Tervezett bölcsőde alapkövét, illetve időkapszulát helyeztek el csütörtökön a székelyudvarhelyi Cserehát lakótelepen. Az eseményen Nacsa Lőrinc, magyar kormány nemzetpolitikáért felelős államtitkára is részt vett.
2024. november 28., 14:272024. november 28., 14:27
2024. november 28., 14:282024. november 28., 14:28
Fotó: Csató Andrea
Tervezett bölcsőde alapkövét, illetve időkapszulát helyeztek el csütörtökön a székelyudvarhelyi Cserehát lakótelepen. Az eseményen Nacsa Lőrinc, magyar kormány nemzetpolitikáért felelős államtitkára is részt vett.
2024. november 28., 14:272024. november 28., 14:27
2024. november 28., 14:282024. november 28., 14:28
Fotó: Csató Andrea
Bölcsődét építhet a Csereháton a székelyudvarhelyi önkormányzat, miután az Országos Befektetési Ügynökségnél (CNI) pályáztak. Az intézmény alapkövének elhelyezésekor Antal Lóránt szenátor rámutatott, hogy az RMDSZ Cseke Attila korábbi fejlesztési miniszter segítségével tudta létrehozni a programot, amely lehetővé tette, hogy
Fotó: Csató Andrea
Fontosnak tartotta az intézményeket, hiszen „gyerekek nélkül nincs nemzet,” az ők fejlesztéséhez és okításához pedig megfelelő infrastruktúrára van szükség. Ezt követően arra kért mindenkit, hogy
Fotó: Csató Andrea
Szakács-Paál István, Székelyudvarhely polgármestere örömét fejezte ki, hogy olyan helyszínen fog megépülni a bölcsőde, ahol valóban fiatal családok vannak. Így egyszerűbben elvihetik az intézménybe gyerekeiket a szülők, ugyanakkor probléma esetén hamarabb mellettük lehetnek.
Fotó: Csató Andrea
Ezt követően Nacsa Lőrinc, a magyar kormány nemzetpolitikáért felelős államtitkára és Dolhai István, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának főkonzulja jelenlétében elhelyezték az új intézmény alapkövét, valamint egy időkapszulát.
Az esemény lezártával Antal Csilla, a majdani bölcsődét üzemeltető Ficánka Napköziotthon igazgatója megköszönte mindenkinek a jelenlétet és a támogatást.
Fotó: Csató Andrea
Fotó: Csató Andrea
Fotó: Csató Andrea
Fotó: Csató Andrea
Fotó: Csató Andrea
Fotó: Csató Andrea
Fotó: Csató Andrea
Fotó: Csató Andrea
A tűzoltók védőszentjét, Szent Flóriánt ábrázoló réz domborművet helyeztek el szombaton Gyergyóalfaluban a helyi tűzoltólaktanya falán. Az esemény is igazolja, az önkéntes tűzoltók kiemelten fontos szerepet töltenek be a község életében.
A síelő, aki szombaton életét vesztette a Bucsecs-hegység Coștilei völgyében bekövetkezett lavina miatt, a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) alezredese volt, és a szervezet egyik legkiválóbb hegymászója.
Elsodort szombaton a lavina a Bucsecs-hegységben egy háromtagú csoportot, egyikük meghalt – tájékoztatott az Országos Hegyimentő Közszolgálat.
Az idei év első három hónapjában 669 közúti baleset történt, amelyek következtében 223 ember vesztette életét, 546-an pedig súlyos sérüléseket szenvedtek – derül ki az Országos Rendőr-főkapitányság szombati közleményéből.
Kovászna Megye Tanácsa és a Kovászna Megyei Művelődési Központ 2026. október 9-18. között ötödik alkalommal szervezi meg a Kaptár dokumentumfilm-szemlét, amelybe 2020 után Romániában készült alkotásokkal nevezhetnek be a filmkészítők.
A romániaiak több mint fele (58 százalék) úgy véli, hogy Ilie Bolojan miniszterelnöknek le kellene mondania – derül ki a CURS egy friss felméréséből.
A közlekedési rendőrök péntek éjjel több mint 160 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le egy országos akció keretében, amelynek célja az alkohol vagy tiltott szerek hatása alatt történő vezetés visszaszorítása volt.
Két kigyulladt melegházhoz riasztották péntek éjjel a nyárádszeredai tűzoltókat, lángoló melléképülethez a dicsőszentmártoniakat.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közölt adatai szerint márciusban 11 928 személynek folyósítottak különnyugdíjat, 30-cal többnek, mint előző hónapban.
Szombaton is tovább drágult az üzemanyag, egyre kevesebb azon töltőállomások száma, ahol még lehet benzint tankolni 9 lej alatt.
szóljon hozzá!