
Minden – is – a finomságokról szól a Lanka Nyárádmenti Gasztrófesztiválon
Fotó: Lanka Nyárádmenti Gasztrófesztivál
A gazdag nyárádmenti ízvilágot szeretnék bemutatni hétvégén az első alkalommal megszervezett Lanka Nyárádmenti Gasztrófesztiválon, amelyet a Nyárádremete községhez tartozó deményházi tetőn szervezik.
2023. augusztus 31., 16:052023. augusztus 31., 16:05
A szeptember 2–3-án tartandó fesztivál szervezői vallják, hogy „együtt enni: az összetartozás ősi, elemi gyakorlata”; rendezvényükkel erre szeretnének lehetőséget teremteni Maros megye lakóinak, és nem csak. Olyan programot és menüsort állítottak össze, amelyből mindenki kedvére válogathat, és biztos, hogy
Lesz termelői vásár is, ahol a környék kistermelőinek finomságait lehet megvásárolni, ugyanakkor lehetőség lesz benevezni egy sportversenyre is, ahol ölbe vett gyermekkel kell szaladni.
A szervezők különös hangsúlyt fektettünk a különböző korosztályokat megcélzó gyerektevékenységekre, közös családi szórakoztató programokra.
A népdal- és könnyűzenekoncertek, előadások sem maradnak el. Szombaton 17 órakor Ábrám Tibor és zenekara fog népdalokat énekelni, majd a Pittyes2es és Gyufa humortársulat lép színpadra, 19.30-tól a Bekecs Néptáncszínház – Párosan szép című előadását lehet megtekinteni, majd Nightlosers koncert lesz.
Vasárnap 12 órakor Pora Zoli és Stonehills gyermekkoncert lesz, majd este 7 órakor várják ismét a színpad elé a közönséget, amikor Tamás Gábor fog énekelni. Az estét és a fesztivált a Gențiana & Band koncertje zárja.
A gasztrófesztiválon elsősorban nyárádmenti alapanyagokból készült hagyományos recepteket lehet megkóstolni, de nem csak. Aki levest szeretne enni, az választhat a üstben főzött nyárádmenti zöldségleves, klasszikus pacalleves, hagyományos lucskos káposzta között, de
Nem maradnak el a grillezett finomságok és gyermekeknek készítenek kisebb adagokat. A látványra is odafigyelnek, hiszen a nyársakon sült berbécsek és malacok forognak majd.
Jó tudni, hogy a deményházi tetőn tartandó gasztrófesztiválra belépőjegyet kell váltani, ami péntek éjfélig, online, kedvezményes: felnőtteknek 20 lej, gyermekeknek 10 lej; a családi jegy 40 lej, ami két felnőtt és több gyermek belépésére jogosít fel. A helyszínen is lehet jegyet váltani, de drágábban. Minden tudnivaló egy helyen megtalálható a gastrofest.ro honlapon.
Az ankarai NATO-csúcs alkalmat teremt arra, hogy a szövetségesek ismét kiemelt figyelmet fordítsanak a fekete-tengeri térség biztonsági helyzetére, valamint a drónincidensekre – közölte az elnöki hivatal.
A munkaügyi felügyelők ellenőrzik a napokban, hogy a munkáltatók betartják-e a rendkívüli hőség idejére előírt munkavédelmi intézkedéseket, és a jogsértéseket büntetni fogják – közölte hétfőn Mihai Uca, a Munkaügyi Felügyelőség vezetőhelyettese.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint mérsékelni kell a politikai nyilatkozatok hangnemét, mert csak így folytatódhat érdemi párbeszéd a pártok között, és kerülhető el a kormányválság elhúzódása.
A nyári érettségire feliratkozott diákok 98,2 százaléka vett részt hétfőn a román nyelvből és irodalomból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Megjelent hétfőn a Hivatalos Közlönyben az érettségi kötelező tantárgyából tartandó írásbeli vizsga egy nappal történő elhalasztásáról szóló miniszteri rendelet.
12,6 millió lejes kincstári hitel felvételéről döntött Hargita Megye Tanácsa. A kölcsönt három beruházás finanszírozására fordítanák, miközben a korábbi hitelkeretek felhasználását is átcsoportosították, és döntöttek a homoródi területek rendezéséről is.
Két újmisést szenteltek fel hétfőn, Szent Péter és és Szent Pál napján a gyulafehérvári székesegyházban. Az újmisések a megbízólevelüket is megkapták amellyel segédlelkésznek nevezték ki őket.
Általában meleg marad az idő a következő két hétben, de lesznek átmeneti lehűlések is, és főként július elején esőkre is számítani kell – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 29. és július 12. közötti előrejelzéséből.
Megoldhatónak tartották a hétfői román nyelv és irodalom írásbelit azok a székelyudvarhelyi végzősök, akiket a vizsga után kérdeztünk. Noha a rendkívüli hőség is nehezítette a vizsgát, a feladatsor nem okozott különösebb meglepetést.
Egy nappal elhalasztják a keddi matematika és történelem írásbeli vizsgákat a várható rendkívüli hőség miatt.
szóljon hozzá!