
Fotó: Csató Andrea
Habár az alapréteg aszfaltot szinte a teljes szakaszon leterítették, némileg eltolódott a Máréfalva Csíkszereda felőli kijárata és Cekend-tető közötti elkerülő út megépítésének befejezése. A kormánytámogatás utalásával van a gond.
2025. február 20., 15:572025. február 20., 15:57
A gazdákat szeretné segíteni földjeik egyszerűbb megközelítésében, ugyanakkor a 13A jelzésű országutat is tehermentesítené a máréfalvi önkormányzat, amely két útszakasz felújításáért pályázott az országos infrastruktúra-fejlesztési Angel Saligny programban.
A 8 millió lejes támogatásból mostanra leaszfaltozták a tizenhétfalusi út 1,1 kilométeres szakaszát, amely elsősorban a több mint 400 taggal rendelkező közbirtokosság számára jelent nagyobb segítséget.
A projekt másik részeként a Máréfalva Csíkszereda felőli kijárata és a Cekend-tető között kezdték el egy 2,6 kilométeres útszakasz újjáépítését. E munkálat elvégzésével ugyanis
Fotó: Csató Andrea
A projekt nemcsak a helyi gazdáknak, de az átutazóknak is kedvez, hiszen számos forgalmi dugó alakult ki az országút érintett részén. Sajnos volt, hogy baleset miatt kellett várakozzanak az autósok, de olyan is, hogy a fák kivágása miatt kellett korlátozni a közlekedést. Az elkerülő szakasz megépülésével viszont várhatóan megszűnnek az említett gondok.
Tavaly nyáron azt tapasztaltuk, hogy látványosan zajlik a munka a helyszínen:
Nyitott sáncok, támfalak építése, valamint a kopóréteg útburkolat leterítése volt már csak hátra az őszre tervezett befejezésig.
Fotó: Csató Andrea
Kovács Imre, Máréfalva polgármestere a Székelyhonnak elmondta, hogy sajnos nem tudtak az elképzelések szerint haladni, ugyanis gondok vannak a pályázaton elnyert támogatással.
– vázolta a helyzetet az elöljáró.
A helyszínen azt láttuk, hogy mostanra szinte mindenhol leterítette az alapréteg aszfaltot a kivitelező, csupán egy néhány méteres szakasz maradt ki. A polgármester közölte, hogy
Az alapréteg aszfaltot már leterítették az elkerülő út nagyrészén
Fotó: Csató Andrea
Már el is készültek a munkálatok alapját képező tervek, így idén a kivitelezés is megtörténhet.
Mindemellett támfalakat kell még építeni az elkerülő út mentén, ugyanakkor a kopóréteg-burkolat leterítése sem maradhat el. Az elöljáró bízik benne, hogy idén befejeződhet a beruházás.
Folytatódik az üzemanyagárak emelkedése: szombaton újabb 15 banival drágult a gázolaj, így literenkénti ára már minden székelyföldi töltőállomáson meghaladja a 10 lejt, míg a prémium gázolaj ára már csak pár banira van a 11 lejes lélektani határtól.
Március 28-tól, szombattól adhatják le levélszavazatukat a magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgárok az április 12-i országgyűlési választásra – hívja fel a figyelmet Nacsa Lőrinc nemzetpolitikáért felelős államtitkár.
Lefoglalták a hatóságok a belügyminisztériumi katasztrófavédelmi főosztály (DSU) több munkatársának mobiltelefonját.
Hatvan napra hatósági felügyelet alá helyezték a januárban a Temes megyei Csene községben megölt 15 éves fiú nagyapját, aki a gyanú szerint arcon ütötte a gyilkosság egyik vádlottjának anyját.
Nem mindenki tudja, hogy az ökölvívó Papp László rugonfalvi gyökerekkel bírt, ahol ünnepséget terveznek születése századik évfordulója apropóján. Erről meg a sepsiszentgyörgyi kosárlabda őskoráról is beszélgettünk Oláh István egri fertálymesterrel.
A dédai hivatásos és önkéntes tűzoltókat is riasztották egy tarlótűzhöz péntek este. A Maros megyei Ratosnya egyik falujában nehezen megközelíthető területen csaptak fel a lángok.
Szombaton 20:30 és 21:30 között lekapcsolják a parlament épületének belső és külső világítását a Föld órája kezdeményezéshez való csatlakozás részeként – közölte a képviselőház.
Idén is megrendezik Marosvásárhelyen a Virágvasárnapi passió előadást, amelyen a résztvevők együtt élhetik át Jézus Krisztus szenvedéstörténetét. Az érdeklődőket vasárnap 17 órára várják a Nyári Színpadhoz.
A legfelsőbb bíróság perelni készül a kormányt a bírák és ügyészek számára bírósági döntéssel megítélt bértartozások kifizetésének elhalasztása miatt, és első lépésként előzetes panaszt nyújtott be a kormányhoz és a pénzügyminisztériumhoz.
Nicușor Dan államelnök pénteken kihirdette a 2026-os állami költségvetésről és a társadalombiztosítási költségvetésről szóló törvényeket.
szóljon hozzá!