
Még mindig vannak olyan tömbházak, ahol a liftaknák üresen állnak, mert nem szerelték be a felvonókat. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
A sepsiszentgyörgyi önkormányzat a lakószövetségek vezetőivel egyeztetve méri fel a tömbházlakók igényeit, problémáit, és ezekre keresnek megoldásokat. A városban 165 lakószövetség működik, ezek 942 lépcsőházat és mintegy 19 600 lakást képviselnek.
2021. március 23., 21:382021. március 23., 21:38
Az elnökökkel, gondnokkal Magyarósi Imola és Zsigmond József önkormányzati képviselők egyeztettek, eddig mintegy 60,5 százalékos elérésnél tartanak, a találkozók folytatódnak.
Keddi sajtótájékoztatójukon az önkormányzati képviselők tapasztalataikat, a konzultáció eredményét ismertették, Antal Árpád polgármestermester és Tóth- Birtan Csaba alpolgármester a körvonalazódó megoldásokat vázolták.
Mint kifejtették: az elöregedett, túl magasra nőtt fák kivágása 3-4 ezer lejbe kerül, ami túl nagy megterhelés a lakóknak.
Felmerült, hogy gondot jelentenek a nagy lakossági tartozások, előfordul egy lépcsőházban 400 ezer lejes adósság is.
A közös szárítók miatt is sok helyen van konfliktus, különösen ha azokat egy lakó kisajátítja, és a többieknek nincs hozzáférésük. Lenne igény kerékpártárolókra, lépcsőházi biztonsági kamerákra, külső és belső meszelésre, vannak olyan lépcsőházak, melyeket a megépítésük óta, tehát negyven éve nem meszeltek ki soha.
Fotó: Haáz Vince
Már idén pályázatot hirdetnek a bejárati kamerák telepítésére, mivel ez egy megosztó téma, és csak abban az esetben szerelik fel, ha a lakók kétharmada ezt támogatja.
Folytatják a biciklitárolók kihelyezését, játszóterek felújítását, építését, kicserélik a bejáratnál levő feliratokat, mind a 942 lépcsőházhoz egységes kétnyelvű tábla kerül.
Létrehozzák a helyi szakemberek névjegyzékét, kategorizálva, elérhetőségekkel, hogy megkönnyítsék a lakók dolgát, ha tetőjavításra, vízszerelésre, meszelésre vagy bármi egyéb feladatra keresnek szakembert. Hamarosan 160 lakás hőszigetelésére írják alá a kivitelezési szerződést, ám idén elkészítik a város tízéves hőszigetelési stratégiáját, és
Pályázatot szeretnének kiírni felvonók beszerelésére, Sepsiszentgyörgyön ugyanis vannak olyan tömbházak, ahol a rendszerváltás után már nem szerelték be az aknába a liftet. Még nincs jogi megoldás, hogy milyen módon pótoljanak be a magántulajdonban levő ingatlanok korszerűsítésébe, bár ha támogatják a felvonók vásárlását, azzal esélyegyenlőséget biztosítanak, hiszen a működő felvonókat 1989 előtt az állam szereltette be.
– hangzott el a tájékoztatón.
Idén viszont már elkezdik az okos szemétgyűjtő- rendszerek telepítését, melyekkel lakrészre beazonosítható lesz, hogy ki mennyi újrahasznosítható hulladékot gyűjtött, és ez alapján be tudják vezetni a differenciált díjszabást.
„Teljesen ingyen nem adnak semmit, a pályázatoknál 30-50 százalékos önrészt kérnek a lakószövetségektől – nyomatékosított Antal Árpád.
A polgármester hangsúlyozta, hogy „A mi városunk, a mi felelősségünk” programsorozat azt is jelenti, nemcsak az önkormányzat, hanem a lakók is megteszik a saját életterükben, ami rajtuk múlik, és akkor sokat változhat a város.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!