
Fotó: László Ildikó
Befejeződött a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásának megerősítése és biztonságossá tétele – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal tájékoztatásából.
2024. március 14., 16:042024. március 14., 16:04
Munkamegbeszélést tartottak a decemberben tragikusan beomlott székelyudvarhelyi bentlakás ügyében létrehozott ellenőrzőbizottság tagjai csütörtökön a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal székhelyén.
A csütörtöki ülésen történtekről közzétett közleményből kiderül, Hargita Megye Tanácsának elnöke tájékoztatta a bizottságot arról, hogy a megyei főépítész befejezte a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal által 2023 októberében kiadott építkezési engedély ellenőrzését, a megállapításokat pedig továbbították a Hargita Megyei Építkezési Felügyelőséghez. Az építkezési engedély kiadásának módjáról szóló kihágási jegyzőkönyvet Székelyudvarhely polgármestere bíróságon támadta meg.
Az építkezési felügyelőség arról számolt be a találkozón, hogy befejeződött a megrongálódott épület megerősítése és biztonságossá tétele,
A Hargita megyei prefektúra a Hargita Megyei Építkezési Felügyelőség értesítése alapján a közigazgatási bírósághoz fordult a korábban kiadott építkezési engedély érvénytelenítésének megállapítása érdekében.
Ezenkívül beszámoltak arról is, hogy Hargita megye polgármestereinek útmutatót küldtek, amely releváns adatokat és információkat tartalmaz a főbb lépésekről és feltételekről, amelyeket valamennyi érintett félnek be kell tartania az építkezési munkák tervezése, engedélyezése és kivitelezése során.

Összedőlt a Tamási Áron Gimnázium kollégiumának egyik épületrésze hétfő délután. Több gyerek a romok alá szorult, azonban sikerült kimenteni őket. Az egyik fiút már nem lehetett újjáéleszteni.
Zátonyra futott a Dunán hétfő éjszaka egy svájci zászló alatt közlekedő üdülőhajó a Mehedinți megyei Salcia térségében. A fedélzeten 186 utas és 52 fős személyzet tartózkodott.
Lángoló fafeldolgozó műhelyhez riasztották kedden délben a tűzoltókat Csíkszentsimonba.
Kórházba szállították, de később életét vesztette az a 14 éves fiú, aki elektromos rollerrel közlekedett az országúton Bihar megyében, amikor elgázolta egy autó. Marosszéken éppen a napokban ellenőrizték célzottan az elektromos rollerrel közlekedőket.
Romániából először telepítenek medvéket külföldre, egy franciaországi állatparkba. A négy nagyvadat a zernyesti medverezervátumból viszik át nemzetközi együttműködésben – írta kedden az MTI a rezervátumot működtető egyesület közlése alapján.
A dél-franciaországi Var megyében, Pontevès térségében segítik a növényzet- és erdőtüzek megfékezését a romániai tűzoltók.
Katonai drónok közös romániai gyártásában állapodott meg az Oves Enterprise romániai vállalat az Edrone ukrajnai dróngyártóval.
A Duna példátlanul alacsony vízállása miatt kedden 11 órakor ellenőrzött módon leállítják és leválasztják az országos energiarendszerről a cernavodai atomerőmű 1-es reaktorát – jelentette be hétfő este a Nuclearelectrica.
Kedden kirobbant az elmúlt tíz év első általános, azaz munkabeszüntetéssel járó sztrájkja az egészségügyi rendszerben. A székelyföldi kórházakban arról érdeklődtünk, hogy milyen hatással van az egységek működésére és a betegellátásra a tiltakozás.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök az oktatásban és egészségügyben dolgozók fizetésével kapcsolatos jelentős nézeteltérések miatt a következő két hétben nincs reális esély a közalkalmazotti bértörvény tervezetének elfogadására.
szóljon hozzá!