A gyergyószentmiklósi városházán hatékonyabb ügyintézést szeretnének. Archív
Fotó: Beliczay László
Fontos a városi infrastruktúra, az utak, közművek fejlesztése, de ahhoz, hogy élhetőbb hely legyen Gyergyószentmiklós, az is kell, hogy a városházi adminisztráció könnyebb, hatékonyabb és egyszerűbb legyen – így foglalta össze Nagy Zoltán polgármester annak az új szervezési rendszer bevezetésének célját, amelyet szerdán mutattak be.
2019. október 31., 14:052019. október 31., 14:05
Egy olyan belső vállalatirányítási rendszerről van szó, amely ötéves időtartamra vetítve határozza meg a kitűzött célokat, és ezen belül a városháza minden irodája, illetve munkatársa számára egyértelműen látható, hogy mik az aktuális feladatok, mit kell megoldani és milyen határidővel. Leegyszerűsítve ezt jelenti a gyergyószentmiklósi önkormányzatnál bevezetésre kerülő Balanced Scorecard (BSC) nevű menedzsment rendszer.
Az uniós forrásokból megvalósuló fejlesztést Pál Levente városmenedzser ismertette, akinek irányításával ezt egy év alatt készítették elő. A feladatkövető rendszer egyértelműen
A fejlesztés által a városban az életszínvonal emelése, a város gazdasági erejének növelése és fenntarthatóságának javítása a cél, úgy, hogy a dolgozók motiváltan végezzék a munkájukat – hangzott el.
Ennek nyilván a polgárok kell hasznát lássák a gyorsabb ügyintézés révén, de az igazán látványos eredményt egy másik, most induló projekttől lehet majd várni. Egy olyan fejlesztésről van szó, amelyet a polgármester tudomása szerint az országban elsőként vezetnek be, és
Bizonyos igazolásokat, engedélyeket online kérhetnek majd a gyergyóiak, és egyszeri folyamodással megkaphatják majd a kért dokumentumokat anélkül, hogy több irodát kellene végigjárniuk.
A gyergyószentmiklósi program bemutatásán nemcsak a városban működő intézmények vezetői, hanem a megye más hivatalainak képviselői is jelen voltak, érdeklődtek, ugyanis máshol is tervezik a fejlesztés bevezetését.
A marosvásárhelyi magyar közösség ünnepét, a Vásárhelyi Forgatagot idén augusztus 27–31. között szervezik meg, idén pedig a „vásárhelyiség” köré épül. A tizenkettedik családi rendezvényen mindenki talál magának való programot idén is.
Hatvanmillió lejből újítják fel a Csíkszentmártoni Korai Fejlesztő és Rehabilitációs Központot. Hargita Megye Tanácsa és a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház partnerségben pályázott európai uniós és kormányforrásokra.
Idén 23 Hargita megyei templom és műemlék felújítására, restaurálására biztosít 1,6 millió lejt Hargita Megye Tanácsa – soron kívüli ülést tartottak pénteken.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet. A bruttó átlagbér 9187 lej volt májusban, 228 lejjel kisebb, mint az előző hónapban.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország 16 megyéjére.
Székelyudvarhelyen jelenleg több helyszínen is javában zajlanak a munkálatok a nagy mobilitási projekt részeként, így a közlekedőknek érdemes figyelni az időszakos korlátozásokra. Mutatjuk, hol vannak korlátozások, és mi szabadul fel a közeljövőben.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közölt adatai szerint az elmúlt egy évben a friss gyümölcsök és a vasúti szállítás drágult a legnagyobb mértékben, míg a cukor vagy a földgáz ára kisebb volt idén júniusban, mint egy évvel korábban.
Akit érdekel őseink történelme – legyen szó az ősi vallásról, lovas népünk mibenlétéről vagy a korai magyar hősök történelmi szerepéről –, annak idén is ott a helye a 2025. augusztus 8–10. között tartott VIII. Ősök Napja ünnepen.
Elérhető a Határtalanul program legújabb pályázata csütörtöktől – jelentette be a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára csütörtökön Sátoraljaújhelyen, a Rákóczi-táborban tartott sajtóeseményen.
Lépfenefertőzéssel (anthrax) kezelnek két személyt a bukaresti Matei Balș járványtani intézetben – közölte csütörtök este az egészségügyi minisztérium.
szóljon hozzá!