
Fotó: László Ildikó
Kórháznapok lesznek Székelyudvarhelyen február utolsó hétvégéjén. Az esemény alkalmával három napon át plenáris előadásokon, kerekasztal beszélgetéseken és tudományos előadásokon vehetnek részt az orvostudomány iránt érdeklődők – olvasható a kórház tájékoztatójában.
2024. január 29., 09:422024. január 29., 09:42
Az idén debütáló rendezvény szervezője a Székelyudvarhelyi Városi Kórház, partnerségben a Hargita Megyei Orvosi Kollégiummal, az Asszisztensek Rendjével és Székelyudvarhely polgármesteri hivatalával. Mint írják, az esemény célja egyrészt a szakmai tapasztalatcsere és az erdélyi kollégákkal való kapcsolatápolás, ugyanakkor a romániai és külhoni szakmai meghívottakkal megvitatják az orvostudományok aktuális kérdéseit.
A plenáris előadások és kerekasztal-beszélgetések mellett 12 szekcióban kerülnek bemutatásra a tudományos előadások.
A háromnapos program három párhuzamos helyszínen zajlik majd: a városháza Szent István-termében, a Székelyudvarhelyi Városi Kórház konferenciatermében, illetve a Küküllő szálloda portrétermében.
Az informális kapcsolatépítésnek, illetve a baráti beszélgetéseknek a Jungle étterem ad majd helyet egy állófogadás keretein belül, emellett a Küküllő szálloda rendezvénytermében is sor kerül egy díszvacsorára.
Az eseményen való részvételhez online regisztráció szükséges, melyet egy erre a célra létrehozott regisztrációs online platformon lehet megtenni február 22-ig. A részletes programra még várni kell. A rendezvény szakmai programja díjmentes a résztvevő orvosok és asszisztensek számára, a díszvacsora részvételi díja viszont 200 lej.
A Duna példátlanul alacsony vízállása miatt kedden 11 órakor ellenőrzött módon leállítják és leválasztják az országos energiarendszerről a cernavodai atomerőmű 1-es reaktorát – jelentette be hétfő este a Nuclearelectrica.
Kedden kirobbant az elmúlt tíz év első általános, azaz munkabeszüntetéssel járó sztrájkja az egészségügyi rendszerben. A székelyföldi kórházakban arról érdeklődtünk, hogy milyen hatással van az egységek működésére és a betegellátásra a tiltakozás.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök az oktatásban és egészségügyben dolgozók fizetésével kapcsolatos jelentős nézeteltérések miatt a következő két hétben nincs reális esély a közalkalmazotti bértörvény tervezetének elfogadására.
Ismét a tízlejes lélektani határ fölé ugrott a gázolaj literenkénti ára a Lukoil hálózatában, miután az orosz vállalat hétfőn jelentősen emelte az árait. A többi piaci szereplőnél egyelőre pár banival 10 lej alatt maradt az ár.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfő este kijelentette, hogy a Románia légterébe behatoló drónokat már az első ilyen incidensek alkalmával le kellett volna lőni.
Oroszország soha nem küldött és jelenleg sem küld harci drónokat romániai célpontok ellen, az ezzel kapcsolatos találgatások pedig teljesen alaptalanok – közölte hétfőn Oroszország bukaresti nagykövetsége.
A szenátus elfogadta a törvénytervezetet, amely válsághelyzetet hirdet a kőolaj és kőolajtermékek piacán, és ideiglenes intézkedéssel csökkenti a gázolaj jövedéki adóját. A javaslatot 116 támogató szavazattal és nyolc tartózkodással fogadták el.
Szeptember 30-ig kedvezményes áfával vásárolhatnak lakást az előszerződéssel rendelkező személyek. Az erről szóló törvénytervezetet hétfőn fogadta el a szenátus költségvetési bizottsága.
Az egészségügyi minisztérium több mint 7800 betöltetlen álláshely felszabadítását javasolja az egészségügyi rendszerben, és véleményezésre bocsátja az erről szóló memorandumot – közölte hétfőn a Facebook-oldalán az intézmény.
szóljon hozzá!