
Nem kapta meg a szükséges szavazatot a szöüli kiszállás. Archív
Fotó: Haáz Vince
Bár az RMDSZ-tanácsosok zöme azt szerette volna, hogy szeptember derekán egy hétre közpénzen utazzon egy négyfős küldöttség Szöulba, Vass Levente, a szervezet elnöke jónak tartja, hogy az önkormányzat mégsem fogadta el a javaslatot. Amennyiben az önkormányzat nem módosítja álláspontját, könnyen megeshet, hogy megszakad Marosvásárhely dél-koreai kapcsolata, amelyet Li Man Hi állítólagos szektavezető miatt amúgy is sokan elleneznek.
2018. július 30., 16:052018. július 30., 16:05
2018. július 30., 16:122018. július 30., 16:12
Az RMDSZ-tanácsosok többsége igennel voksolt az újabb dél-koreai útra, ám mivel a Szabad Emberek Pártja (POL) három képviselője ellenezte, a szociáldemokraták és liberálisok álláspontja megoszlott, nem gyűlt össze a kellő támogatás.

A marosvásárhelyi városvezetés és a dél-koreai Li Man Hi közötti együttműködés kapcsán kongat vészharangot a POL néhány tanácsosa, állítva, hogy Li Man Hi az Élet Fájának és a Mennyek Királyának nevezi magát, azt hirdetve, hogy nélküle nincs megváltás.
A POL már hónapokkal ezelőtt felhívta a figyelmet, hogy az interneten terjedő információk szerint az úgymond világbékéért küzdő Mennyországi kultúra, világbéke, fény visszahozása (HWPL) elnevezésű szervezet – amellyel nemrég Dorin Florea polgármester együttműködési egyezményt írt alá – azt lényegében egy szektavezér irányítja, Li Man Hi, aki „a megígért pásztornak” nevezi magát. Amint beszámoltunk róla, azok után, hogy a polgármestere városszerte ingyen helyszínek biztosítását vállalta a dél-koreai szervezet számára,
„Paul Kim baptista lelkész több internetes fórumon is felhívja a figyelmet Li Man Hire, és ugyanígy tesznek a dél-koreai szektákkal foglalkozó lapok is, amelyek szerint Li Man Hi az Élet Fájának és a Mennyek Királyának nevezi magát, azt hirdeti, hogy nélküle nincs megváltás, sem örök élet, sem Mennyország.
– olvasható a POL az egyházi vezetőknek eljuttatott levelében. Erre reagálva, Oláh Dénes római katolikus főesperes felháborítónak, szégyennek és gyalázatnak tartotta, hogy a magyar tanácsosok, és – nemzetiségtől függetlenül –
Ennek előzménye, hogy a tavaly ősszel az RMDSZ-vezetés intését figyelmen kívül hagyva, Makkai Gergely alpolgármester elutazott Szöulba, a világbékéről szóló konferenciára. Mint hangsúlyozta, egy szó nem esett a vallásról, mindenki, szervezők és meghívottak, államelnökök és kormányfők a világbéke megteremtésének fontosságáról beszélt.
Lapunk megkeresésére Vass Levente, az RMDSZ marosvásárhelyi elnöke úgy vélekedett, hogy a vallásszabadság évében nem a szervezet feladata a dél-koreai partnerekről ítélkezni.
– válaszolta Vass, hozzátéve, hogy jónak tartja, hogy az önkormányzatban nem sikerült elfogadtatni az újabb ázsiai kiruccanás költségtérítését. Lapértesüléseink szerint a polgármesteri hivatal még tesz egy próbálkozást, augusztus 9-re rendkívüli tanácsülést hív össze a kérdés újratárgyalására.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
szóljon hozzá!