
A védőmaszk továbbra is kötelező a diákok számára. Szabadtéren is, amennyiben szünetben több diák találkozik
Fotó: Beliczay László
A hivatalos adatok szerint hétfőtől már a diákok kilencven százaléka visszatérhetett az iskolapadokba, miután az ország legtöbb településén a fertőzöttek számának csökkenése nyomán zöld forgatókönyv léphet életbe. Székelyföld legnagyobb része is „be- vagy inkább kizöldült”, így valamennyi diák visszatérhet az iskolapadba.
2021. május 17., 15:052021. május 17., 15:05
2021. május 17., 16:062021. május 17., 16:06
Országos szinten 654 település maradt hétfőtől a sárga forgatókönyv szerinti tanrendben, vagyis az ötödik, hatodik, hetedik, illetve a kilencedik, tizedik és tizenegyedik osztályos tanulók nem járnak be iskolába, hanem továbbra is online tanulnak. A sárga forgatókönyv szerinti települések iskoláiban még mindig
Eddig az iskolai működésre vonatkozó forgatókönyveket az előző héten pénteken közölt fertőzöttségi adatok szerint határozták meg, ám
Mindez a megyei tanfelügyelőség javaslata alapján történik a közegészségügyi igazgatóság engedélyével, és a vészhelyzeti bizottság határozatával. A döntés az oktatási és egészségügyi minisztérium közös határozata alapján született, és vasárnap este jelentette be Sorin Cîmpeanu oktatásügyi miniszter.
Marosvásárhely hétfőn még sárga forgatókönyv szerint kezdte meg az iskolát, hiszen a pénteki adatok szerint még egy fölött volt a fertőzöttség a városban. Hétfőn azonban már 0,8 ezrelék volt a koronavírussal fertőzött betegek száma, így keddtől már zöld forgatókönyv szerint járhatnak iskolába a diákok, azaz hosszú idő után valamennyi tanuló személyesen visszatérhet az iskolapadba – közölte a Maros megyei tanfelügyelőség sajtószóvivője, Irimie-Matei Camelia.
Csíkszereda 0,4 ezrelékes fertőzöttségi aránnyal szintén zöld forgatókönyv szerint fogadja a diákokat, Gyergyószentmiklóson, ahol mindössze 0,3 ezrelék a fertőzöttségi arány, minden diák mehet iskolába, Sepsiszentgyörgyön, ahol 0,92 ezrelék ez az arány, szintén a zöld forgatókönyv érvényes, akárcsak Kovásznán 0,36 ezrelékkel. Székelyudvarhelyen 1,59 ezrelék a fertőzöttségi arány, így sárga forgatókönyv szerint mennek a diákok iskolába, vagyis csak az óvodások, elemisek és végzősök járnak be személyesen a tanintézetekbe.
A Kovászna megyei Sepsibükszádon jelenleg 5,26 ezrelék a fertőzöttségi arány, itt is sárga forgatókönyv érvényes a tanintézetek esetében. A településen hétvégén 20 órától kijárási tilalom lép életbe, és a boltok is csak 18 óráig tarthatnak nyitva a helyi fertőzöttségi arány miatti korlátozásoknak megfelelően. Ugyanez érvényes a Hargita megyei Bélbor településen is, ahol 5,8 ezrelék a fertőzöttségi arány.
A kolozsvári Babeș–Bolyai Tudományegyetem kutatói által kidolgozott online térkép hasznos lehet a diákok, szülők és tanárok számára, hiszen
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
szóljon hozzá!