
Lukács Antalra emlékezik az intézmény a kitűzött fekete zászlóval
Fotó: László Ildikó
Több forrásból is megerősítették: elhunyt a hétvégén Lukács Antal, a Székelyudvarhelyi Városi Kórház egykori menedzserigazgatója.
2022. január 17., 15:302022. január 17., 15:30
2022. január 17., 15:532022. január 17., 15:53
Amint arról többször írtunk, a volt kórházmenedzsert többrendbeli hivatali visszaéléssel és kenőpénz-elfogadással, valamint befolyás vásárlásának gyanújával vette őrizetbe az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) 2020 decemberében. Ezt követően Lukács Antal házi őrizetbe, majd hatósági felügyelet alá került, 2021 áprilisában a begyűjtött bizonyítékok alapján vádat is emeltek ellene.
ám a súlyosan beteg, értesüléseink szerint előbb a csíkszeredai kórházban, majd Marosvásárhelyen kezelt egykori kórházmenedzser az elmúlt hétvégén elhunyt.
A felfüggesztett menedzserigazgató helyére még 2020 decemberében Borka-Balás Attilát nevezték ki ideiglenesen, ezt a feladatot jelenleg is ő látja el. Megkeresésünkre elmondta, elődje ügye kapcsán nem illetékes nyilatkozni, hiszen Lukács már nem volt munkaviszonyban a kórházzal. Hivatalos tájékoztatást elődje halálával kapcsolatban egyébként maga sem látott még, csak annyit mondott, hogy tudomása szerint a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban kezelték – tette hozzá megkeresésünkre Borka-Balás Attila.

Huszonnégy órára őrizetbe vett az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) 12 gyanúsítottat, közöttük Lukács Antalt, a székelyudvarhelyi kórház menedzserét a csütörtökön végzett házkutatásokat követően.

Előzetes letartóztatásba helyezték a Brassó és Hargita megyei kórházakat érintő korrupciós ügy hét gyanúsítottját. Az őrizetbe vett tizenkét személy közül hétnek az előzetes letartóztatását rendelte el péntek este a Brassó megyei törvényszék abban az ügyben, amelyben közbeszerzési szerződések szab&a

Négy rendbeli hivatali visszaélés, és szintén négy rendbeli kenőpénz-elfogadás és befolyás vásárlása miatt emeltek vádat kedden Lukács Antal, a székelyudvarhelyi kórház korábbi menedzsere ellen.

A brassói táblabíróság döntése alapján házi őrizet helyett hatósági felügyelet alá került – 60 napig – Lukács Antal.
Hogyan hat a jelenlegi gazdasági helyzet a könyvkiadásra, és miként tudnak működni a kiadók? Mekkora példányszámban jelennek meg a könyvek, és hogyan alakul a vásárlóerő? Két székelyföldi könyvvásár között erdélyi könyvkiadók vezetőivel beszélgettünk.
Nicușor Dan szerint a jelenleg zajló hibrid hadviselés sem annak a jele, hogy Oroszország békét és stabilitást akarna Európában.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem fog együtt kormányozni a Szociáldemokrata Párttal (PSD) akkor sem, ha technokrata miniszterelnököt neveznek ki – jelentette ki kedden Mircea Abrudean szenátusi elnök.
Kedd éjfélkor hivatalba lépett a Tisza-kormány; szerdán 15 órától Ópusztaszeren tartják az első kormányülést – közölte Magyar Péter miniszterelnök kedd este a Facebook-oldalán.
Ingyenesen állítják ki az első elektronikus személyi igazolványt a 14. életévüket betöltött polgárok számára június 30-ig.
Egyfajta oktatóvideót készített a Vâlcea megyei csendőrség abból az amatőr felvételből, amit azok az emberek készítettek, akik nem voltak hajlandók megvárni a beavatkozó egységet, és maguk próbálták meg elhajtani a medvét egy lapáttal.
Túl alacsony az általános sztrájk kirobbantásának a támogatottsága a tanügyben, így – bár a felmérés kiértékelése még nem zárult le – szinte biztosan elmarad a tiltakozás. A szakszervezet képviselője szerint az időzítés már nem is lenne szerencsés.
Nagy az érdeklődés a gazdasági szereplők részéről az ország legfiatalabb repülőterének bővítése iránt. A vezetőség szerint a fejlesztés kulcsfontosságú lépés abban, hogy Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtér országos és európai csomóponttá váljon.
Körülbelül 80 ezer gazdasági társaság összesen mintegy 2,3 milliárd lejjel tartozik az államnak, de az összeget nem tudják behajtani, mert a cégeknek már nincs bankszámlájuk – nyilatkozta az országos adóhatóság elnöke egy keddi szakmai rendezvényen.
Újabb beavatkozásra volt szükség a nagyvadak miatt Zabolán, ezúttal az iskola területén. A medvét és bocsait kora reggel vette észre egy alkalmazott, így a gyerekek nem kerültek veszélybe, de az oktatást aznap biztonsági okokból felfüggesztették.