
Fotó: Haáz Vince
Erőteljes fejlődés lesz Maros megyében a közúti és vasúti infrastruktúra terén, ha mindaz, amit a román kormányfő, Ludovic Orban szombaton Marosvásárhelyen megígért, meg is valósul. Villámlátogatásán a miniszterelnök Maros Megye Tanácsának elnökével, Péter Ferenccel és a megye prefektusával, Mara Togănellel a beruházásokról, tervekről egyeztetett.
2020. május 09., 21:252020. május 09., 21:25
2020. május 09., 21:282020. május 09., 21:28
Mintha kampánylátogatáson volna – állapították meg az újságírók, amikor Marosvásárhelyen levonult Ludovic Orban és kísérete a kormányhivatal elé. Mellette volt az egészségügyi miniszter, háta mögött állt Cristian Chirtes liberális parlamenti képviselő, a prefektus, a dicsőszentmártoni szintén liberális polgármester, valamint a „szinte sportminiszterré kinevezett” szászrégeni sportoló, Gabriel Toncean, aki nem mellesleg a párt régeni polgármesterjelöltje. Háttérben álltak a marosvásárhelyi liberálisok, többek között Teodora Benedek, aki a párt megyeszékhelyi polgármesterjelöltje.

A koronavírus-járvány még „nem hátrált ki” az országból – nyilatkozta Marosvásárhelyen Nelu Tătaru egészségügyi miniszter. A vele együtt a megyeszékhelyre látogató kormányfő, Ludovic Orban többek között a május 15. után esedékes intézkedésekről beszélt.
A miniszterelnök elmondása szerint egyeztetett a megye vezetőségével, és jó hírként számol be arról, hogy több infrastrukturális beruházás is – szinte szó szerint – sínen van.
Mint említette, jelenleg a Marosvásárhelyt és Jászvásárt összekötő Egyesülés-autópálya első szakaszának, a Marosvásárhely–Târgu Neamţ közötti résznek a megvalósíthatósági tanulmányát vizsgálják át, és szeretnék, ha a műszaki és gazdasági mutatókat a kormány idén év végéig jóváhagyná. Legkésőbb januárban lehet versenytárgyalást hirdetni a kivitelező kiválasztására.
Fotó: Haáz Vince
Ami az erdélyi autópálya első, Marosvásárhely–Nyárádtő közötti szakaszát illeti, már megvan a kivitelező, a szerződés aláírása következik. A Radnót–Maroskece közötti szakaszt július elsejéig fogják átadni. A következő szakaszon, a Maroskece–Aranyosgyéres közötti részen csupán a munkálatok 35 százaléka van meg. A kormány az elkövetkező egy hónapban fogja eldönteni, hogy felbontja-e a szerződést a kivitelezővel és újra kiírja-e a versenytárgyalást vagy sem.
Fotó: Haáz Vince
Ludovic Orban arról is beszélt, hogy az Európai Fejlesztési és Újjáépítési Bank (BERD) kölcsönéből szeretnék elkészíteni a segesvári elkerülő utat. Azt is megígérte, hogy legkésőbb július 15-ig meglesz a kivitelezője Marosvásárhely elkerülő útjának, a Jedd–Nagyernye közötti szakasznak. A miniszterelnök továbbá elmondta, hogy a vasúti fejlesztések is folytatódnak Maros megyében: a Segesvár és a Brassó megyei Kaca közötti szakasz felújítására vonatkozó szerződést aláírták, és jövő héten, legkésőbb június elsejéig elkezdik a munkáltatokat. A Segesvár és a Szeben megyei Ecel közötti vasútvonalon végzett munkálatok jól haladnak, idén év végéig kész lesznek.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
9 hozzászólás