
Fotó: Gábos Albin
Huszonkilencedik alkalommal nyitották meg Csíkszeredában a régió legnagyobb nemzetközi kiállítását és vásárát, a Csík-Expót csütörtök délben. A vasárnapig tartó rendezvényen ezúttal 68 vállalkozás termékeit és szolgáltatásait tekinthetik vagy vásárolhatják meg az érdeklődők, a kiállítók között számos hazai és magyarországi cég is található.
2019. május 23., 17:152019. május 23., 17:15
Összesen 68 vállalkozás képviselői állítottak standot a csütörtökön megnyitott Csík-Expón a csíkszeredai Erőss Zsolt Arénában. A 29. alkalommal megszervezett kiállításon és vásáron
Az esemény tegnapi megnyitóján már látszott, hogy idén is széles kínálattal várják az érdeklődőket, akik többek között
Emellett idén először a VR Friends is jelen van az eseményen, így az érdeklődők a virtuális valóságot is kipróbálhatják, a gyerekek pedig az aréna parkolójában kialakított vidámparkban kapcsolódhatnak ki.
Fotó: Gábos Albin
A csütörtöki megnyitón elsőként Földi Zsuzsa, az eseményt szervező Expo-Har Kft. ügyvezető igazgatója köszöntötte a jelenlévőket. Mint mondta,
Fotó: Gábos Albin
Emellett kiemelte, a szombatra tervezett kutyakozmetikai előadást, amely az esemény egyik legérdekesebb programpontjának ígérkezik, majd köszönetet mondott támogatóiknak, Csíkszereda Polgármesteri Hivatalának, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának és Hargita Megye Tanácsának.
A továbbiakban Ráduly Róbert Kálmán, Csíkszereda polgármestere mondott köszöntőbeszédet, amelyben kihangsúlyozta: reméli, hogy a vásáron minden érdeklődő megtalálja a számára tetszetős termékeket vagy szolgáltatásokat, és úgy távozik a városból, hogy alig várja, hogy visszajöhessen.
Fotó: Gábos Albin
Beszédét követően Tóth László főkonzul vette át a szót, majd rámutatott:
Két hete kezdődött ez a sorozat az UBM csoport kerelőszentpáli takarmány üzemének felavatásával, aztán volt egy üzleti fórum Marosugrán, a hétvégén pedig az AgroMánia mezőgazdasági kiállítást tartották Sáromberkén.
Fotó: Gábos Albin
„Az UBM avatóján mondotta Orbán Viktor miniszterelnök úr, hogy a magyar-román gazdasági kapcsolatok egy dinamikus növekedés kapujában állnak, és hogy ő maga nagyon bizakodó, illetve nagyon hisz abban, hogy ez meg is tud valósulni. Ehhez Magyarország kormánya minden támogatást meg tud adni, különösen a finanszírozás tekintetében, hiszen az erős gazdasági növekedés következtében rendelkezésre állnak azok a pénzügyi források, amelyek segíthetik ennek az együttműködésnek a kibontakozását” – hangsúlyozta a főkonzul példaként ismét a kerelőszentpáli takarmány üzemet felhozva, hiszen esetében magyarok és románok közösen fektettek be, illetve a cég tulajdonosai között is megtalálhatók mindkét nemzetiség képviselői.
Fotó: Gábos Albin
A megnyitón felszólalók sorát Skapinyecz Péter, a Közép-európai Gazdaságfejlesztési Hálózat Nonprofit Kft. vezetője zárta, felhívva a figyelmet az aréna udvarán lévő kiállítókra is, főként azért, mert mezőgazdasági gépekkel jöttek el Magyarországról az eseményre. „Nagyon fontos ma ez a szegmens a magyar vállalkozások számára, mert ahogy indul itt is a gazdaságfejlesztési program gazdáknak szóló része, azt szeretnénk, hogy önök, helyi vállalkozók, gazdálkodók vigyék el a hírt, hogy minél többüknek be tudjuk mutatni azokat a magyar mezőgazdasági gépeket, amelyekkel pályázni tudnak. A pályázati kiírás szerint ugyanis ezek a gépek előnyt élveznek a velük való pályázásnál” – magyarázta Skapinyecz Péter, majd támogatásáról biztosította az érdeklődőket a Közép-európai régióban működő 22 irodájuk által.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!