
Fotó: Haáz Vince
Erőteljes fejlődés lesz Maros megyében a közúti és vasúti infrastruktúra terén, ha mindaz, amit a román kormányfő, Ludovic Orban szombaton Marosvásárhelyen megígért, meg is valósul. Villámlátogatásán a miniszterelnök Maros Megye Tanácsának elnökével, Péter Ferenccel és a megye prefektusával, Mara Togănellel a beruházásokról, tervekről egyeztetett.
2020. május 09., 21:252020. május 09., 21:25
2020. május 09., 21:282020. május 09., 21:28
Mintha kampánylátogatáson volna – állapították meg az újságírók, amikor Marosvásárhelyen levonult Ludovic Orban és kísérete a kormányhivatal elé. Mellette volt az egészségügyi miniszter, háta mögött állt Cristian Chirtes liberális parlamenti képviselő, a prefektus, a dicsőszentmártoni szintén liberális polgármester, valamint a „szinte sportminiszterré kinevezett” szászrégeni sportoló, Gabriel Toncean, aki nem mellesleg a párt régeni polgármesterjelöltje. Háttérben álltak a marosvásárhelyi liberálisok, többek között Teodora Benedek, aki a párt megyeszékhelyi polgármesterjelöltje.

A koronavírus-járvány még „nem hátrált ki” az országból – nyilatkozta Marosvásárhelyen Nelu Tătaru egészségügyi miniszter. A vele együtt a megyeszékhelyre látogató kormányfő, Ludovic Orban többek között a május 15. után esedékes intézkedésekről beszélt.
A miniszterelnök elmondása szerint egyeztetett a megye vezetőségével, és jó hírként számol be arról, hogy több infrastrukturális beruházás is – szinte szó szerint – sínen van.
Mint említette, jelenleg a Marosvásárhelyt és Jászvásárt összekötő Egyesülés-autópálya első szakaszának, a Marosvásárhely–Târgu Neamţ közötti résznek a megvalósíthatósági tanulmányát vizsgálják át, és szeretnék, ha a műszaki és gazdasági mutatókat a kormány idén év végéig jóváhagyná. Legkésőbb januárban lehet versenytárgyalást hirdetni a kivitelező kiválasztására.
Fotó: Haáz Vince
Ami az erdélyi autópálya első, Marosvásárhely–Nyárádtő közötti szakaszát illeti, már megvan a kivitelező, a szerződés aláírása következik. A Radnót–Maroskece közötti szakaszt július elsejéig fogják átadni. A következő szakaszon, a Maroskece–Aranyosgyéres közötti részen csupán a munkálatok 35 százaléka van meg. A kormány az elkövetkező egy hónapban fogja eldönteni, hogy felbontja-e a szerződést a kivitelezővel és újra kiírja-e a versenytárgyalást vagy sem.
Fotó: Haáz Vince
Ludovic Orban arról is beszélt, hogy az Európai Fejlesztési és Újjáépítési Bank (BERD) kölcsönéből szeretnék elkészíteni a segesvári elkerülő utat. Azt is megígérte, hogy legkésőbb július 15-ig meglesz a kivitelezője Marosvásárhely elkerülő útjának, a Jedd–Nagyernye közötti szakasznak. A miniszterelnök továbbá elmondta, hogy a vasúti fejlesztések is folytatódnak Maros megyében: a Segesvár és a Brassó megyei Kaca közötti szakasz felújítására vonatkozó szerződést aláírták, és jövő héten, legkésőbb június elsejéig elkezdik a munkáltatokat. A Segesvár és a Szeben megyei Ecel közötti vasútvonalon végzett munkálatok jól haladnak, idén év végéig kész lesznek.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
9 hozzászólás