Hirdetés
Hirdetés

Lemondásra szólították fel a liberális alpolgármestert, a román pártvezetők nem üdvözlik Dobre javaslatát

Alex Györgynek nincs egyszerű dolga, hogy mit lép pártvezetője miatt kialakult helyzet nyomán •  Fotó: Haáz Vince

Alex Györgynek nincs egyszerű dolga, hogy mit lép pártvezetője miatt kialakult helyzet nyomán

Fotó: Haáz Vince

A Maros megyei RMDSZ sajtóközleményben lemondásra szólította fel a liberális marosvásárhelyi alpolgármestert, miután a párt megyei vezetője, Ciprian Dobre rossznak minősítette a Soós-adminisztrációt. Dobre összefogásra, közös jelölt állítására hívta fel a többi román párt képviselőjét, de azok közül senki nem fogadta kitörő örömmel ezt a kezdeményezést.

Simon Virág

2023. október 18., 18:552023. október 18., 18:55

Mint beszámoltunk róla, Ciprian Dobre a liberális párt Maros megyei elnöke – jelenlegi prefektus – nacionalista hangnemben támadta a jelenlegi marosvásárhelyi városvezetést, és rossznak minősítette azt. Arra szólította fel a román pártokat. hogy együtt állítsanak jelöltet, hogy mindenképp leváltsák Soós Zoltán jelenlegi polgármestert.

korábban írtuk

Van egy terve a Maros megyei PNL elnökének Soós Zoltán jövő évi leváltására
Van egy terve a Maros megyei PNL elnökének Soós Zoltán jövő évi leváltására

A Nemzeti Liberális Párt (PNL) Maros megyei szervezetének vezetősége úgy döntött, hogy felkéri az összes politikai és civil szervezetet, illetve az akadémiai szféra képviselőit egy közös marosvásárhelyi polgármesterjelölt indítására.

Az alpolgármester mondjon le

A megyei RMDSZ sajtóirodája közleményben reagált a prefektusi tisztséget is betöltő pártvezér ezen kijelentésére, kiemelve, hogy

miközben a PNL országos szóvivője ultranacionalista veszélyre figyelmezteti az állampolgárokat az AUR szélsőségesen nacionalista párt kapcsán, ugyanazon párt Maros megyei elnöke arról beszél, hogy szélsőségesekkel is szövetkeznének a jövő évi választásokon csak azért, hogy átvegyék Marosvásárhely irányítását.

„Egy szempontot tartanak fontosnak csak: »visszavenni a várost«, megnyerni a polgármesteri tisztséget, és ezért semmi sem drága. Teszik mindezt úgy, hogy Marosvásárhelyen alpolgármesterük van, a Maros Megyei Tanácsnál pedig alelnöki tisztséget töltenek be” – olvasható az RMDSZ Maros Megyei Szervezetének közleményében.

korábban írtuk

Az alpolgármester bánja: máris megvan Soós Zoltán válasza a prefektus támadására
Az alpolgármester bánja: máris megvan Soós Zoltán válasza a prefektus támadására

A liberális párt Maros megyei elnöke szerint pártja bárkivel hajlandó szövetkezni, hogy 2024-ben ne Soós Zoltán legyen Marosvásárhely polgármestere. A támadásra tettel válaszol Soós Zoltán, de az RMDSZ sem marad ki a nyilatkozatháborúból.

Az RMDSZ vezetők szerint Dobre felhívása pusztán azt mutatja, hogy

ezúttal sincs sem jelöltjük, sem politikai programjuk, sem a közösség érdekeit, Marosvásárhely és Maros megye fejlesztését szem előtt tartó stratégiájuk.

„Az RMDSZ, Maros megyei szervezete felszólítja a PNL alpolgármesterét, hogy mondjon le a tisztségéről, hiszen a marosvásárhelyiek világossá tették, nem kérnek a nacionalizmusból, nem kérnek az etnikai konfliktusokból, különösen nem kérnek olyan vezetőkből, akik egy ultranacionalista párt kezére akarják bízni Marosvásárhely jövőjét” – áll még a dokumentumban.

Hirdetés

A képviselő-testület is leválthatja az alpolgármestert

Szerdán délután a Marosvásárhelyi Rádió Naprakész műsorában Soós Zoltán újságírói kérdésre válaszolva kifejtette: várja, hogy miként reagál a megyei RMDSZ felszólítására Alex György alpolgármester. Mint fogalmazott:

amennyiben nem mond le, csütörtökön megvizsgálja a hivatali feladatait és mindenképpen visszavonja azokat.

Leváltani csak a képviselő-testület tudja. Soós Zoltán értékelte, hogy

Ciprian Dobre összefogásra való felhívását nem üdvözölték a helyi román politikai pártok, hanem inkább elhatárolódtak attól.

Egyelőre nem fogadták el a kinyújtott jobbot

A helyi román sajtó megkeresésére Dumitrița Gliga, a PSD megyei elnöke azt mondta, hogy

miután a liberális alpolgármester, Alex György három éve a marosvásárhelyi városvezetés tagja, most nem jöhet a liberális pártelnök, hogy azt mondja, hogy rossz a városvezetés.

Ezt ők nem tudják komolyan venni, inkább csak a választók félrevezetésének tartják. Gliga úgy vélte, hogy projektekre van szükség, stratégiára, ami mentén, esetleg lehet egyeztetni.

