Lénárd András: a cég munkáját és működését továbbra is segíteni fogom, csak már nem tulajdonosi minőségemben
Fotó: Pinti Attila
Eladta a Csík Sörgyárat és a Csíki Csipszgyárat is magában foglaló cégcsoportban lévő ötvenszázalékos részesedését Lénárd András – tudta meg a Székelyhon. A napokban már meg is történt a tranzakció.
2024. szeptember 20., 18:032024. szeptember 20., 18:03
2024. szeptember 20., 18:042024. szeptember 20., 18:04
Kilépett a többek között a Csíki Sörgyárat és a Csíki Csipszgyárat is magában foglaló cégcsoportból Lénárd András, terjedt el a hír, amit az üzletember megerősített a Székelyhon érdeklődésére.
„Meg tudom erősíteni a hírt, a napokban meg is történt a tranzakció, és a tulajdonostársam valóban kivásárolta az 50 százalékos részvénycsomagomat” – fogalmazott Lénárd, akitől arra is rákérdeztünk, hogy pontosan mely cégekre vonatkozik a tranzakció.
„Ez tulajdonképpen a csíki csoport, amely több céget és több tevékenységet foglal magában. A leghangsúlyosabb természetesen a Csíki Sörgyár és a Csíki Csipszgyár, de ezen kívül vannak kisebb fesztiválszervező vagy az éttermeket működtető, valamint disztribúciós cégek is mind Magyarországon, mind Romániában” – sorolta az érintett.
Rákérdeztünk arra is, hogy a részesedése milyen összegre vonatkozik, erre azonban nem kívánt kitérni. A Székelyhon egyébként úgy tudja, hogy
Jelentős veszteséget görget maga előtt a cég, legalábbis ez jelent meg néhány sajtóorgánumban, ezért erre is rákérdeztünk.
„Minden, ami az utóbbi időszakban a Csíki Sörrel kapcsolatos negatív információ megjelent, részinformáció, esetenként pedig ferdített információ. A kollégáim korábban publikussá tettek a cég forgalmáról és adózás előtti eredményeiről bizonyos adatokat:
az FMCG (Fast-Moving Consumer Goods, a gyorsan forgó fogyasztási cikkek összefoglaló elnevezése) alapján jelentős összegeket költünk arra, hogy újabb piacokat szerezzünk. Amikor cégcsoportról beszélünk, akkor több kiegészítő és támogató cégnek összességében kell nézzük a számait. Annyit mondhatok, hogy az idei pénzügyi várakozásunk egy körülbelül 10 millió lejes, azaz kétmillió eurós adózás és amortizáció előtti eredmény” – fogalmazott az üzletember.
A Csíki Sör cégcsoport árbevételei 2018–2024 között. Forrás: Csíki Sörgyár
E kérdés kapcsán fontosnak tartotta kiemelni, hogy „ez mindenképp egy székelyföldi sikersztori, hiszen
Ez pedig nemcsak nekem, hanem a székelyföldi embereknek és a csapatomnak az érdeme. Nem beszélve arról, hogy egyes termékeket száz százalékban Székelyföldön termesztenek a gazdák, például a krumplit.”
Lénárd azt is elmondta, hogy „az immáron 100 százalékos új tulajdonos is elkötelezett a székelyföldi márkák és a gyárak fejlesztése, további működtetése iránt, emellett számít az itt dolgozó kollégák közül is mindenkire, így
Lénárd szerint azt sem érdemes elhallgatni, hogy az elmúlt évek során olyan márkák jöttek létre a Csíki-medencében, amelyek „felveszik a versenyt világmárkákkal, miközben tucatnyi országba exportálunk. Tíz év alatt tehát eljutott a cégcsoport arra a szintre, hogy nem könnyen, hanem nehezen – ha valaki nem így gondolja, akkor csinálja utánunk – direkt módon több száz munkahelyet teremtettünk, indirekt módon pedig ezer munkahely megteremtéséért vagyunk felelősek. Elég csak a kupakok vagy a címkék gyártására gondolni, amelyeket mind helyi cégektől szerzünk be.”
Arra is rákérdeztünk, hogy mihez fog kezdeni a továbbiakban. „A cég munkáját és működését továbbra is segíteni fogom, csak már nem tulajdonosi minőségemben – az azonban kérdés, hogy meddig. Most itt vagyok és még fogom a kormányt. Aki ismer és követte a megvalósításaimat, tudhatja, hogy az elmúlt húsz évben jelentős beruházásokat eszközöltem. Ezt azoknak is mondom, akik úgy gondolják, hogy megosztó személyiség vagyok. Vízerőművek, lakóparkok, gyáregységek építésében vettem részt, ezért
A cél egyértelműen a gazdaságfejlesztés és Székelyföld gazdasági felvirágoztatása” – zárta a beszélgetést Lénárd András üzletember.
