
Korábban Kozma Mónika, Péter Ferenc kabinetfőnöke volt. Elválnak útjaik?
Fotó: Haáz Vince
Lemondott, így mégsem Kozma Mónika, az RMDSZ marosvásárhelyi tanácsosjelölti listájának az első, befutott helyezettje. Az egyeztetések és a valódi viták nélkül hozott döntésekkel indokolta lemondását az RMDSZ Marosvásárhelyi Szervezetének választmányi elnöki tisztségéről és a Marosvásárhelyi Városi Tanács tanácsosjelölti listájáról.
2020. július 11., 17:092020. július 11., 17:09
2020. július 11., 17:452020. július 11., 17:45
A ProEconomica Alapítvány elnöke, akit a nemrég visszaállított marosvásárhelyi RMDSZ választmányi elnöke és tanácsosi listavezetői is volt, a Székelyhonnak elmondta:
„Amikor gyorsan össze kellett hívni a vásárhelyi választmányt, az egy jó hangulatú találkozó volt, ahol egy kompromisszumos tanácsosi listát sikerült felállítani. Aztán jött a TÁT (Területi Állandó Tanács) és ezt felülírta. Amennyiben egyeztetés nyomán és jól előkészített lista lett volna, nem kellett volna, harmadikként Kolozsváron, az elnökség döntsön erről. Ezt órási hibának látom, hiszen
Az elmúlt négy évben egy új csapat vette át a Maros megyét, s arra vállalkoztak, hogy csapatként dolgoznak, ez nem sikerült nekik. Egyértelműen megfogalmaztam a megyei elnöknek rosszallásomat az egyeztetések hiányában hozott döntések miatt.
– hangoztatta Kozma Mónika, aki pénteken nyújtotta be írásos lemondását, de azelőtt telefonon értesítette erről Péter Ferencet, a Maros megyei tanács elnökét.

Az RMDSZ Szövetségi Elnökségének (SZE) hétfői ülésén többek között döntés született a marosvásárhelyi tanácsosi lista befutónak számító első tíz helyéről. A soron következő választásokon az RMDSZ teljesen megújult listával vág neki az önkormányzati munkának.
Mint korábban beszámoltunk róla a június végén, egy évvel a tömeges felfüggesztések után az RMDSZ szabályzatfelügyelő bizottsága elfogadta annak a néhány marosvásárhelyi politikusnak az óvását, akik a szövetség helyi választmányának és vezetői testületének a felfüggesztését kifogásolták.
A marosvásárhelyi választmányi ülésen elfogadott első tanácsosi listára Kozma Mónika, Kali István, Portik Vilmos, Tamási Zsolt, Kakassy Blanka, Magyary Előd, Frunda Csenge, ifj. Jakab István, Iszlai Tamás és Csíki Zsolt került fel. A TÁT azonban jelentősen átírta ezt a listát, többek között kikerült róla Kali István, Vass Levente kabinetfőnöke, a marosvásárhelyi RMDSZ volt ügyvezető elnöke és Magyary Előd, aki jelenleg is helyi tanácsos. A harmadik és akkor véglegesnek mondott listát Kolozsváron az RMDSZ Szövetségi Elnöksége állította össze, s lemaradt róla Csiki Zsolt, jelenlegi frakcióvezető is. A szerkesztőségünkhöz akkor elküldött lista csupán tíz nevet tartalmaz, ahány tanácsosa jelenleg is van az RMDSZ-nek a vásárhelyi tanácsban. Kovács Leventétől, a Maros megyei RMDSZ ügyvezető elnökétől megtudtuk, hogy a 11. a listán, aki most egyet előre lép Szabó Árpád Közgazdász, egyetemi tanár.
A képviselőház és a szenátus házbizottságának hétfői ülésén hozott döntés szerint hétfőn 21:30-kor kezdődő ülésén szavaz a parlament plénuma Adrian Veștea kormányáról.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Claudiu Năsui öt intézkedést javasol a leendő kormánynak, amelyek szerinte segítenék a román gazdaságot.
Egy férfi és egy nő meghalt, további három személy pedig megsérült egy vasárnap esti balesetben a Bihar megyei Éradonyban.
Megérkezett a hétvégére az idei nyár első hőhulláma, az országos csúcs vasárnap délután egy tizeddel meghaladta a 36 Celsius-fokot Románia déli részén, Calafatnál.
Csaknem hárommillió forint bírságot kapott az a sofőr, akinek a kisbuszában 760 doboz csempészcigarettát találtak a pénzügyőrök – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.
Donald Trump amerikai elnök éles és trágár szavakat használva katonai erő alkalmazásával fenyegette meg vasárnap Iránt arra az esetre, ha nem volna hajlandó hosszú távú békemegállapodást kötni és a Hormuzi-szoros ismételt lezárásával próbálkozna.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök vasárnap benyújtotta a parlamentnek kormánya programját és a miniszterjelöltek névsorát.
Hétfőn kezdődik az országos képességfelmérő vizsga, amelyre több mint 148 ezer nyolcadik osztályt végzett tanuló iratkozott fel. Az oktatási minisztérium tájékoztatása szerint a felmérőt 2956 vizsgaközpontban szervezik meg.
Szakadékba zuhant egy autó a Transzfogarasi útról egy interneten terjedő felvétel szerint. A videót megosztók szerint a járművet nem rögzítették kézifékkel. A súlyosan megrongálódott autóban szerencsére nem ült senki.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
1 hozzászólás