
Noha szerda reggeltől újra összeszedik a hulladékot, sok helyen még mindig teli maradtak a kukák
Fotó: Haáz Vince
Továbbra sem rendeződött megnyugtatóan a szemételszállítás kérdése Marosvásárhelyen. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint az, hogy kedden több helyen a kukákban maradt a szemét, és szerdán is elmaradásokkal gyűjtötték össze a háztartási hulladékot.
2021. február 24., 18:162021. február 24., 18:16
2021. február 24., 18:552021. február 24., 18:55
Marosvásárhelyen kedden délután már több helyről jelezték, hogy ismét a kukákban maradt a háztartási szemét, és nem tartotta be a programot a Sylevy szolgáltató. Mint kiderült, noha a marosvásárhelyi városháza minden kiállított és elismert számlát törlesztett a szemétszolgáltató és a kerelőszentpáli szemétlerakó felé, a lerakatot működtető cég mégsem engedi be a kukásautókat a telephelyre.

A marosvásárhelyi városháza ígérete szerint szerdán délután elindultak a kukásautók, hogy begyűjtsék a hétfő óta a város utcáin hagyott háztartási hulladékot. A gond azonban korántsem oldódott meg, hiszen a felek egymásra mutogatnak és egymást okolják a kialakult helyzet miatt.
A jelenlegi városvezetés és a Sylevy között tavaly decemberben mérgesedett el a hangulat, amikor Soós Zoltán polgármester kijelentette, hogy
Közben az is kiderült, hogy a bukaresti Iridex cég által működtetett szeméttelep nem akarja befogadni a Sylevy autóit, mert attól fél, hogy a cég csődbe megy, és ő nem lesz akitől behajtsa a kiállított számlákat.
Fotó: Haáz Vince
Nemrég a marosvásárhelyi önkormányzati képviselő-testület felmondta a szerződést a Sylevy céggel, de a törvény arra kötelezi a szolgáltatót, hogy még kilencven napig biztosítsa a háztartási hulladék elszállítását.
A konfliktus a szemétszállító és a hulladéklerakó között van, hiszen az Iridex a ki nem fizetett számla miatt aggódott, és azért nem engedte be a telepre a szemetesautókat. De az ügyben
A marosvásárhelyi polgármester szerdán reggel Facebookon azt közölte, hogy kedden egyeztetett a lerakót működtető bukaresti illetékesekkel, és újra beengedik a vásárhelyi szemetet a kerelőszentpáli telepre. „Még egy kis türelmet kérek, amíg hosszú és bonyodalmas harcok után megoldjuk a szemétügyet.”

A Sylevy szemétszolgáltató által felhalmozott adósság miatt hétfőn és kedden nem mehettek be a kukásautóik a kerelőszentpáli telepre, így nem is gyűjtötték össze a háztartási és utcai hulladékot Marosvásárhelyről. A kérdés rendezése érdekében kedden két találkozó is volt.
A városháza illetékesei szerint azt viszont senki nem tudja garantálni, hogy az elkövetkező közel nyolcvan napban, amíg még Sylevy cég biztosítja a szolgáltatást, nem lesznek hasonló fennakadások. De közben előkészítették a versenytárgyalás kiírását, amelyen kiválasztják az új szolgáltatót.
Majdnem ezer hektárral csökkent a burgonyával beültetett Hargita megyei szántóföldek összterülete múlt évhez képest. Vannak azonban kedvező változások is a mezőgazdaság szerkezetének alakulásában.
A Mars és az Uránusz ritka bolygóegyüttállását lehet majd megfigyelni a Fiastyúk csillaghalmaza alatt július 4-én, a hajnali égen.
Nicușor Dan reméli, hogy meglesznek az eszközei a rendszer megreformálásához. Az államfőt az újságírók azokra a vádakra reagáltatták, amelyek szerint maga is a „rendszer” része.
Hangulatos hétvége vár a kézdivásárhelyiekre és a környékbeliekre, miután pénteken kezdődik és vasárnap estig tart a város ünnepe. A Sokadalom egyetlen anyaországi meghívottja, a Bikini együttes mindjárt az első nap során fellép.
Autóba zárva maradt egy négy hónapos csecsemő csütörtökön Gyulafehérváron, miután a jármű automatikusan bezáródott, miközben a kulcs bent maradt.
Magyar anyanyelvűként munkát keresel Romániában? A Jooble segít megtalálni a legjobb romániai állásokat. Olvasd el összefoglalónkat!
A lakóépületek építési költségei 2015 és 2025 között átlagosan 48,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban (EU) – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Huszonhat, fogyatékkal élő felnőtteket gondozó otthonban függesztik fel a beutalásokat – döntötte el a Maros megyei tanács a szakigazgatóság kérésére. Az uniós előírások miatt ezeket a nagy méretű központokat 2030-ig át kell alakítani.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) benyújtott a parlamentbe egy törvénymódosító javaslatot, amely szerint a daganatos betegek kísérői akkor is jogosultak lennének a fizetett szabadságra, ha orvosi vizsgálatokra kísérik el a beteget.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
szóljon hozzá!