
Fotó: Szvacsek Attila/Szupermodern Filmstúdió
Továbbra is műsoron tartják a Semmelweist, az anyák megmentőjéről készült filmet a romániai mozik, ugyanakkor az alkotást A Vándormozi is elviszi falura és városra egyaránt – adja hírül közleményben az alkotást Romániában forgalmazó Taylor Projekts és A Vándormozi.
2024. március 25., 20:532024. március 25., 20:53
2024. március 25., 20:552024. március 25., 20:55
Mint írják, Koltai Lajos rendező filmje a január 28-i, marosvásárhelyi díszbemutató óta

Gyönyörűen fényképezett, igényes és korhű díszletek között készült, helyenként pátoszos film készült Semmelweis Ignácról, az „anyák megmentőjéről”. Bár az alkotás nem tér ki a híres magyar orvos életének minden fontos mozzanatára, a célját mégis eléri.
A Semmelweis vetítéseinek szervezésében továbbra is oroszlánrészt vállal a Studium Prospero Alapítvány. Az erdélyi magyar orvos-, gyógyszerész- és művészképzés háttérintézménye Vass Levente irányítása alatt, A Vándormozival karöltve újabb és újabb helyszíneken, kisebb és nagyobb településeken segíti a film bemutatását és Semmelweis Ignác nevének, illetve munkásságának széles körű megismertetését.
Legközelebb március 26-án Korondon, 27-én Erdőszentgyörgyön, 28-án pedig Somosdon is vetíteni fogják az alkotást – írják a forgalmazók, hozzátéve, hogy a Vándormozi-karaván húsvét után tovább folytatódik.
A munkaképes korú, azaz a 15 és 64 év közötti lakosság foglalkoztatási aránya 62,6 százalékon stagnált az idei első negyedévben, míg a munkanélküliségi ráta 0,2 százalékponttal 6,5 százalékra nőtt 2025 utolsó három hónapjához képest.
Országos akcióhoz csatlakozva június 15. és 21. között fokozott közúti ellenőrzéseket végeznek a rendőrök, elsősorban az ittas vagy tudatmódosító szer alatt álló sofőrök kiszűrésére.
Egy 56 éves férfi fulladt vasárnap a Fekete-tengerbe, Mamaia üdülőhelyen. Kiemelték a vízből és megpróbálták újraéleszteni, de eredménytelenül.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök mindenekelőtt párttársainak támogatására számít az új kormány megalakításakor, és nem abból indul ki, hogy két táborra szakad a Nemzeti Liberális Párt (PNL).
Fokozatosan növekszik a környezetvédelmi panaszok száma Hargita megyében, ami elsőre a lakosság környezettudatosságának erősödésére utal. A valóság azonban kissé árnyaltabb és lehangolóbb is: a háttérben sokszor szomszédok közti konfliktusok állnak.
Nem használhatóak hétfőn reggel Csíkszeredában a Temesvári sugárút egy részének parkolói szenzortelepítési munkálatok miatt – tájékoztat a parkolást felügyelő Csíki Trans. Kft.
Kelemen Hunor vasárnap este közölte, ha Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök tárgyalásra hívja az RMDSZ képviselőit, meghallgatják a javaslatait.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szerint legkésőbb egy hét múlva tisztségbe iktatják az új kormányt.
Tizenegy jogosítványt és tizenegy forgalmi engedélyt is bevontak a rendőrök a a vasárnapi razzia során, összesen pedig 243 bírságot szabtak különböző okok miatt.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
szóljon hozzá!