
A nagykórház mögötti területen lesz az új beruházás
Fotó: Haáz Vince
Első helyre sorolták az Országos Helyreállítási Alapból (PNRR) megépítendő új kórházak jegyzékén a marosvásárhelyi szívkórházat, így biztos, hogy megvalósul a 105 millió eurós beruházás. Az egészségügyi ágazat felzárkózásra költhető uniós pénzalapok felhasználási határideje 2026.
2023. január 12., 15:112023. január 12., 15:11
Marosvásárhelyről két egészségügyi intézet felépítésére vonatkozó pályázatot válogattak be az egészségügyi minisztérium tavaly közzétett, 48 intézményt tartalmazó jegyzékébe.
Ez utóbbi azonban nem került fel a hét elején közzétett új listára, amelyen azok a beruházások szerepeltek, amelyeket mindenképp megvalósítanak 2026-ig.
A szívátültetések és a csecsemőkön végrehajtott szívműtétek miatt országos, de nemzetközi szinten is elismert marosvásárhelyi szívkórház vezetője, dr. Horaţiu Suciu úgy értékelte, hogy
A kórház és a marosszentgyörgyi temető közötti telek beépítésre vár
Fotó: Haáz Vince
„Az, hogy az első körben megvalósíthatónak tartott 42 pályázatból az új szívkórház megépítéséről szóló pályázat kapta a legtöbb pontszámot azt is jelenti, hogy elismerik az eddigi munkánkat, és
105 millió eurót kap Maros megye, Marosvásárhely, az egészségügy az új szívkórház megépítésére, ennek rendkívüli módon örülünk” – mondta a liberális színekben marosvásárhelyi önkormányzati képviselőként is tevékenykedő orvos, aki köszönetet mondott a pályázat összeállítóinak. Ugyanakkor elismerte azt is, hogy nehéz út előtt állnak,
A szívkórházat vezető szakember korábban arról is beszélt, hogy egy ilyen létesítmény felépítése több okból is elengedhetetlen:
egyrészt a jelenlegi, a teljes régiót ellátó szívkórház rég kinőtte a mostani székhelyét,
másrészt Romániában az ér- és szívbetegségek jelentik az elhalálozások legfőbb okát.
Az új szívkórházat a jelenleginek otthon adó marosvásárhelyi nagykórház mögé építik majd. Tervek szerint égési sérülteket kezelő kórház is lesz majd a szomszédságában, ennek jelenleg készül az előtanulmánya.
Adományokat gyűjtenek egy ötgyerekes családnak, akinek karácsony másodnapján leégett az otthona a Görgényszentimre községbeli Kásvavölgyben.
Maros megyében két tűzeset is volt egymás után rövid időn belül: szombatra virradó éjszaka és reggel, egyikben sem történt személyi sérülés.
Súlyos baleset történt szombatra virradóra a marosvásárhelyi Gát utcában: két autó ütközött össze, többen is megsérültek.
Görgényszentimre községben lakástűzhöz, Marosszentannán egy melegházban keletkezett tűzhöz riasztották a Maros megyei életmentőket pénteken kora délután.
Szigligeti Ede Liliomfi című darabjával búcsúztatja az óévet és köszönti az újat a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata. Az előbemutatóra és a bemutatóra elfogytak a jegyek, de a január elejei előadásokra még van pár szabad hely.
A Nagy-Küküllőbe esett személyt mentettek ki a tűzoltók Segesváron a vasútállomás környékén csütörtök este.
Maros megyében az 1500 méter feletti hegyvidéki területeken, különösen a Kelemen-havasokban a hó vastagsága mintegy 15–20 centiméter, viszont a szél által felhalmozott helyeken akár 50 centimétert is elérheti.
Tűz ütött ki egy lakóházban Görgényadorjánban, Görgényszentimre községben csütörtök hajnalban. A ház és a melléképület tetőszerkezete teljesen leégett.
Ünnepi menetrend szerint közlekednek az autóbuszok december 25–28. között Marosvásárhelyen, Szilveszter napján pedig este hétkor indul az utolsó járat.
Szenteste éjfél körül riasztották a szászrégeni tűzoltóságot egy lakóház tetőjén keletkezett tűz oltásához a szászrégeni Kőrös utcában.
1 hozzászólás