
Fotó: Székelyudvarhelyi Egyetemi Központ
Az idén 25 éves Székelyudvarhelyi Egyetemi Központ az új tanévben két mesteri szakra is várja a hallgatókat: a tavaly már meghirdetett marketingképzés mellett mostantól egészségügyi menedzser szakra is jelentkezhetnek a tanulni vágyók. És hogy miért érdemes a SZÉK-et választani? Ezt Dr. Ilyés Ferenc igazgató válaszolta meg részletesen portálunknak.
2022. augusztus 26., 11:592022. augusztus 26., 11:59
„Egy mesterképzésnek egyértelműen az kell legyen a célja, hogy felrázza az alapképzésen tanultakat” – véli az egyetemi központ vezetője, aki szerint egy-egy mesteri képzésen szakmailag már tapasztalt, hasonló értékrendekkel és célokkal rendelkező emberek gyűlnek össze, akik hamar társasággá kovácsolódnak.
– mondta el a Székelyhon.ro-nak a székelyudvarhelyi intézmény igazgatója.
„Az első és talán legfontosabb tényező az, hogy magyarul van. Emellett csökkentett látogatásos képzésekkel operálunk, hogy a dolgozó emberek is eljussanak az előadásra.
– osztotta meg a képzések legfőbb előnyeit interjúalanyunk, aki szerint
A hétvégi óratartás, a magyarországi tananyag mellett a tandíjmentes tanulási lehetőség is a képzés előnyei közé tartozik, hiszen mindkét szakon megpályázhatók ingyenes helyek.
A hagyományos oktatási intézmények jószerivel az elméleti oktatásra fektetik a hangsúlyt. Ezzel szemben Székelyudvarhelyen a gyakorlatiasság és a kommunikáció kerül a fókuszba.
– mondta el Ilyés Ferenc azokat a hasznos praktikákat és ismereteket, melyeket a hallgatók könnyen elsajátíthatnak a képzéseken.
A marketing mesterképzés azoknak ajánlott, akik töviről-hegyire át akarnak látni egy kampányt. „Itt megtanulunk kutatásmódszertani forgatókönyvet írni, információkat és adatsorokat elemzünk, illetve a keresési mechanizmusokba is betekintést nyújtunk azért, hogy önjáró szakemberek kerüljenek ki az iskolapadból” – vázolta fel a legfőbb ismeretek tanítását a közgazdász-oktatásfejlesztő. Kiemelte ugyanakkor, hogy
„Ezt a szakot a Pécsi Tudományegyetemmel közösen indítottuk el. Szükségességét a koronavírus-járvány adta, amely során kiderült az, hogy mennyire fontos a hatékony és szervezett egészségügyi rendszer megléte egy-egy országban” – állítja Ilyés Ferenc. Az emberek egyre többet és egyre egészségesebben akarnak élni a világon mindenhol, ehhez pedig elengedhetetlen a gyógyászatokban dolgozók gazdasági és szervezési tudása.
– zárta gondolatait a SZÉK vezetője, aki remek lehetőségnek látja azt is, hogy a konferenciák világába is bekapcsolódjanak a szakemberek ezen képzés által.
A Székelyudvarhelyi Egyetemi Központ által meghirdetett marketing mesterképzésre ezen az oldalon lehet jelentkezni, ahol bővebb információt is kaphatunk a képzés céljáról és struktúrájáról. Az egészségügyi menedzser mesterképzésről itt találunk részletes leírást, valamint természetesen erre a szakra is be lehet online iratkozni. Aki pedig a SZÉK által kínált további kurzusokkal és képzésekkel szeretne megismerkedni az ide klikkeljen.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).