
A lakótelep felújításának jelentős része elkészült, de még van tennivaló
Fotó: Gábos Albin
Kezdték megunni az építőtelepi körülményeket a csíkszeredai Kalász lakóövezetben élők, a tavaly ősszel elkezdett felújítás több panaszos szerint túl lassan halad. Az alpolgármester szerint idén a legtöbb munkálat elkészül, a Tető utcát is felújítják.
2019. szeptember 26., 21:542019. szeptember 26., 21:54
Tereprendezés, ásás, átalakítás van folyamatban a lakótelep alsó részén, a Szent Ágoston téren, ahol korábban parkolók, és egy kis park is volt, nyárfákkal. Ezekből már semmi sem maradt, a fákat kivágták, a lépcsők, padok, burkolatok eltűntek, kotrógépek ásnak, ottjártunkkor a lépcsősor felőli járda utolsó maradványait szaggatták fel.
Ez a terület is új arculatot kap, jelenleg viszont a város alsó részéből érkezők a lépcsősoron nem, csak a Hunyadi János utcán tovább haladva, vagy a Szent Ágoston templom melletti kiszélesített földúton juthatnak fel a lakótelep felső részébe.
A helyszínen azt láttuk, hogy
Ez a Tető utca északi végén, ennek közelében, illetve a szintén az utcából nyíló, a tömbházak között kialakított kisebb parkolók esetében is így van, akárcsak a Hunyadi János utca felső részén.
Fotó: Gábos Albin
Több lakó viszont elégedetlen a körülményekkel. Az újjáépítésre váró lépcsősor, ahol két hónapja fektették le az esővíz-elvezető rendszer vezetékeit, azóta is szétdúlt állapotban van, és nem használható. A Tető utcában az utóbbi hetek időjárása miatt vastagon állt a por, a forgalom miatt pedig porfelhők nehezítették az ott lakók és közlekedők mindennapjait, akik attól tartanak, hogy esőzések után a sár okoz majd gondokat.
Az utca a korábbi ásások miatt hepehupás, elhanyagolt állapotokat mutat,
Fotó: Gábos Albin
Mivel a közvilágítási rendszer is újjáépítés alatt áll, esténként sötétbe borul a lakótelep, és ilyen körülmények között kell botorkálni. Volt aki szóvá tette azt is, hogy hosszabb ideig csak néhány munkás dolgozott a területen, és úgy vélte, a felújítás az elvártnál, lehetségesnél lassabban halad.
– vázolta kérdésünkre Szőke Domokos. Az alpolgármester hozzátette, a szerződés szerint
A közvilágításról azt mondta, részlegesen helyreáll a napokban, és ahogy elkészül egy új szakasz, azt is be fogják üzemelni. Megtudtuk, hogy a Tető utcában jövő héten elkezdik az útfelújítást, a Szent Ágoston tér kialakítását idén be kellene fejezni, a lépcsősor viszont elképzelhető, hogy csak jövőre készül el. Mindezt az időjárás is befolyásolhatja – részletezte.
Fotó: Gábos Albin
Szőke szerint nem egyszerű feladat az akadálymentes közlekedés biztosítása, mivel teljes felújításról van szó, ugyanakkor a tél beállta előtt ezt is ellenőrzik, és ha szükség van rá, javításokat végeznek. ,,A Kalász negyed egy nagy lakótelep, sajnos képtelenség úgy teljesen felújítani, hogy ne okozzunk kellemetlenségeket. Mindenkitől elnézést és megértést kérünk, és bízom abban, hogy a munkálatok befejezésével a lakók többségét kárpótolja a felújított lakónegyed, mint ahogy ez más lakóövezetekben is tapasztaltuk az elmúlt évek során” – értékelt az alpolgármester.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!