Néhány mondatban Lénárd Andrásról
• Hat évet élt az Amerikai Egyesült Államokban, ahonnan 2001-ben költözött haza szülőföldjére, Csíkszeredába.
• 2005-ben ingatlanfejlesztésbe kezdett, több lakóparkot tervezett és épített, például a zsögödi és csíksomlyói lakóparkot, illetve a Hét vezér lakótelepet is.
• 2007-től energetikai beruházásokba kezdett, az Erdélyi Református Egyház nyugdíjintézetével közösen megépítette a vargyasi vízerőművet, majd pár év múlva az úzvölgyi vízerőműrendszert; később az erőműveket az MVM magyarországi energetikai cégnek értékesítette.
• 2013-ban megvásárolta a csíkszentsimoni Szesz- és Keményítőgyárat, ahol 2014-ben felépült az első sörgyár és megszületett a Csíki Sör márka, másfél évvel később pedig a második sörgyár is elkészült. 2020-ban követte a Csíki Csipsz gyáregység, ami mellett megépült Hargita megye és az ország egyik legnagyobb krumplitárolója.
• Mindeközben elindította a Csíki Sör-franchisehálózatot, amelynek részeként több söröző és étterem nyílt Erdély-szerte, valamint Magyarországon.
• 2015-ben négycsillagos szállodát épített Budapesten, amit később értékesített.
• 2016-ban a Bustya Attillával közös drónokat gyártó vállalkozása megdönti az akkori repülési világrekordot, amit pár évig nem sikerült senkinek túlszárnyalnia.
• 2020-ban megalapította a Székelyföldi Gyárosok és Nagyiparosok Egyesületét, amelynek egyben az elnöke is.
• A sikeres vállalkozásai mellett voltak kevésbé sikeresek is, mint például nyúlfarm működtetése. Ugyanakkor próbált betörni az amerikai piacra egy innovatívnak tűnő fejlesztéssel – a Swiss Message Bank nevű applikációval –, ami a hagyatéki üzenetátadást hivatott megvalósítani.
• A Sapientia egyetemmel való közös együttműködése révén iskolaépítésben szerzett érdemeiért Pro Universitas Siculorum éremmel ismerték el tevékenységét.
A következő két hétben a sokéves átlagnál melegebb lesz, a hőmérséklet az ország déli részein elérheti a 39 Celsius-fokot, viharos időjárásra pedig főként június 30. körül és július 5. után van kilátás.
A közszférában dolgozókat érintő költségcsökkentő megszorítóintézkedés-tervek miatt akár országos szintű általános sztrájkot is kirobbanthatnak a szakszervezetek. A Sanitas képviselője szerint az egészségügyben is tiltakozások kezdődhetnek.
A három éve június végére előhozott kézdivásárhelyi „őszi” sokadalom az egykori katonanevelde tulajdonképpeni birtokba vételével kezdődött csütörtökön, a vasárnap esti tűzijáték előtt pedig a Wellhello hozta lázba a városünnep népes közönségét.
Elfogadta hétfői rendkívüli ülésén a kormány a közalkalmazottak bérpótlékát csökkentő sürgősségi rendeletet.
Kilenc fogyatékkal élő felnőtt befogadására alkalmas Respiro-központ létesítésére pályázik a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság, amit a felnőtt fogyatékkal élők szépvízi ápoló- és gondozóközpontja mellé húznának fel.
Ünnepélyes pillanatokkal ért véget a 28. Marosvásárhelyi Napok programsorozata: a város két kivételes művészt ismert el az Ars Musica Pro Urbe tiszteletbeli címmel.
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Szúnyog- és kullancsirtás lesz Csíkszereda közterületein július 1-jén, kedden.
Július elsején indul az online iratkozás a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem csíkszeredai, marosvásárhelyi, sepsiszentgyörgyi és kolozsvári karaira. Az újdonságokról, tudnivalókról hétfőn számoltak be az illetékesek.
Felborult egy üvegeket szállító teherautó az E60-as út Maros megyei szakaszán, Székelyvajánál; az érintett útszakaszon egy sávon halad a forgalom.
11 hozzászólás