
Fotó: Csíki Székely Múzeum
„Egyelőre semmi eredmény, csend van” – fogalmazott Karda-Markaly Aranka, a Csíki Székely Múzeum igazgatója az április eleji japánsztrájkkal kapcsolatban. Akkor a múzeumi dolgozók „emberibb” béreket követelve csatlakoztak az országos mozgalomhoz.
2024. május 07., 20:142024. május 07., 20:14
A csíkszeredai múzeum vezetője a Székelyhonnak elmondta, néhány napot tartott az intézményükben a japán sztrájk, aztán lecsengett. Az akcióval a csíkszeredaiak csatlakoztak a Kulturális és Média-szakszervezetek Országos Szövetségének japánsztrájkjához.
Mint korábban írtuk,
A sztrájkot egy hónappal ezelőtt hirdették meg, Karda-Markaly Aranka szerint azóta nincs hír arról, hogy a sztrájknak volt-e eredménye a kormánynál.

„Emberibb” béreket követelve csatlakozott az országos japánsztrájkhoz a Csíki Székely Múzeum keddtől. A kulturális és média-szakszervezetek országos szövetsége azért tiltakozik, mert a kulturális minisztérium nem tartotta be az áprilisra ígért béremelést.
Honlapján azt közölte a szakszervezet, hogy amennyiben nem sikerül elérni a céljukat, akkor május második felében általános sztrájkot hirdetnek tüntetésekkel a múzeumi világnap alkalmából, május 18-án.
Megszakította útját vasárnap este egy Bukarestből Hurghadába tartó HiSky-járat miután a fedélzeti rendszer nyomásérzékelő hibát jelzett a kabinban. A kapitány a biztonsági előírásoknak megfelelően a visszatérés mellett döntött Bukarestbe.
Az első kontumáci hitbeli lépésektől a 20. századi nagytemplomig ívelő történetben a közösség erejéről és Székelyföld keleti kapujának lelki örökségéről mesél videónkban, Templomtúra sorozatunkban Salamon József gyimesbükki plébános.
Átalakul a RO-ALERT: a hatóságok többféle riasztási szint bevezetését tervezik, amelyek eltérő hangjelzéssel – vagy bizonyos esetekben hang nélkül – érkeznek majd a mobiltelefonokra.
Mit tegyünk, ha nem tudunk elaludni, ha éjszaka ébren agyalunk? Mikor kell orvoshoz fordulni és mit ajánlanak az altatók helyett a szakemberek? – ezekre a kérdésekre is keresték a választ a belső óránkról, a cirkadián ritmusról tartott konferencián.
Románia földgázkitermelése 2025-ben 7,503 millió tonna kőolaj-egyenértéket (toe) tett ki. Ez 0,9 százalékos, azaz 67 500 toe-s csökkenést jelent az előző évhez, 2024-hez képest – derül ki az Országos Statisztikai Intézet szombaton közölt adataiból.
A Román Orvosi Kamara (CMR) képviselői szombaton közölték, az egészségügyi rendszer megfelelő működésének elengedhetetlen feltétele a munkaidő tiszteletben tartása az orvosok részéről, és megfelelő munkakörülmények biztosítása a munkáltatók részéről.
Bár nem minden marosvásárhelyi kapta meg a rádiófrekvenciás azonosítóval ellátott kukákat, vasárnaptól a szolgáltató csak azt a hulladékot viszi el, amelyeket ezekben helyeznek ki. Mit tegyen, akinek nincs ilyen kukája? Változik-e a program?
Nagyszabású ellenőrzéseket jelentett be Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter azoknak az orvosoknak a kiszűrésére, akik munkaidőben elhagyják az állami kórházat és a magánszektorban vállalnak munkát.
Több mint 43 ezer lej értékben kobzott el faanyagot pénteki ellenőrző akciója során a Hargita megyei rendőrség két fafeldolgozó vállalkozástól, ugyanakkor a szabálytalanságokért húszezer lejre bírságolták a cégeket.
A hazai munkaerőpiacon egyre nagyobb igény van jól képzett szakemberekre. A marosvásárhelyi Gheorghe Șincai Szakközépiskola több szakon kínál képzést, és az elmúlt öt évben – a korszerűsítéseknek is köszönhetően – töretlen maradt az érdeklődés.
1 hozzászólás