Răzvan Biro az AUR megyei elnöke azt nyilatkozta, hogy Ciprian Dobrének nincs hitelessége és erkölcsi háttere, hogy egy ilyen felhívást intézzen a többi párt felé, hiszen az elmúlt években sokféle politikai pozíciót töltött be.

Idézet
Három évre volt szükség, hogy rájöjjön, hogy a városvezetés, amelynek tagja egyik pártársa is, rosszul teljesít?

– teszi fel a kérdést az AUR megyei elnöke.

A Szabad Emberek Pártjának (POL) alapítója, Dan Mașca szerint a liberálisok a Soós-adminisztráció részei, a liberális önkormányzati képviselők biztosították az elmúlt három évben, több esetben, hogy az RMDSZ-nek a határozattervezetei megkapják a szükséges szavazatot.

Mașca szerint egyáltalán nincs szükség etnikai szavazásra, hiszen ez butaság és a helyi önkormányzatban is a sokszínűségre kell törekedni.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. április 13., hétfő

Magyar Péter találkozóra várja Kelemen Hunort

Telefonon beszélt Magyar Péter, az országgyűlési választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn Kelemen Hunor RMDSZ-elnökkel. A kormányfői poszt várományosa közölte: megállapodtak, hogy jövő héten személyesen folytatják az egyeztetést Budapesten.

Magyar Péter találkozóra várja Kelemen Hunort
Hirdetés
2026. április 13., hétfő

Nem lesznek elbocsátások a csíkszeredai polgármesteri hivatalban

Noha korábban úgy tűnt, hogy akár 24 alkalmazottat is el kell bocsátani a csíkszeredai polgármesteri hivataltól a létszámcsökkentésre vonatkozó jogszabály miatt, végül csak a be nem töltött állásokat szüntetik meg, elbocsátás nem lesz.

Nem lesznek elbocsátások a csíkszeredai polgármesteri hivatalban
2026. április 13., hétfő

Zacskóba tette az ötmillió forintot és a kerítésre akasztotta – román állampolgárok vertek át időseket Magyarországon

A kecskeméti nyomozók a napokban két román állampolgárt vettek őrizetbe, akik rendőrnek kiadva magukat unokázós csalással több idős embert is megkárosítottak – közölte a Bács-Kiskun Vármegyei Rendőrfőkapitányság hétfőn a Police.hu oldalon.

Zacskóba tette az ötmillió forintot és a kerítésre akasztotta – román állampolgárok vertek át időseket Magyarországon
2026. április 13., hétfő

Fiatal az idős ellen, feleség a férjjel szemben – emberölésbe torkollt egy konfliktus az egyik erdélyi faluban

Leszúrtak egy férfit a Fehér megyei Szászcsanádon vasárnap éjjel egy spontánul kitört konfliktusban, a 47 éves férfi belehalt sérülésébe – tájékoztatott hétfőn a megyei rendőrség.

Fiatal az idős ellen, feleség a férjjel szemben – emberölésbe torkollt egy konfliktus az egyik erdélyi faluban
Hirdetés
2026. április 13., hétfő

Magyar Péter: a magyar emberek történelmet írtak

Magyarország és a magyar emberek történelmet írtak, a Tisza Párt óriási felhatalmazást kapott, ami óriási felelősséget jelent – mondta Magyar Péter, a választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn Budapesten tartott nemzetközi sajtótájékoztatóján.

Magyar Péter: a magyar emberek történelmet írtak
2026. április 13., hétfő

Kijöttek az adatok a friss átlagnyugdíjról

Idén márciusban 4 684 474 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 3618-cal kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2782 lej volt -– derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) hétfőn közzétett adataiból.

Kijöttek az adatok a friss átlagnyugdíjról
2026. április 13., hétfő

Egy kis felmelegedés, egy kis lehűlés – ez áll most előttünk

Április 13. és 26. között országszerte kismértékű hőmérséklet-ingadozásra lehet számítani – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn közölt előrejelzéséből.

Egy kis felmelegedés, egy kis lehűlés – ez áll most előttünk
Hirdetés
2026. április 13., hétfő

Megérkeztek az első külképviseleti urnák az NVI-hez

Megérkeztek az országgyűlési választás első külképviseleti urnái a Nemzeti Választási Irodához (NVI) hétfő délelőtt.

Megérkeztek az első külképviseleti urnák az NVI-hez
2026. április 13., hétfő

Az Urbana Rt. veszi át a köztisztasági és hóeltakarítási feladatokat Székelyudvarhelyen

Az önkormányzati tulajdonban lévő Urbana Rt.-re bízták Székelyudvarhelyen a köztisztasági és hóeltakarítási feladatokat, miután egy tanulmány szerint jogi, gazdasági, működési és közérdeki szempontból is ez bizonyult a legelőnyösebb megoldásnak.

Az Urbana Rt. veszi át a köztisztasági és hóeltakarítási feladatokat Székelyudvarhelyen
2026. április 13., hétfő

Magyar országgyűlési választások: alig több, mint 381 ezer szavazat vár még feldolgozásra

A 2026-os magyar országgyűlési választás után már alig több, mint 381 ezer szavazat feldolgozása van hátra. A külképviseletekről és átjelentkezéssel érkező voksok száma viszonylag alacsony, így a végeredményhez már közel jár a számlálás.

Magyar országgyűlési választások: alig több, mint 381 ezer szavazat vár még feldolgozásra
Hirdetés