
Az átrakóállomások is több éve elkészültek, használatra várnak
Fotó: Pinti Attila
Miután a gyergyóremetei hulladékkezelő központ és lerakó üzemeltetésére szeptemberben szerződést írtak alá egy cégtársulással, most a Hargita megyei integrált hulladékgazdálkodási rendszer másik elemét, a begyűjtési és szállítási szolgáltatást is közbeszerzési eljárás után szeretnék átadni a legmegfelelőbb ajánlatot benyújtó vállalkozásnak.
2023. október 25., 17:592023. október 25., 17:59
Megjelent az elektronikus közbeszerzési rendszerben a Hargita megyei integrált hulladékgazdálkodási rendszer begyűjtési és szállítási szolgáltatásának biztosításához szükséges közbeszerzési eljárás. A kiírás szerint
beleértve a csíkszeredai és korondi átrakóállomások működtetését, illetve a szelektív gyűjtést szolgáló gyergyószentmiklósi, maroshévízi, balánbányai, csíkszeredai, korondi, székelykeresztúri, szentegyházi és csíkszentsimoni központok üzemeltetését is.
A haszonbérleti szerződés becsült értéke meghaladja a 498 millió lejt, a jelentkezőknek november 27-ig van lehetőségük ajánlattételre. A beérkező ajánlatok közül a licitet kiíró Hargita Megyei Integrált Hulladékgazdálkodási Egyesület fogja kiválasztani a legelőnyösebbet, ez a kiértékelési eljárás befejezése után, jövő évben történik meg.

Miután szeptember elején szerződést írtak alá a gyergyóremetei hulladékkezelő központ és lerakó üzemeltetésére, egyelőre az előkészületek zajlanak ennek érdekében. A tevékenység csak jövőben kezdődik el.
Miután a gyergyóremetei hulladékkezelő központ és lerakó üzemeltetésére a Hargita megyében hulladékgazdálkodást végző RDE Hargita és Eco-Csík cégek mellett a Bihar megyei hasonló létesítményt is működtető Eco Bihor vállalkozás alkotta cégtársulás kapott megbízást, megkérdeztük az önkormányzati tulajdonú Eco-Csík Kft. vezetőjét, hogy részt vesznek-e a liciten.

Többször megismételt közbeszerzési eljárás után sikerült üzemeltetőt találni a 2016-ban elkészült gyergyóremetei hulladéklerakó és -kezelő központ számára, amely a Hargita megyei integrált hulladékgazdálkodási rendszer alapját képezi.
Pál Tamás igazgató kérdésünkre azt mondta, jelenleg a dokumentációt tanulmányozzák, hogy megértsék, mire lehet számítani. Utána következik az a fázis, amikor eldöntik, hogy indulnak-e az ajánlatok versenyében, és milyen módon, társulnak-e más cégekkel. „A szándékunk az, hogy mindenképp részt vegyünk a liciten, csak nem mindegy, hogy hogyan” – foglalta össze Pál Tamás.
A gyergyóremetei lerakó és hulladékkezelő központ már 2016-ban elkészült, a többi létesítményt is tartalmazó, európai uniós finanszírozású projektet 2019-ben zárták le. Részben különböző mulasztások, közigazgatási és bürokratikus akadályok, illetve a jogszabályok változásai miatt lassan haladt a remetei központ beüzemelésének előkészítése, amelynek két közbeszerzési eljárását is vissza kellett vonni, végül a harmadik vezetett eredményre. A hulladék begyűjtésére és szállítására vonatkozó közbeszerzésnek ez az első kiírása.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!