A verbunkos táncokban mérhették össze tudásukat a legények hétvégén Zalaegerszegen. A dicsőszentmártoni Kökényes néptáncegyüttes négy táncost küldött a versenyre, ketten közülük díjjal tértek haza. A képzeletbeli dobogó második és harmadik fokára is dicsőszentmártoni táncos állhatott.
2013. május 23., 17:312013. május 23., 17:31
2013. május 23., 17:492013. május 23., 17:49
Zalaegerszegen idén immár 16. alkalommal szervezték meg azt a Kárpát-medencei Verbunkversenyt, amelynek célja, hogy a mai táncos lábú fiatalok a Kárpát-medence jellegzetes, szép férfi táncával, a verbunkkal kössenek mélyebb ismeretséget, sőt versenyezzenek is.
A versenyek úgy zajlanak, hogy egy-egy kiemelkedő adatközlőnek, kiemelkedő táncosnak az egyéni alkotását, táncát tanulják meg a részvevők. A lényeg az, hogy a tánc mellett megismerik az adatközlő személyét, a falut, ahol élt, a körülményeit. A 2013. évi verbunkverseny feladata a Kalotaszegi verbunk megismerése és bemutatása volt, különösen Berki Ferenc „Árus” verbunktánca. A fiúknak a verseny kötelező produkciójaként előbb Berki Ferenc egyik táncát kellett bemutatniuk, majd egy rögtönzött táncot bármely kalotaszegi adatközlő verbunk és legényes táncából. A zsűri ezek után kiválasztotta a hét legjobb táncost, akik ismét összemérték tudásukat.
A zsűri döntése értelmében a Kökényes néptáncegyüttes tagja, Bugnár Zsolt második díjjal térhetett haza, de a harmadik díj is a Kökényes egyik táncosához került, Gáspár Lehelhez. Előbbi a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem koreográfia szakán másodéves, utóbbi a Bolyai Farkas Elméleti Líceum tizenegyedikes diákja.
„Egy évet készültünk a fiúkkal a versenyre, sokat tanultuk a kiemelkedő verbunktáncos, Berki Ferenc Árus táncait. Nagyon nehéz és sajátos jellegű tánca volt, amelyet még Kalotaszegen is csak kevesen tudnak igazán jól eljárni” – mondta a Kökényes vezetője, Varó Huba, aki az elmúlt években ötször nyerte meg a Kárpát-medencei Verbunkversenyt.
szóljon hozzá!