
A Fogarasy Mihály-iskolánál abban bíznak, hogy szeptemberig befejeződnek a munkálatok
Fotó: Gergely Imre
Több gyergyószéki iskolában a vakáció utolsó heteiben is látványos munkálatok zajlanak. Van, ahol elkészülnek iskolakezdésre, máshol várhatóan egy hónappal később fejeződik be a felújítás, és van, ahol a szeptember ötödikén kezdődő tanévben ideiglenes helyszíneken zajlik majd az oktatás.
2022. augusztus 20., 17:332022. augusztus 20., 17:33
A gyergyószentmiklósi Fogarasy Mihály Szakközépiskolánál kívülről is látható, hogy felújítás zajlik:
Az épületben a fűtéshálózattal dolgoznak még – mondta el Siklódi Piroska iskolaigazgató.
„Még nem vagyunk készen, de mindenképpen arra törekszünk, hogy az iskolakezdésre minden jelenleg zajló munkával végezzenek a szakemberek, és rendben elkezdődhessen itt az új tanév. Nagyon remélem, hogy így is lesz” – tekintett a közeljövőbe az igazgató.
A tető felújítása még hátravan, de azzal viszonylag rövid idő alatt el tudnak készülni; mindenképp azt szeretnék, hogy az oktatás alatt már ne zavarják az osztályokat a munkálatok. A bentlakás is felújításra vár (együtt a sportpályával – az erre készített projektjük támogatást is nyert), de ehhez majd később kezdenek neki.
A Batthyány Ignác Technikai Kollégiumban felkészültek az új tanévre, itt idén nem voltak jelentősebb felújítások, viszont a fűtést biztosító kazán javítását meg kell oldaniuk szeptemberig – ismertette Farkas Zoltán igazgató.
Az iskola Virág negyedi bentlakásánál az energiahatékonysági korszerűsítés van folyamatban, ez azonban már láthatóan nem készül el az iskolakezdésre, és ennek lezárása után jöhetnek a belső javítások. Farkas Zoltán nem tartja valószínűnek, hogy ez az új tanévben újraindulhat.
Készülnek a tervek a sok éve elkezdett, de abbamaradt sportterem építésének folytatására. „Készül a terv, kilátásban van, hogy finanszírozást kaphat az iskola erre” – válaszolta érdeklődésünkre Farkas.
A gyergyóditrói iskolahálózat nagyarányú változásokon megy át. Az egykori bentlakás épülete teljes felújításon esett át, ide költözik a Puskás Tivadar Szakközépiskola.
ideértve a termek padlózatát, a villanyhálózatot, a mellékhelyiségeket és minden mást; ugyanakkor új bútorzat fogadja majd a diákokat és a pedagógusokat.
A középiskola eddigi épületének felújítására is pályázatot nyertek, oda költözik a Siklódi Lőrinc Általános Iskola, annak korábbi otthonát, a templom melletti földszintes épületet pedig visszaadják a tulajdonos római katolikus egyháznak – ismertette Puskás Elemér ditrói polgármester, hozzátéve, hogy ezzel párhuzamosan
valamint előkészületben van egy bölcsőde-, óvoda- és napközifejlesztésre vonatkozó nyertes pályázatuk megvalósítása is.
A Ditróhoz tartozó Orotván is megújult épületben kezdhetik el a tanévet a falu gyerekei, itt is mindent felújítottak és új bútorzattal rendezték be a létesítményt.
A borszéki Zimmethausen Szakközépiskolánál még messze van a felújítás vége, az a cél, hogy 2023 őszén indulhasson újra itt az oktatás. Amint Mik József borszéki polgármestertől megtudtuk, a mostani tanévre ideiglenes megoldásokat kellett eszközölniük. Az elemi osztályos gyerekek már áprilistól a kultúrházban tanultak, a középiskolásoknak a sportcsarnokban rendeztek be termeket, az 5–8. osztályosok egy része a 49-es villában, a többiek ennek a közelében, az ifjúsági házban kezdik pár hét múlva a tanévet.
„Ez mindenki számára kényes helyzet, ezért áldozatvállalást kérünk mind a tanároktól, mind pedig a diákoktól. De úgy gondolom, megéri ez, hiszen
– fogalmazott a polgármester.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
szóljon hozzá!