Fotó: Hegyi Zsuzsánna
A Gyilkos-tónál az üdülőtelep víz- és szennyvízhálózatának a kiépítéséről és a „tó megmentéséről” is tárgyalt pénteken Tánczos Barna környezetvédelmi, vízügyi és erdészeti miniszter. Délután a gyergyószéki települések vezetőivel egyeztetett.
2021. április 16., 19:212021. április 16., 19:21
2021. április 18., 20:042021. április 18., 20:04
„A Gyilkos-tó az ország egyik leggyönyörűbb nemzeti parkjában fekszik. Itt két fontos dologról egyeztettünk, az első a szennyvízhálózat kiépítése és bővítése. A környezetvédelmi minisztérium számára – nemzeti parkról lévén szó – a legfontosabb az, hogy a környezetszennyezést megszüntessük. Tény, hogy ezen a Gyergyószentmiklóshoz tartozó településen nincsen megoldva ez a kérdés. A város önkormányzata azon dolgozik, hogy idén elindítsa ezeket a fejlesztéseket, mi ehhez a szeretnénk társulni. Szeretnénk idén tervezés és finanszírozás szempontjából kiegészíteni azt a hálózatot, amit a gyergyószentmiklósi önkormányzat a Nemzeti Fejlesztési Programból (PNDL) épít” – nyilatkozta Tánczos Barna.
A miniszter elmondta, ehhez a Nemzeti Újraindító Programból (PNRR) kívánnak támogatást nyújtani, hogy minden egyes szállodának, panziónak, turisztikai egységnek az ivó- és szennyvíz-problémáját meg tudják oldani a településen, akár egyéni víztisztító rendszerek kiépítése által. Ugyanakkor rendezni kell a Gyilkos-tó problémáját is” – hangsúlyozta.
– nyilatkozta Tánczos.
Fotó: Hegyi Zsuzsánna
Gyergyószentmiklós polgármesterével is tárgyalt a miniszter a város vízhálózatának, valamint távhőrendszerének a bővítéséről. „Ez utóbbinál a szén-dioxid-kibocsátás szabályozása és az energiahatékonyság terén tudunk segíteni. Keressük azt a megoldást, amellyel finanszírozást tudunk biztosítani az ilyen rendszerekre” – mondta Tánczos.
Délután a gyergyószentmiklósi önkormányzat tanácstermében a gyergyói medence településeinek vezetőivel
Beszéltek arról is, miként lehet az árvízvédelmi problémákat úgy orvosolni, hogy azzal ne avatkozzanak be jelentősen a természetbe, hogyan tudnak házakat, udvarokat, térségeket árvíz-védetté tenni. Tánczos kihangsúlyozta, „rendszerváltás van, a vízügynek az utóbbi időben erre a térségre egyáltalán nem volt pénze, ezen tudunk most változtatni, jelentős pénzeket tudunk biztosítani a Maros és az Olt vízgyűjtőjének a rendezésére is”.
Fotó: Hegyi Zsuzsánna
A környezetvédelmi miniszter szólt a medveproblémáról is, melynek megoldására elindították a folyamatokat, új beavatkozási kvótát fognak hamarosan jóváhagyni, mert a jelenlegi kifogyott.
Vízbe esett ember megmentésére riasztották a tűzoltókat Marosludason. Az eset a város szélén, az egykori üveggyár közelében található tónál történt – írja közleményében a Maros megyei tűzoltóság.
Nicușor Dan kérte, hogy ne legyen áfaemelés, de az államháztartás helyzetének elemzése után a kormány döntése az volt, hogy ezt meg kell lépni – jelentette ki hétfőn este Ilie Bolojan.
Egyelőre nehéz meghatározni, mekkora veszteséget okoz a parajdi bányakatasztrófa Korondon és Szovátán: előbbi település árusai 15-20 százalékos kiesést jósolnak, az üdülővárosban inkább a vakációs jegyek értékének csökkentése miatt aggódnak.
Ilie Bolojan kijelentette, hogy a deficitcsökkentő intézkedések hatálybalépése után a végleges állású tanárok nem veszítik el a munkahelyüket, nem csökken a fizetésük, és nem szűnnek meg az ösztöndíjak sem, csupán átszervezik a
A Transzfogarason történt halálos medvetámadást követően számtalan reakció érkezett a közösségi oldalakat használók részéről.
Ilie Bolojan miniszterlenök a képviselőház és a szenátus hétfő délutáni együttes ülésén kijelentette, hogy július végéig a második deficitcsökkentő csomaggal is a parlament elé járul, és ezek az intézkedések már a méltányosságra helyezik hangsúlyt.
Vészhelyzetben hozott felelősségteljes döntésnek nevezte hétfőn délután a parlamentben Ilie Bolojan az első deficitcsökkentő csomagról szóló törvénytervezet beterjesztését.
Napról napra kevesebb marad a sepsiszentgyörgyi városközpont egyik meghatározó épületéből. A valamikori Bodok szálló bontásával járó zaj és por az épület közelében levő vendéglátóegységek számára is megnehezíti a nyári szezont.
A megszorító intézkedések ellen tiltakoztak hétfőn a parlament melletti Izvor parkban a tanügyi és az egészségügyi alkalmazottak szakszervezetei.
Egy fa dőlt ki Csíkszeredában, valamint több mint 2500 felhasználó maradt áram nélkül Csíkszéken a kedvezőtlen időjárási viszonyok miatt hétfőn délután – közölte a Hargita megyei katasztrófavédelem.
1 hozzászólás