Korábban Kozma Mónika, Péter Ferenc kabinetfőnöke volt. Elválnak útjaik?
Fotó: Haáz Vince
Lemondott, így mégsem Kozma Mónika, az RMDSZ marosvásárhelyi tanácsosjelölti listájának az első, befutott helyezettje. Az egyeztetések és a valódi viták nélkül hozott döntésekkel indokolta lemondását az RMDSZ Marosvásárhelyi Szervezetének választmányi elnöki tisztségéről és a Marosvásárhelyi Városi Tanács tanácsosjelölti listájáról.
2020. július 11., 17:092020. július 11., 17:09
2020. július 11., 17:452020. július 11., 17:45
A ProEconomica Alapítvány elnöke, akit a nemrég visszaállított marosvásárhelyi RMDSZ választmányi elnöke és tanácsosi listavezetői is volt, a Székelyhonnak elmondta:
„Amikor gyorsan össze kellett hívni a vásárhelyi választmányt, az egy jó hangulatú találkozó volt, ahol egy kompromisszumos tanácsosi listát sikerült felállítani. Aztán jött a TÁT (Területi Állandó Tanács) és ezt felülírta. Amennyiben egyeztetés nyomán és jól előkészített lista lett volna, nem kellett volna, harmadikként Kolozsváron, az elnökség döntsön erről. Ezt órási hibának látom, hiszen
Az elmúlt négy évben egy új csapat vette át a Maros megyét, s arra vállalkoztak, hogy csapatként dolgoznak, ez nem sikerült nekik. Egyértelműen megfogalmaztam a megyei elnöknek rosszallásomat az egyeztetések hiányában hozott döntések miatt.
– hangoztatta Kozma Mónika, aki pénteken nyújtotta be írásos lemondását, de azelőtt telefonon értesítette erről Péter Ferencet, a Maros megyei tanács elnökét.
Az RMDSZ Szövetségi Elnökségének (SZE) hétfői ülésén többek között döntés született a marosvásárhelyi tanácsosi lista befutónak számító első tíz helyéről. A soron következő választásokon az RMDSZ teljesen megújult listával vág neki az önkormányzati munkának.
Mint korábban beszámoltunk róla a június végén, egy évvel a tömeges felfüggesztések után az RMDSZ szabályzatfelügyelő bizottsága elfogadta annak a néhány marosvásárhelyi politikusnak az óvását, akik a szövetség helyi választmányának és vezetői testületének a felfüggesztését kifogásolták.
A marosvásárhelyi választmányi ülésen elfogadott első tanácsosi listára Kozma Mónika, Kali István, Portik Vilmos, Tamási Zsolt, Kakassy Blanka, Magyary Előd, Frunda Csenge, ifj. Jakab István, Iszlai Tamás és Csíki Zsolt került fel. A TÁT azonban jelentősen átírta ezt a listát, többek között kikerült róla Kali István, Vass Levente kabinetfőnöke, a marosvásárhelyi RMDSZ volt ügyvezető elnöke és Magyary Előd, aki jelenleg is helyi tanácsos. A harmadik és akkor véglegesnek mondott listát Kolozsváron az RMDSZ Szövetségi Elnöksége állította össze, s lemaradt róla Csiki Zsolt, jelenlegi frakcióvezető is. A szerkesztőségünkhöz akkor elküldött lista csupán tíz nevet tartalmaz, ahány tanácsosa jelenleg is van az RMDSZ-nek a vásárhelyi tanácsban. Kovács Leventétől, a Maros megyei RMDSZ ügyvezető elnökétől megtudtuk, hogy a 11. a listán, aki most egyet előre lép Szabó Árpád Közgazdász, egyetemi tanár.
Tűz ütött ki egy rögtönzött faház-komplexumnál szombaton késő este Segesváron, több mint három építményben, mintegy 250 négyzetméteren pusztítottak a lángok, mire megfékezték a tűzoltók.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
A Hargita megyei települések fejlesztésére 2,7 millió lej jut a hatszázalékos adóvisszaosztásból. Az összeg szétosztásáról a megyei tanácstestület rendkívüli ülésén szavazott november 15-én, pénteken.
Rászoruló családok számára tart jótékonysági gyűjtést a Csíkszeredai Vöröskereszt Kis Cipő elnevezéssel november 23-án és 24-én Szabadság-téren és a Csíki NEST pláza területén.
Erősen irritáló hatású vegyszert tartalmazó palackokat dobott valaki a szelektív hulladékba, emiatt le kellett állítani a munkafolyamatot a lécfalvi hulladéklerakóban. A sepsiszentgyörgyi köztisztasági vállalat nagyobb elővigyázatosságra int.
1 hozzászólás