
Sulyok Tamást hétfőn este választották köztársasági elnökké a magyar parlamentben
Fotó: Koszticsák Szilárd/MTI
A román államfő gratulált hétfő este Sulyok Tamásnak magyar köztársasági elnökké választásához.
2024. február 27., 08:402024. február 27., 08:40
2024. február 27., 08:482024. február 27., 08:48
„Türelmetlenül várom, hogy együtt munkálkodhassunk népeink javára, a Románia és Magyarország közötti stratégiai partnerség alapján” – fogalmazott az X-en (korábbi Twitteren) közzétett üzenetében Klaus Iohannis, amelyet az Agerpres szemlézett.
Mint arról beszámoltunk, a magyar parlament hétfőn választotta meg köztársasági elnöknek Sulyok Tamást.
A 67 éves jogász 2016-tól az alkotmánybíróságot vezette. A hivatali esküt a parlamenti szavazás után tette le, a mandátumát pedig március 5-én veszi át.

Megválasztotta Sulyok Tamást köztársasági elnökké az Országgyűlés hétfőn. Mint a megválasztott elnök fogalmazott: bizalmat szeretne építeni az előítéletektől mentes kölcsönös meghallgatás és megértés révén.

Facebook és Instagram-oldalán megosztott videóval búcsúzott Novák Katalin a hétfőn véget ért köztársasági elnöki szolgálatától.
A Román Rendőrség szállítási felügyelőségének munkatársai a hét elején a vasútállomásokon és személyszállító vonatokon végzett országos szintű ellenőrzéseken több mint 613 ezer lejre bírságoltak.
A március 2. és 8. közötti héten végzett ellenőrzések során 3079 bírságot rótt ki az autópálya-rendőrség.
Több mint száz pisztolyt, több mint 130 tárat és több tízezer cigarettát találtak egy Németországba tartó török teherautóban a román határrendészek.
Jóváhagyta az országos pártlistás szavazólapok mintáit a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) pénteki ülésén. Az NVB kétfajta szavazólapot hagyott jóvá: az egyik a magyarországi szavazásra, a másik a levélben szavazásra készül.
Lakástűzhöz riasztották a tűzoltókat a Maroshévízhez közeli Nyágra (Neagra) településen. A mentőegység két személyt látott el a helyszínen, de egyikük sem igényelt kórházi ellátást.
Előzetes letartóztatásba helyeztek egy férfit, aki a gyanú szerint ingatlanügynöknek adta ki magát, és egy tranzakció ürügyén, amikor az összeget ellenőrizték, 128 ezer eurónyi valódi pénzt cserélt ki játékpénzre.
Együttműködési megállapodást írt alá pénteken Csíkszeredai Városháza és a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem. A dokumentumot Sógor Enikő alpolgármester és Pap Levente dékán látta el kézjegyével.
Lezárult az Erdélyi Mentorprogram negyedik évada, pénteken díjazták azokat az erdélyi vállalkozókat, akik részt vettek benne. A cél az volt, hogy az elmúlt egy évben a tapasztalt erdélyi magyar nagyvállakozók átadják a tudást a kezdő vállalkozóknak.
A parlament csütörtökön szavaz a 2026-os büdzsétervezetről.
A kézdivásárhelyi tanács pénteken rendkívüli tanácsülésen megszavazta a helyi adók és illetékek módosítását, amelynek értelmében több adótípus csökkenhet. Az önkormányzat a fogyatékkal élő személyek terheit is igyekszik enyhíteni.
szóljon hozzá!