
Ez így most jó, törvényesség szempontjából
Fotó: Sajtóiroda/Kovászna Megye Tanácsa
A Brassói Táblabíróság elfogadta Kovászna Megye Tanácsának fellebbezését, hogy ne szabjanak ki pénzbírságot a Megyeháza feliratért. A táblabíróság június 26-án hozott jogerős döntése értelmében a per tárgya okafogyottá vált, és Tamás Sándor tanácselnöknek nem kell hatalmas összeget befizetnie az államkasszába. A megyei önkormányzat székhelyének homlokzatát a következőkben átalakítják.
2018. június 30., 16:072018. június 30., 16:07
2018. június 30., 16:082018. június 30., 16:08
A szövevényes ügy évekre nyúlik vissza, Kovászna Megye Tanácsa ugyanis a megyeháza felirat mellé kitette a Palat Administrativ feliratot is, amikor a román szöveg hiányát kifogásolták. Ez sem volt elég, 2016-ban a Dan Tanasă által vezetett Méltóságért Európában Polgári Egyesület(ADEC) feljelentette az önkormányzatot, arra hivatkozva, hogy
A bíróság alapfokon az egyesületnek adott igazat, és utasította Kovászna Megye Tanácsát, hogy cserélje ki a magyar nyelvű feliratot. Miután az önkormányzat nem vette le a táblát, Dan Tanasă ismét feljelentést tett, kérve, hogy bírságolják meg Kovászna Megye Tanácsának elnökét, mert a bírósági végzést nem hajtotta végre. Ezt a kérést a Kovászna Megyei Törvényszék elfogadta, és
Hogy a bírság kifizetését elkerüljék, idén áprilisban kitették a Palat Adminstrativ/Közigazgatási Palota feliratot, és megfellebbezték a döntést. Ezt fogadta el a táblabíróság, és ezzel lezárult az ügy.
„Fontos döntés született, hiszen nem kell az államkasszába temérdek pénzt befizetnem, ugyanakkor elégtétel is, hogy az igazságszolgáltatás nem teljes mértékben a Dan Tanasă által képviselt, láthatatlan rendszer kiszolgálója. Egyelőre levesszük a Palat Administrativ/Közigazgatási Palota feliratot, hiszen az nem az intézmény hivatalos megnevezése, tehát nem kötelező felirat. Az elkövetkezőkben szeretnénk a megyei önkormányzat épületének homlokzatát átalakítani” – emelte ki Tamás Sándor a döntés kapcsán.
A tanácselnök rámutatott, Dan Tanasă rendszeresen feljelenti nem csak Kovászna Megye Tanácsát, hanem Székelyföld többi helyi és megyei önkormányzatát, terhelve ezzel a polgármesteri hivatalokat, de a törvényszékeket is. Az elmúlt tíz évben Kovászna Megye Tanácsához közel kétszáz kérést vagy közigazgatási panaszt fogalmazott meg, és tizenöt pert akasztott a megyei önkormányzat nyakába.
Az alkotmánybíróság szerdai döntése szerint sérti az alkotmányt az a törvénytervezet, amely szerint a romániai kluboknak a hivatalos mérkőzéseken legalább 40 százalékban hazai sportolókat kell szerepeltetniük a 2026–2027-es szezontól.
Április 29-én elhunyt Czegő Zoltán (1938–2026) költő, író, újságíró – közölte a szerző halálhírét a Magyar Írószövetség. A több elismerést kapott szerző számos verseskötete, elbeszélése, novellája, regénye és publicisztikája jelent meg.
Az alkotmánybíróság szerdán közölte, hogy helyt adott a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) beadványának és alkotmányellenesnek nyilvánította a közszolgálati televízió és rádió vezetőtanácsi tagjainak kinevezéséről szóló parlamenti határozatokat.
Nagy mennyiségű szemetet dobott ki a csíkszeredai Suta-tó mellett, ötvenezer lejes bírságot kapott érte egy helyi cég, amelyet nemrég sikerült azonosítania a Csíkszeredai Helyi Rendőrségnek.
A gyimesbükki Fejér Sándor joggal nevezhette magát a sors kegyeltjének, hiszen a csodával határos módon maradt életben a Bilibók-tetőn, s került messzi földre. Idegenből hazaküldött levelei a szülőföldszeretet szépirodalmi igényű megnyilvánulásai.
Nicușor Dan államelnök szerdán kijelentette, meggyőződése, hogy Románia a bizalmatlansági indítvány esetleges elfogadása után is megőrzi Nyugat-barát irányvonalát.
Románia képes megvédeni magát a drónincidensekkel szemben, hozzávetőleg egy éven belül teljesen működőképes lesz a védelmi rendszer – jelentette ki szerdán Nicușor Dan államfő.
A képviselőház és a szenátus szerdai együttes ülésén felolvasták az Állítsuk meg a gazdaság lerombolását, a lakosság elszegényítését és az állami vagyon kiárusítását célzó Bolojan-tervet! című bizalmatlansági indítványt.
Kelemen Hunor szerint egy életképes alternatívát is fel kellene mutatniuk azoknak, akik meg akarják buktatni a kormányt.
A felszerelt sótalanító berendezések folyamatosan működnek, hiszen a Kis-Küküllő vize most is több sót tartalmaz, mint kellene. Az Aquaserv igazgatója a Székelyhonnak elmondta, hogy fel vannak készülve a Korond-patak esetleges áradására.
szóljon hozzá!