
Az átrakóállomások is több éve elkészültek, használatra várnak
Fotó: Pinti Attila
Miután a gyergyóremetei hulladékkezelő központ és lerakó üzemeltetésére szeptemberben szerződést írtak alá egy cégtársulással, most a Hargita megyei integrált hulladékgazdálkodási rendszer másik elemét, a begyűjtési és szállítási szolgáltatást is közbeszerzési eljárás után szeretnék átadni a legmegfelelőbb ajánlatot benyújtó vállalkozásnak.
2023. október 25., 17:592023. október 25., 17:59
Megjelent az elektronikus közbeszerzési rendszerben a Hargita megyei integrált hulladékgazdálkodási rendszer begyűjtési és szállítási szolgáltatásának biztosításához szükséges közbeszerzési eljárás. A kiírás szerint
beleértve a csíkszeredai és korondi átrakóállomások működtetését, illetve a szelektív gyűjtést szolgáló gyergyószentmiklósi, maroshévízi, balánbányai, csíkszeredai, korondi, székelykeresztúri, szentegyházi és csíkszentsimoni központok üzemeltetését is.
A haszonbérleti szerződés becsült értéke meghaladja a 498 millió lejt, a jelentkezőknek november 27-ig van lehetőségük ajánlattételre. A beérkező ajánlatok közül a licitet kiíró Hargita Megyei Integrált Hulladékgazdálkodási Egyesület fogja kiválasztani a legelőnyösebbet, ez a kiértékelési eljárás befejezése után, jövő évben történik meg.

Miután szeptember elején szerződést írtak alá a gyergyóremetei hulladékkezelő központ és lerakó üzemeltetésére, egyelőre az előkészületek zajlanak ennek érdekében. A tevékenység csak jövőben kezdődik el.
Miután a gyergyóremetei hulladékkezelő központ és lerakó üzemeltetésére a Hargita megyében hulladékgazdálkodást végző RDE Hargita és Eco-Csík cégek mellett a Bihar megyei hasonló létesítményt is működtető Eco Bihor vállalkozás alkotta cégtársulás kapott megbízást, megkérdeztük az önkormányzati tulajdonú Eco-Csík Kft. vezetőjét, hogy részt vesznek-e a liciten.

Többször megismételt közbeszerzési eljárás után sikerült üzemeltetőt találni a 2016-ban elkészült gyergyóremetei hulladéklerakó és -kezelő központ számára, amely a Hargita megyei integrált hulladékgazdálkodási rendszer alapját képezi.
Pál Tamás igazgató kérdésünkre azt mondta, jelenleg a dokumentációt tanulmányozzák, hogy megértsék, mire lehet számítani. Utána következik az a fázis, amikor eldöntik, hogy indulnak-e az ajánlatok versenyében, és milyen módon, társulnak-e más cégekkel. „A szándékunk az, hogy mindenképp részt vegyünk a liciten, csak nem mindegy, hogy hogyan” – foglalta össze Pál Tamás.
A gyergyóremetei lerakó és hulladékkezelő központ már 2016-ban elkészült, a többi létesítményt is tartalmazó, európai uniós finanszírozású projektet 2019-ben zárták le. Részben különböző mulasztások, közigazgatási és bürokratikus akadályok, illetve a jogszabályok változásai miatt lassan haladt a remetei központ beüzemelésének előkészítése, amelynek két közbeszerzési eljárását is vissza kellett vonni, végül a harmadik vezetett eredményre. A hulladék begyűjtésére és szállítására vonatkozó közbeszerzésnek ez az első kiírása.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!