
Fotó: Gergely Imre
Utcafórumokon írták alá két fontos beruházás kivitelezési szerződését is Gyergyószárhegyen, illetve a hozzá tartozó Güdücön. Tizenkét utca aszfaltozása kezdődik el, és közösségi házzá alakul egy, már funkcióját veszített iskolaépület.
2020. augusztus 09., 11:372020. augusztus 09., 11:37
A Csengettyű utcába hívta a környéken lakókat Danguly Ervin polgármester szombaton, azzal a szándékkal, hogy személyesen ismertesse őket arról a beruházásról, amely most indul el több évi előkészítő folyamat után.
– közölte Danguly.
Uniós forrásokból erre 5,5 millió lejt nyertek, ehhez a község 2,7 millió lejt kell hozzátegyen. Nemcsak a pénz megteremtése volt kihívás, de nehezítette a munkálat elkezdését az is, hogy a kivitelezésre kiírt első közbeszerzésre nem volt jelentkező. Így ezt másodszor is le kellett folytatni, de közben
Fotó: Gergely Imre
Bonyolította még a folyamatot az is, hogy Szárhegyen rendszeresek az árvizek, a község egy része különösen ki van téve az áradásoknak, így ezeket a szempontokat is figyelembe kellett venni, amikor a munkát készítették elő.
Az utcafórumra hívott Csengettyű és Cárina utcai lakók is felvetették ezeket a kérdéseket, a polgármester válaszaiból pedig megtudhatták, a terv figyel arra, hogy az esővíz ne okozhasson később károkat, akadálytalanul folyhasson ki a falurészből a mezők felé.
Fotó: Gergely Imre
Danguly közölte: a most megújuló tizenkét utca mindegyike forgalmasnak számít, például az alszegi részt köti össze a központtal, a megyei utat a vasútállomással, a felszegiek is jó úton jutnak a községháza környékére.
A kivitelezési szerződést a helyszínen írták alá, és jövő júniusig kell befejeződjenek a munkálatok. A Csengettyű utcában kezdik és egyszerre több csapat is dolgozik majd. Figyelniük kell arra is, hogy az őszi munkálatok során a mezőgazdasági gépek is eljuthassanak a földekre.
Fotó: Gergely Imre
Otthona lesz a güdüci közösségi eseményeknek, akár családi ünnepeknek, akár kulturális rendezvényeknek is helyet tud majd adni az a közösségi ház, amely a régi, már nem működő iskola épületében alakítanak ki.
Amint Danguly Ervin elmondta, szomorú, hogy a lecsökkent gyereklétszám miatt
Az 50-es években, egy korábbi iskola helyén emelt épület 395 ezer lejes uniós finanszírozásból, 313 ezer lejes önrésszel újul meg, új rendeltetésének megfelelően lesz benne egy tágas közösségi tér, ahol
Fotó: Gergely Imre
A polgármester rámutatott: a tervezést egy szárhegyi szakember, Gurzó Levente követte, odafigyelve, hogy a helyiek számára fontos épület értékei megmaradjanak, a kivitelező Koszti András pedig güdüci.
Danguly kiemelte Vizoli István szerepét, aki a güdüciek kérésére úgy döntött, hogy a szétesni látszó községi képviselő-testületben hanem tovább folytatja a munkáját, nem csatlakozik a lemondó tanácsosokhoz. Ennek köszönhetően maradt működőképes az önkormányzat, és ennek köszönhetően valósulhat meg ez a beruházás is.
A polgármester felvetette még, hogy szeretné, ha a közösségi ház olyan hatással lenne a településre, hogy ismét szükség legyen óvoda és iskola építésére is.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
2 hozzászólás