A gyergyószentmiklósi városházán hatékonyabb ügyintézést szeretnének. Archív
Fotó: Beliczay László
Fontos a városi infrastruktúra, az utak, közművek fejlesztése, de ahhoz, hogy élhetőbb hely legyen Gyergyószentmiklós, az is kell, hogy a városházi adminisztráció könnyebb, hatékonyabb és egyszerűbb legyen – így foglalta össze Nagy Zoltán polgármester annak az új szervezési rendszer bevezetésének célját, amelyet szerdán mutattak be.
2019. október 31., 14:052019. október 31., 14:05
Egy olyan belső vállalatirányítási rendszerről van szó, amely ötéves időtartamra vetítve határozza meg a kitűzött célokat, és ezen belül a városháza minden irodája, illetve munkatársa számára egyértelműen látható, hogy mik az aktuális feladatok, mit kell megoldani és milyen határidővel. Leegyszerűsítve ezt jelenti a gyergyószentmiklósi önkormányzatnál bevezetésre kerülő Balanced Scorecard (BSC) nevű menedzsment rendszer.
Az uniós forrásokból megvalósuló fejlesztést Pál Levente városmenedzser ismertette, akinek irányításával ezt egy év alatt készítették elő. A feladatkövető rendszer egyértelműen
A fejlesztés által a városban az életszínvonal emelése, a város gazdasági erejének növelése és fenntarthatóságának javítása a cél, úgy, hogy a dolgozók motiváltan végezzék a munkájukat – hangzott el.
Ennek nyilván a polgárok kell hasznát lássák a gyorsabb ügyintézés révén, de az igazán látványos eredményt egy másik, most induló projekttől lehet majd várni. Egy olyan fejlesztésről van szó, amelyet a polgármester tudomása szerint az országban elsőként vezetnek be, és
Bizonyos igazolásokat, engedélyeket online kérhetnek majd a gyergyóiak, és egyszeri folyamodással megkaphatják majd a kért dokumentumokat anélkül, hogy több irodát kellene végigjárniuk.
A gyergyószentmiklósi program bemutatásán nemcsak a városban működő intézmények vezetői, hanem a megye más hivatalainak képviselői is jelen voltak, érdeklődtek, ugyanis máshol is tervezik a fejlesztés bevezetését.
Kevesebb fagyoskodás, látványosabb élmény – így lehetne tömören összefoglalni a gyergyószentmiklósi mikulásváró estét.
Nem tartották be a megfelelő követési távolságot, ezért egymásba ütközött három személyautó Sepsiszentgyörgyön. Két utas sérült meg.
A motorok zúgását karácsonyi dalok kísérték, de villogó égősorok is távolról jelezték: a Mikulások megérkeztek Sepsiszentgyörgyre. A motorosok hatalmas tömeget vonzottak az utcákra, mi pedig ott voltunk, hogy megörökítsük az ünnepi pillanatokat.
Talán még sosem gyűlt össze annyi gyerek Mikulás napján Székelyudvarhelyen, mint csütörtök este: a város központi részén rengeteg apróság figyelte lélegzetvisszafojtva, hogy a Mikulás hogyan ereszkedik le a Ferences templom tornyáról.
Hosszú ideje tartó belső feszültségek eszkalálódtak a székelyudvarhelyi kórházban az utóbbi hetekben, napokban bekövetkezett lemondáshullámmal. Az intézmény vezetőjétől válságtervet kért az igazgatótanács, a polgármester gyors megoldást ígér.
Jó minőségű játékelemekkel felszerelt játszóteret építettek és parkosított közteret alakítottak ki a Székelykeresztúrhoz tartozó Fiatfalván, amelyet csütörtökön – az avatóünnepség után – vehetett birtokba a helyi közösség.
A bodzafordulói bíróság elrendelte egy 40 éves nagypataki férfi őrizetbe vételét, miután az kedden reggel a polgármesteri hivatal egyik munkatársának ütlegelésével fejezte ki elégedetlenségét.
A Kovászna Megyei Mezőgazdasági Igazgatóság legutóbbi jelentése a mezőgazdaságot ért károkat is összegzi. Ebből kiderül, Háromszéken idén a medvék és a vetési varjak jelentették a legnagyobb gondot.
A régi szülészet eladott részének visszavásárlásáról döntött a Kovászna városi tanács múlt heti ülésén. Konkrét elképzelés nincs még a jövőjéről, de számos munka vár rá.
Építkezési törmelékeket, gumiabroncsokat, vegyszeres palackokat és még sok más lakossági hulladékot fog befogadni a csíkszeredai hulladékudvar, amelynek kivitelezési szerződését csütörtökön írta alá a városvezetés. Várhatóan jövőben elindítják.
szóljon hozzá!