
Az átrakóállomások is több éve elkészültek, használatra várnak
Fotó: Pinti Attila
Miután a gyergyóremetei hulladékkezelő központ és lerakó üzemeltetésére szeptemberben szerződést írtak alá egy cégtársulással, most a Hargita megyei integrált hulladékgazdálkodási rendszer másik elemét, a begyűjtési és szállítási szolgáltatást is közbeszerzési eljárás után szeretnék átadni a legmegfelelőbb ajánlatot benyújtó vállalkozásnak.
2023. október 25., 17:592023. október 25., 17:59
Megjelent az elektronikus közbeszerzési rendszerben a Hargita megyei integrált hulladékgazdálkodási rendszer begyűjtési és szállítási szolgáltatásának biztosításához szükséges közbeszerzési eljárás. A kiírás szerint
beleértve a csíkszeredai és korondi átrakóállomások működtetését, illetve a szelektív gyűjtést szolgáló gyergyószentmiklósi, maroshévízi, balánbányai, csíkszeredai, korondi, székelykeresztúri, szentegyházi és csíkszentsimoni központok üzemeltetését is.
A haszonbérleti szerződés becsült értéke meghaladja a 498 millió lejt, a jelentkezőknek november 27-ig van lehetőségük ajánlattételre. A beérkező ajánlatok közül a licitet kiíró Hargita Megyei Integrált Hulladékgazdálkodási Egyesület fogja kiválasztani a legelőnyösebbet, ez a kiértékelési eljárás befejezése után, jövő évben történik meg.

Miután szeptember elején szerződést írtak alá a gyergyóremetei hulladékkezelő központ és lerakó üzemeltetésére, egyelőre az előkészületek zajlanak ennek érdekében. A tevékenység csak jövőben kezdődik el.
Miután a gyergyóremetei hulladékkezelő központ és lerakó üzemeltetésére a Hargita megyében hulladékgazdálkodást végző RDE Hargita és Eco-Csík cégek mellett a Bihar megyei hasonló létesítményt is működtető Eco Bihor vállalkozás alkotta cégtársulás kapott megbízást, megkérdeztük az önkormányzati tulajdonú Eco-Csík Kft. vezetőjét, hogy részt vesznek-e a liciten.

Többször megismételt közbeszerzési eljárás után sikerült üzemeltetőt találni a 2016-ban elkészült gyergyóremetei hulladéklerakó és -kezelő központ számára, amely a Hargita megyei integrált hulladékgazdálkodási rendszer alapját képezi.
Pál Tamás igazgató kérdésünkre azt mondta, jelenleg a dokumentációt tanulmányozzák, hogy megértsék, mire lehet számítani. Utána következik az a fázis, amikor eldöntik, hogy indulnak-e az ajánlatok versenyében, és milyen módon, társulnak-e más cégekkel. „A szándékunk az, hogy mindenképp részt vegyünk a liciten, csak nem mindegy, hogy hogyan” – foglalta össze Pál Tamás.
A gyergyóremetei lerakó és hulladékkezelő központ már 2016-ban elkészült, a többi létesítményt is tartalmazó, európai uniós finanszírozású projektet 2019-ben zárták le. Részben különböző mulasztások, közigazgatási és bürokratikus akadályok, illetve a jogszabályok változásai miatt lassan haladt a remetei központ beüzemelésének előkészítése, amelynek két közbeszerzési eljárását is vissza kellett vonni, végül a harmadik vezetett eredményre. A hulladék begyűjtésére és szállítására vonatkozó közbeszerzésnek ez az első kiírása.
Súlyos baleset történt karácsony napján a predeali üdülőhely egyik szánkópályáján, ahol egy szánkózó nő orvosi ellátásra szorult, miután egy másik szánkózó hátulról elütötte. Az ütközés következtében a sérült elvesztette az eszméletét.
Naphosszat készülődünk, próbáljuk letudni a teendők hosszú listáját, miközben egy tökéletes ünnep képét hajszoljuk. Szakértővel kerestünk választ arra, mit tehetünk azért, hogy a karácsony ne a teljesítménykényszerről, hanem a jelenlétről szóljon.
Meghalt egy 36 éves férfi egy verekedésben csütörtökre virradóra Szeben megyében.
Átrepült a kerítésen és a háznak csapódott BMW-jével egy ittas sofőr karácsony első napjának hajnalán.
Naponta mintegy 23 ezer rendőr, csendőr, határrendész, tűzoltó és rohammentős teljesít szolgálatot a karácsonyi hosszú hétvégén.
Szívélyesen, mosolyogva fogadtak, pedig alig pár órája érkeztek haza Budapestről: Kristof Béla és Rebeka, a Csillag születik idei győztesei a döntő utáni éjszakát még a fővárosban töltötték, kedden pedig már Székelyudvarhelyen beszélgettünk velük.
December 19-én személyes okokból lemondott a TAROM vezérigazgatója, Costin Iordache, de hivatalában marad 2026. január 15-ig, ameddig a vállalat igazgatótanácsa ügyvivő vezérigazgatót nevez ki – jelentette be szerdán az állami légitársaság.
Az előrejelzéseknek megfelelően havazásba váltott át a csapadék az ország több régiójában, így többek között Csíkszéken is.
Családon belüli erőszakhoz kapcsolódó emberölési kísérlet miatt indult eljárás a férfi ellen, aki a gyanú szerint benzint locsolt az élettársára, és a nő testfelületének 50 százalékán égési sérüléseket szenvedett.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) az idei influenzaszezon első halálesetéről számolt be szerdán: egy 88 éves, Kolozs megyei, krónikus betegségekben szenvedő nő hunyt el. Az idős asszony nem volt beoltva influenza ellen.
szóljon hozzá!