
Valamikor a jövőben elektromos autóbuszok is fognak közlekedni Székelyudvarhely és a környező települések között. Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Legutóbb szeptember 30-án tartottak ülést a Székelyudvarhely környékét átfogó tömegközlekedési fejlesztési társulat (ADI) létrehozásáról. Az ügyben annyi előrelépés történt, hogy sikerült a szükséges dokumentumokat a bíróság elé terjeszteni, jelenleg ezeknek a jóváhagyására várnak.
2022. október 10., 20:542022. október 10., 20:54
Székelyudvarhely és Fenyéd önkormányzata kezdeményezte a tömegközlekedési társulást, ehhez pedig további települések csatlakoztak. Jelenleg
Benedek Árpád Csaba székelyudvarhelyi önkormányzati képviselő lapunk megkeresésére elmondta, hogy jelenleg kevés buszmegálló van az általuk bejárt hat útvonalon, ezek számának növelését szeretnék elérni. A képviselő kiemelte, hogy
A társulás munkája, a menetrend szerinti tömegközlekedés elindításával lényegesen tehermentesítheti majd a környék autós forgalmát – jegyezte meg.
A képviselő szerint az elengedhetetlen papírmunka lényegesen lelassítja a törekvések megvalósítását, hiszen
Ezen túl számos szükséges igazoló iratot – többek között az alapító okiratot, és azt, amely értelmében Székelyudvarhely lesz a társulás központja – külön-külön el kellett fogadniuk a társulásba csatlakozott önkormányzatoknak.
A jövőbe tekintve, a társulás bejegyzése utáni lépésekről is kérdeztük a képviselőt, aki elmondta:
Ezután a pályázati lehetőségeket fogják felkutatni, és sikeres pályázat esetén üzembe helyeznek hat elektromos autóbuszt; ezek majd Székelyudvarhely és a környékbeli települések között fognak majd közlekedni.
A Carrefour kizárólagos tárgyalásokat folytat a Pavăl Holdinggal romániai üzletágának értékesítéséről; a tranzakció értéke mintegy 823 millió euró – közölte csütörtökön a francia kiskereskedelmi vállalatcsoport.
Csodával határos módon megúszták a balesetet a gyalogosok, akik egy átjárónál átmenni készültek, de váratlanul megjelent egy kamion.
A múlt év novemberéhez képest decemberben 299 lejjel (5,3 százalékkal) 5914 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet.
Nagy daru jelzi Marosvásárhelyen, hol épül a megyeszékely első mélygarázsa. A daruhoz hatalmas kotrókanál van rögzítve, ezzel ássák a földet, készítik a helyet a támfalaknak. Soós Zoltán polgármesterrel szemrevételeztük a munkatelepet.
Románia csak abban az esetben képviselteti magát Washingtonban a Béketanács február 19-i alakuló ülésén, ha a chartát alá nem író országok is részt vehetnek – közölték szerdán politikai források. Tájékoztatásuk szerint Románia elhalasztja a csatlakozást.
A hálózatüzemeltető megkezdte a gáz elzárását azokban a háztartásokban, amelyek nem rendelkeznek gázérzékelővel, és felszólításra sem pótolták azt. Más okok is vannak, amelyek gázelzáráshoz vezethetnek. A fogyasztók megrohamozták a szakcégeket.
Életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte szerdán a Prahova megyei törvényszék azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
Kovászna megyében tavaly 518 pénzbírságot róttak ki azokra, akik ok nélkül tárcsázták az 112-es sürgősségi hívószámot.
Egy napra beszüntették a munkát az észt hátterű vállalat fuvarozói Románia számos városában, közöttük Sepsiszentgyörgyön is. A Bolt egyik fuvarozója szerint a megemelt jutalék, a megszorítások és a kommunikációhiány okozza a felháborodást.
Újabb, ideiglenes célállomást jelentettek be szerdán, ahová a marosvásárhelyi reptérről utazhatunk majd.
szóljon hozzá!