között átlagosan 48,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban (EU) – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Huszonhat, fogyatékkal élő felnőtteket gondozó otthonban függesztik fel a beutalásokat – döntötte el a Maros megyei tanács a szakigazgatóság kérésére. Az uniós előírások miatt ezeket a nagy méretű központokat 2030-ig át kell alakítani.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) benyújtott a parlamentbe egy törvénymódosító javaslatot, amely szerint a daganatos betegek kísérői akkor is jogosultak lennének a fizetett szabadságra, ha orvosi vizsgálatokra kísérik el a beteget.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
4 hozzászólás