
A helyi rendőrség vezetőjét alkalmazzák először az intézményhez. Új rendfenntartó testület alakul Csíkszeredában
Fotó: Pál Árpád
Két személy jelentkezését fogadták el a csíkszeredai helyi rendőrség igazgatói tisztségéért kiírt versenyvizsgára, egyikük Ábrahám Előd Lajos helyi önkormányzati képviselő, volt élsportoló. A vizsgát augusztus 6-án tartják.
2019. július 31., 12:022019. július 31., 12:02
2019. július 31., 12:082019. július 31., 12:08
Pár nappal ezelőtt vált nyilvánossá a létrehozandó csíkszeredai helyi rendőrség igazgatói tisztségére pályázók neve, miután lejárt a jelentkezési határidő. Mint kiderült, hárman nyújtották be a versenyvizsgán való részvételhez szükséges dokumentációt, de közülük egy személy esetében ez nem bizonyult teljesnek, így őt elutasították.
Jelentkezésének okairól kérdésünkre azt mondta, mindig is fontosnak tartotta, hogy rend és fegyelem legyen körülötte, a cselgáncs megtanította arra is, hogy csak úgy lehet nyugodtan élni, ha az ember betartja az alapvető szabályokat. Ugyanakkor olyan problémákat is észlelt a városban, amelyeket szerinte csak a helyi rendőrség segítségével lehet megoldani – a parkolási gondoktól a viselkedési hiányosságokon, túlkapásokon át az egészségügyi szabályok be nem tartása miatti kellemetlenségekig. „Helyi önkormányzati képviselőként ezeket nem tudtam megoldani, noha sokszor nyújtottam be különböző dokumentumokat” – említette. Ábrahám úgy látja,
Szerinte az első három-négy év létfontosságú lesz az intézmény működése szempontjából, amelynek hatékonysága nagyban függ majd a vezetőtől, illetve az általa alkalmazott emberektől. Amennyiben sikerrel jár és el akarja foglalni a helyi rendőrség igazgatói tisztségét, Ábrahám Elődnek le kell mondania önkormányzati képviselői mandátumáról.
A másik pályázó, Dorel Potra nem helybéli, és a világhálón fellelhető adatok alapján
Így 2016-ban eredménytelenül vizsgázott a kolozsvári, tavaly a dévai, idén júniusban pedig a Râmnicu Vâlcea-i helyi rendőrség igazgatói tisztségére. De próbálkozott a Kolozsvár Aréna igazgatói tisztségéért kiírt vizsgán, valamint Máramaros és Fehér megyék különböző intézményeinél, illetve a nagykárolyi polgármesteri hivatalnál is hasonló megmérettetéseken, akárcsak a Kolozs megyei prefektusi hivatalnál.

Elfogadták a létrehozandó helyi rendőrség működési szabályzatát a csíkszeredai önkormányzati képviselők pénteki soros ülésükön. A város idei költségvetés-tervezetében az intézmény részére egyelőre 1,5 millió lejt szántak.
A csíkszeredai helyi rendőrségnél az első időszakban várhatóan tizenkét személyt alkalmaznak, akiknek a Belügyminisztériumhoz tartozó rendfenntartó intézmények által szervezett három hónapos elméleti és gyakorlati képzésen is részt kell venniük. Az elfogadott szabályzat szerint az igazgatóval együtt összesen 34 személyt lehet felvenni, az intézményvezető feladata lesz az álláskeret feltöltése, a megfelelő személyek kiválasztása.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
2 hozzászólás