
A védőmaszk továbbra is kötelező a diákok számára. Szabadtéren is, amennyiben szünetben több diák találkozik
Fotó: Beliczay László
A hivatalos adatok szerint hétfőtől már a diákok kilencven százaléka visszatérhetett az iskolapadokba, miután az ország legtöbb településén a fertőzöttek számának csökkenése nyomán zöld forgatókönyv léphet életbe. Székelyföld legnagyobb része is „be- vagy inkább kizöldült”, így valamennyi diák visszatérhet az iskolapadba.
2021. május 17., 15:052021. május 17., 15:05
2021. május 17., 16:062021. május 17., 16:06
Országos szinten 654 település maradt hétfőtől a sárga forgatókönyv szerinti tanrendben, vagyis az ötödik, hatodik, hetedik, illetve a kilencedik, tizedik és tizenegyedik osztályos tanulók nem járnak be iskolába, hanem továbbra is online tanulnak. A sárga forgatókönyv szerinti települések iskoláiban még mindig
Eddig az iskolai működésre vonatkozó forgatókönyveket az előző héten pénteken közölt fertőzöttségi adatok szerint határozták meg, ám
Mindez a megyei tanfelügyelőség javaslata alapján történik a közegészségügyi igazgatóság engedélyével, és a vészhelyzeti bizottság határozatával. A döntés az oktatási és egészségügyi minisztérium közös határozata alapján született, és vasárnap este jelentette be Sorin Cîmpeanu oktatásügyi miniszter.
Marosvásárhely hétfőn még sárga forgatókönyv szerint kezdte meg az iskolát, hiszen a pénteki adatok szerint még egy fölött volt a fertőzöttség a városban. Hétfőn azonban már 0,8 ezrelék volt a koronavírussal fertőzött betegek száma, így keddtől már zöld forgatókönyv szerint járhatnak iskolába a diákok, azaz hosszú idő után valamennyi tanuló személyesen visszatérhet az iskolapadba – közölte a Maros megyei tanfelügyelőség sajtószóvivője, Irimie-Matei Camelia.
Csíkszereda 0,4 ezrelékes fertőzöttségi aránnyal szintén zöld forgatókönyv szerint fogadja a diákokat, Gyergyószentmiklóson, ahol mindössze 0,3 ezrelék a fertőzöttségi arány, minden diák mehet iskolába, Sepsiszentgyörgyön, ahol 0,92 ezrelék ez az arány, szintén a zöld forgatókönyv érvényes, akárcsak Kovásznán 0,36 ezrelékkel. Székelyudvarhelyen 1,59 ezrelék a fertőzöttségi arány, így sárga forgatókönyv szerint mennek a diákok iskolába, vagyis csak az óvodások, elemisek és végzősök járnak be személyesen a tanintézetekbe.
A Kovászna megyei Sepsibükszádon jelenleg 5,26 ezrelék a fertőzöttségi arány, itt is sárga forgatókönyv érvényes a tanintézetek esetében. A településen hétvégén 20 órától kijárási tilalom lép életbe, és a boltok is csak 18 óráig tarthatnak nyitva a helyi fertőzöttségi arány miatti korlátozásoknak megfelelően. Ugyanez érvényes a Hargita megyei Bélbor településen is, ahol 5,8 ezrelék a fertőzöttségi arány.
A kolozsvári Babeș–Bolyai Tudományegyetem kutatói által kidolgozott online térkép hasznos lehet a diákok, szülők és tanárok számára, hiszen
Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartandó egyeztetéseken arra fogja kérni a pártokat, hogy térjenek vissza a párbeszédhez.
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
szóljon hozzá!