A gyergyószentmiklósi városházán hatékonyabb ügyintézést szeretnének. Archív
Fotó: Beliczay László
Fontos a városi infrastruktúra, az utak, közművek fejlesztése, de ahhoz, hogy élhetőbb hely legyen Gyergyószentmiklós, az is kell, hogy a városházi adminisztráció könnyebb, hatékonyabb és egyszerűbb legyen – így foglalta össze Nagy Zoltán polgármester annak az új szervezési rendszer bevezetésének célját, amelyet szerdán mutattak be.
2019. október 31., 14:052019. október 31., 14:05
Egy olyan belső vállalatirányítási rendszerről van szó, amely ötéves időtartamra vetítve határozza meg a kitűzött célokat, és ezen belül a városháza minden irodája, illetve munkatársa számára egyértelműen látható, hogy mik az aktuális feladatok, mit kell megoldani és milyen határidővel. Leegyszerűsítve ezt jelenti a gyergyószentmiklósi önkormányzatnál bevezetésre kerülő Balanced Scorecard (BSC) nevű menedzsment rendszer.
Az uniós forrásokból megvalósuló fejlesztést Pál Levente városmenedzser ismertette, akinek irányításával ezt egy év alatt készítették elő. A feladatkövető rendszer egyértelműen
A fejlesztés által a városban az életszínvonal emelése, a város gazdasági erejének növelése és fenntarthatóságának javítása a cél, úgy, hogy a dolgozók motiváltan végezzék a munkájukat – hangzott el.
Ennek nyilván a polgárok kell hasznát lássák a gyorsabb ügyintézés révén, de az igazán látványos eredményt egy másik, most induló projekttől lehet majd várni. Egy olyan fejlesztésről van szó, amelyet a polgármester tudomása szerint az országban elsőként vezetnek be, és
Bizonyos igazolásokat, engedélyeket online kérhetnek majd a gyergyóiak, és egyszeri folyamodással megkaphatják majd a kért dokumentumokat anélkül, hogy több irodát kellene végigjárniuk.
A gyergyószentmiklósi program bemutatásán nemcsak a városban működő intézmények vezetői, hanem a megye más hivatalainak képviselői is jelen voltak, érdeklődtek, ugyanis máshol is tervezik a fejlesztés bevezetését.
Az exit poll eredmények alapján a függetlenként indult Nicușor Dan, Bukarest főpolgármestere a szavazatok 54 százalékát, míg George Simion, az AUR elnökjelöltje 45 százalékát szerezhette meg.
Példátlanul felfokozott hangulatban zajlott az elmúlt két hét, az elnökválasztás két fordulója közötti időszak. Hamarosan kiderül, hogy miért is.
Székelyföld egyik utolsó, teljes felújításra váró erődtemplomát kikezdte az idő vasfoga, de méltóságából nem veszített. Az Árkos fölött őrködő szakrális épületegyüttes helyén már a kezdetekben is unitárius templom állhatott.
Romániai idő szerint vasárnap 18:30-ig több mint 1,5 milió román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Mivel a szavazólapok mindenütt azonosak, a választók bárhol leadhatják voksukat – a következő két órában még nagyon sokan elmehetnek szavazni.
Vasárnap összesen 140 lehetséges választási incidensről érkezett bejelentés a belügyi szervekhez.
Vasárnap 17 óra 30 percig a választói névjegyzékben szereplők 53,39 százaléka, azaz 9,6 millió választópolgár szavazott az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
A számok magukért beszélnek, négy órával urnazárás előtt így áll Székelyföld a részvétellel. Összehasonlításként: Kolozs megye 55 százaléknál tart, Bukarest pedig 48 százaléknál.
Sokkal nagyobb részvételt eredményez az államelnök-választás második fordulója, mint az első. Székelyudvarhelyen is egyértelműen a szavazókedv jelentős növekedését tapasztalják a szavazóbiztosok.
Folyamatos a mozgás a háromszéki megyeközpontban a választás napján: délután négy óráig a lakosság negyvenkét százaléka voksolt. Mindeközben nagyon sokan a Sepsi OSK idegenbeli meccsét figyelik a tévében. Van ok aggodalomra.
szóljon hozzá!