
A védőmaszk továbbra is kötelező a diákok számára. Szabadtéren is, amennyiben szünetben több diák találkozik
Fotó: Beliczay László
A hivatalos adatok szerint hétfőtől már a diákok kilencven százaléka visszatérhetett az iskolapadokba, miután az ország legtöbb településén a fertőzöttek számának csökkenése nyomán zöld forgatókönyv léphet életbe. Székelyföld legnagyobb része is „be- vagy inkább kizöldült”, így valamennyi diák visszatérhet az iskolapadba.
2021. május 17., 15:052021. május 17., 15:05
2021. május 17., 16:062021. május 17., 16:06
Országos szinten 654 település maradt hétfőtől a sárga forgatókönyv szerinti tanrendben, vagyis az ötödik, hatodik, hetedik, illetve a kilencedik, tizedik és tizenegyedik osztályos tanulók nem járnak be iskolába, hanem továbbra is online tanulnak. A sárga forgatókönyv szerinti települések iskoláiban még mindig
Eddig az iskolai működésre vonatkozó forgatókönyveket az előző héten pénteken közölt fertőzöttségi adatok szerint határozták meg, ám
Mindez a megyei tanfelügyelőség javaslata alapján történik a közegészségügyi igazgatóság engedélyével, és a vészhelyzeti bizottság határozatával. A döntés az oktatási és egészségügyi minisztérium közös határozata alapján született, és vasárnap este jelentette be Sorin Cîmpeanu oktatásügyi miniszter.
Marosvásárhely hétfőn még sárga forgatókönyv szerint kezdte meg az iskolát, hiszen a pénteki adatok szerint még egy fölött volt a fertőzöttség a városban. Hétfőn azonban már 0,8 ezrelék volt a koronavírussal fertőzött betegek száma, így keddtől már zöld forgatókönyv szerint járhatnak iskolába a diákok, azaz hosszú idő után valamennyi tanuló személyesen visszatérhet az iskolapadba – közölte a Maros megyei tanfelügyelőség sajtószóvivője, Irimie-Matei Camelia.
Csíkszereda 0,4 ezrelékes fertőzöttségi aránnyal szintén zöld forgatókönyv szerint fogadja a diákokat, Gyergyószentmiklóson, ahol mindössze 0,3 ezrelék a fertőzöttségi arány, minden diák mehet iskolába, Sepsiszentgyörgyön, ahol 0,92 ezrelék ez az arány, szintén a zöld forgatókönyv érvényes, akárcsak Kovásznán 0,36 ezrelékkel. Székelyudvarhelyen 1,59 ezrelék a fertőzöttségi arány, így sárga forgatókönyv szerint mennek a diákok iskolába, vagyis csak az óvodások, elemisek és végzősök járnak be személyesen a tanintézetekbe.
A Kovászna megyei Sepsibükszádon jelenleg 5,26 ezrelék a fertőzöttségi arány, itt is sárga forgatókönyv érvényes a tanintézetek esetében. A településen hétvégén 20 órától kijárási tilalom lép életbe, és a boltok is csak 18 óráig tarthatnak nyitva a helyi fertőzöttségi arány miatti korlátozásoknak megfelelően. Ugyanez érvényes a Hargita megyei Bélbor településen is, ahol 5,8 ezrelék a fertőzöttségi arány.
A kolozsvári Babeș–Bolyai Tudományegyetem kutatói által kidolgozott online térkép hasznos lehet a diákok, szülők és tanárok számára, hiszen
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!