Fotó: Boda L. Gergely
Jöttek, láttak, verset mondtak – mondhatnánk a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház csütörtök délutáni flashmobjáról röviden. A Színház téren a színészek pár perces előadásukkal a magyar költészet napját „ünnepelték”, s magára a költészetre szerették volna felhívni az arra járók figyelmét.
2013. április 11., 20:242013. április 11., 20:24
2013. április 11., 20:572013. április 11., 20:57
1964 óta József Attila születésnapján, azaz április 11-én ünnepeljük a magyar költészet napját. A flashmob részvevői József Attila egyik legismertebb versét, A Dunánál címűt szavalták el közösen. „A rakodópart alsó kövén ültem, / néztem, hogy úszik el a dinnyehéj.” – kezdődött a költemény a Színház téren, a művészek pedig kétsoronként váltották egymást. Harminc színész és öt színinövendék vett részt a villámcsődületen, az utolsó négy sort pedig kórusban adták elő.
A rendhagyó eseményt B. Fülöp Erzsébet vezette, aki elmondta, nagyon szerette ezt a rövid munkát. „A flashmob Gáspárik Attila vezérigazgató ötlete volt, a cél pedig az, hogy legalább ezen a napon lopjunk egy kis költészetet az emberek mindennapjaiba. A kollégák nagyon aranyosak voltak, bejöttek, s gyorsan kialakítottuk a sorrendet. Az egész nem volt lepróbálva, csak a sorrend volt meg. Azt akartuk, hogy tényleg olyan legyen, mintha spontánul elmondanánk egy verset, és kész” – mondta B. Fülöp Erzsébet, aki reméli, lesz még folytatása a különböző flashmoboknak, ugyanis úgy érzi, az emberek vevők erre a műfajra. „Egyszer a színinövendékeinkkel és a bécsi hallgatókkal szerveztünk flashmobot, akkor szó szerint fetrengtünk az utcákon, átjárókon. Az a jó a flashmobban, hogy feldobja az embereket, illetve tényleg figyelemfelkeltő” – fogalmazott B. Fülöp Erzsébet.
szóljon hozzá!