
Korábban Kozma Mónika, Péter Ferenc kabinetfőnöke volt. Elválnak útjaik?
Fotó: Haáz Vince
Lemondott, így mégsem Kozma Mónika, az RMDSZ marosvásárhelyi tanácsosjelölti listájának az első, befutott helyezettje. Az egyeztetések és a valódi viták nélkül hozott döntésekkel indokolta lemondását az RMDSZ Marosvásárhelyi Szervezetének választmányi elnöki tisztségéről és a Marosvásárhelyi Városi Tanács tanácsosjelölti listájáról.
2020. július 11., 17:092020. július 11., 17:09
2020. július 11., 17:452020. július 11., 17:45
A ProEconomica Alapítvány elnöke, akit a nemrég visszaállított marosvásárhelyi RMDSZ választmányi elnöke és tanácsosi listavezetői is volt, a Székelyhonnak elmondta:
„Amikor gyorsan össze kellett hívni a vásárhelyi választmányt, az egy jó hangulatú találkozó volt, ahol egy kompromisszumos tanácsosi listát sikerült felállítani. Aztán jött a TÁT (Területi Állandó Tanács) és ezt felülírta. Amennyiben egyeztetés nyomán és jól előkészített lista lett volna, nem kellett volna, harmadikként Kolozsváron, az elnökség döntsön erről. Ezt órási hibának látom, hiszen
Az elmúlt négy évben egy új csapat vette át a Maros megyét, s arra vállalkoztak, hogy csapatként dolgoznak, ez nem sikerült nekik. Egyértelműen megfogalmaztam a megyei elnöknek rosszallásomat az egyeztetések hiányában hozott döntések miatt.
– hangoztatta Kozma Mónika, aki pénteken nyújtotta be írásos lemondását, de azelőtt telefonon értesítette erről Péter Ferencet, a Maros megyei tanács elnökét.

Az RMDSZ Szövetségi Elnökségének (SZE) hétfői ülésén többek között döntés született a marosvásárhelyi tanácsosi lista befutónak számító első tíz helyéről. A soron következő választásokon az RMDSZ teljesen megújult listával vág neki az önkormányzati munkának.
Mint korábban beszámoltunk róla a június végén, egy évvel a tömeges felfüggesztések után az RMDSZ szabályzatfelügyelő bizottsága elfogadta annak a néhány marosvásárhelyi politikusnak az óvását, akik a szövetség helyi választmányának és vezetői testületének a felfüggesztését kifogásolták.
A marosvásárhelyi választmányi ülésen elfogadott első tanácsosi listára Kozma Mónika, Kali István, Portik Vilmos, Tamási Zsolt, Kakassy Blanka, Magyary Előd, Frunda Csenge, ifj. Jakab István, Iszlai Tamás és Csíki Zsolt került fel. A TÁT azonban jelentősen átírta ezt a listát, többek között kikerült róla Kali István, Vass Levente kabinetfőnöke, a marosvásárhelyi RMDSZ volt ügyvezető elnöke és Magyary Előd, aki jelenleg is helyi tanácsos. A harmadik és akkor véglegesnek mondott listát Kolozsváron az RMDSZ Szövetségi Elnöksége állította össze, s lemaradt róla Csiki Zsolt, jelenlegi frakcióvezető is. A szerkesztőségünkhöz akkor elküldött lista csupán tíz nevet tartalmaz, ahány tanácsosa jelenleg is van az RMDSZ-nek a vásárhelyi tanácsban. Kovács Leventétől, a Maros megyei RMDSZ ügyvezető elnökétől megtudtuk, hogy a 11. a listán, aki most egyet előre lép Szabó Árpád Közgazdász, egyetemi tanár.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) szakemberei pénteken ajánlásokat fogalmaztak meg a lakosság számára a kánikula idejére.
Narancssárga, majd vörös hőségriasztás lép életbe Hargita, Maros és Kovászna megyében a hétvégén, a meteorológusok szerint vasárnap már rendkívüli hőségre és fokozott hőérzetre kell számítani.
Románia rekordösszegű, 10 milliárd euró uniós forrást hívott le a 2025. június 10. és 2026. június 10. közötti időszakban – közölte Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős ügyvivő miniszter.
A meteorológusok által beharangozott kánikulában a felhevült lakosokat vízpartokra és medencébe csábítja a sepsiszentgyörgyi Rekreatív Rt.: az Állomás negyedi tónál e hétvégétől lehet csónakázni és vízibiciklizni, a strandon pedig fürödni.
Oroszország újabb dróntámadásokat hajtott végre ukrajnai polgári és infrastrukturális célpontok ellen Románia folyami határának közelében péntek virradóra – közölte a védelmi minisztérium.
Majdnem ezer hektárral csökkent a burgonyával beültetett Hargita megyei szántóföldek összterülete múlt évhez képest. Vannak azonban kedvező változások is a mezőgazdaság szerkezetének alakulásában.
A Mars és az Uránusz ritka bolygóegyüttállását lehet majd megfigyelni a Fiastyúk csillaghalmaza alatt július 4-én, a hajnali égen.
Nicușor Dan reméli, hogy meglesznek az eszközei a rendszer megreformálásához. Az államfőt az újságírók azokra a vádakra reagáltatták, amelyek szerint maga is a „rendszer” része.
Hangulatos hétvége vár a kézdivásárhelyiekre és a környékbeliekre, miután pénteken kezdődik és vasárnap estig tart a város ünnepe. A Sokadalom egyetlen anyaországi meghívottja, a Bikini együttes mindjárt az első nap során fellép.
Autóba zárva maradt egy négy hónapos csecsemő csütörtökön Gyulafehérváron, miután a jármű automatikusan bezáródott, miközben a kulcs bent maradt.
1 hozzászólás