
Fotó: Csató Andrea
Habár az alapréteg aszfaltot szinte a teljes szakaszon leterítették, némileg eltolódott a Máréfalva Csíkszereda felőli kijárata és Cekend-tető közötti elkerülő út megépítésének befejezése. A kormánytámogatás utalásával van a gond.
2025. február 20., 15:572025. február 20., 15:57
A gazdákat szeretné segíteni földjeik egyszerűbb megközelítésében, ugyanakkor a 13A jelzésű országutat is tehermentesítené a máréfalvi önkormányzat, amely két útszakasz felújításáért pályázott az országos infrastruktúra-fejlesztési Angel Saligny programban.
A 8 millió lejes támogatásból mostanra leaszfaltozták a tizenhétfalusi út 1,1 kilométeres szakaszát, amely elsősorban a több mint 400 taggal rendelkező közbirtokosság számára jelent nagyobb segítséget.
A projekt másik részeként a Máréfalva Csíkszereda felőli kijárata és a Cekend-tető között kezdték el egy 2,6 kilométeres útszakasz újjáépítését. E munkálat elvégzésével ugyanis
Fotó: Csató Andrea
A projekt nemcsak a helyi gazdáknak, de az átutazóknak is kedvez, hiszen számos forgalmi dugó alakult ki az országút érintett részén. Sajnos volt, hogy baleset miatt kellett várakozzanak az autósok, de olyan is, hogy a fák kivágása miatt kellett korlátozni a közlekedést. Az elkerülő szakasz megépülésével viszont várhatóan megszűnnek az említett gondok.
Tavaly nyáron azt tapasztaltuk, hogy látványosan zajlik a munka a helyszínen:
Nyitott sáncok, támfalak építése, valamint a kopóréteg útburkolat leterítése volt már csak hátra az őszre tervezett befejezésig.
Fotó: Csató Andrea
Kovács Imre, Máréfalva polgármestere a Székelyhonnak elmondta, hogy sajnos nem tudtak az elképzelések szerint haladni, ugyanis gondok vannak a pályázaton elnyert támogatással.
– vázolta a helyzetet az elöljáró.
A helyszínen azt láttuk, hogy mostanra szinte mindenhol leterítette az alapréteg aszfaltot a kivitelező, csupán egy néhány méteres szakasz maradt ki. A polgármester közölte, hogy
Az alapréteg aszfaltot már leterítették az elkerülő út nagyrészén
Fotó: Csató Andrea
Már el is készültek a munkálatok alapját képező tervek, így idén a kivitelezés is megtörténhet.
Mindemellett támfalakat kell még építeni az elkerülő út mentén, ugyanakkor a kopóréteg-burkolat leterítése sem maradhat el. Az elöljáró bízik benne, hogy idén befejeződhet a beruházás.
Tíz éve még gyakori probléma volt, hogy penészes falak közt, rossz raklapokon tárolták az alapanyagokat, de ma ez már nem jellemző – a szakhatóság vezetője szerint folyamatosan javulnak a körülmények a Hargita megyei élelmiszeripari egységekben.
Összesítette a pénzügyminisztérium az Országos Adóhatóság (ANAF) szolgáltatásaival és a Privát Virtuális Tér (SPV – Spațiu Privat Virtual) elnevezésű platformmal kapcsolatban az adófizetők részéről beérkezett visszajelzéseket.
A NATO keleti szárnyának országai közül Romániában történik a legtöbb drónincidens Ukrajna közelsége miatt – jelentette ki keddi sajtótájékoztatóján az ügyvivő külügyminiszter.
Meghibásodás történt az ivóvízhálózaton, a javítási munkálatok ideje alatt szünetelni fog az ivóvíz-szolgáltatás szerdán Gyergyószentmiklós több utcájában 8-16 óra között.
Kedvezően véleményezte kedden a szenátus jogi bizottsága azt a törvénytervezetet, amely bírsággal vagy szabadságvesztéssel bünteti az egészségügyi dolgozókkal szembeni megfélemlítést vagy agressziót.
64 éves korában elhunyt Scherer Péter, az egyik legismertebb magyar színművész – adta hírül Facebook-oldalán az általa is alapított Nézőművészeti Kft. színtársulat.
Egy légtérvédelmi járőrszolgálatot teljesítő román F-16-os vadászgép lelőtt kedden Észtország fölött egy feltételezések szerint Ukrajnából érkezett drónt – számolt be a Reuters jelentése nyomán az Agerpres.
A Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium öt éltanuló és közösségi életben is aktív végzőse hordozhatja a búcsús jelképeket az idei pünkösdi búcsún a hagyományoknak megfelelően.
A Kárpát-medence egész területéről és a diaszpórából is várják az alkotásokat a második alkalommal meghirdetett hímzett ünnepi asztalkendők pályázatára.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 3,9 százalékról 5,5 százalékra rontotta a 2026 végére vonatkozó inflációs előrejelzését, 2027 végére pedig 2,9 százalékos inflációval számol – jelentette be kedden Mugur Isărescu.
szóljon hozzá!