
Fotó: Erdély Bálint Előd
Soron kívüli önkormányzati ülést tartottak pénteken Székelyudvarhelyen, amelyen a napirendi pontok előtt szóba került a volt beruházási igazgató 2019-es menesztése kapcsán meghozott jogerős bírósági döntés.
2022. május 20., 12:162022. május 20., 12:16
2022. május 20., 13:132022. május 20., 13:13
Természetesen nem mentek el szó nélkül a tanácsosok a székelyudvarhelyi képviselő-testület pénteki, soron kívüli ülésén amellett, hogy egy e heti jogerős bírósági döntés értelmében újból alkalmazni kell korábbi tisztségébe a polgármesteri hivatal beruházási osztályának volt vezetőjét, akit 2019-ben menesztettek vélt károkozás miatt. Puskás Katalinnak az azóta eltel időszakra járó bérét is ki kell adni.
Berde Zoltán, az RMDSZ frakcióvezetője kijelentette, felelősségvállalást várnak el a Szabad Emberek Pártjától (POL), illetve Gálfi Árpád polgármestertől. Ennek alapján tették fel a kérdést, hogy

Újból alkalmazni kell korábbi tisztségébe a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal beruházási osztályának volt vezetőjét, akit 2019-ben menesztettek vélt károkozás miatt. Puskás Katalinnak az azóta eltel időszakra járó bérét is ki kell adni.
Péter Balázs, a POL frakcióvezető-helyettese rámutatott, ők nem harcoltak ezekben a perekben, így a felelősség sem őket terheli.
Szerinte ugyanis a meghozott jogerős bírósági döntés ellenére még nem járt le az ügy, hiszen az Országos Korrupcióellenes Ügyészségen (DNA) is folynak még vizsgálatok egy feljelentés nyomán. Hozzátette,

Előrelépés történt az Udvarhelyi Média Kft. ügyében: a cégbíróság felszámolta az évekkel ezelőtt becsődölt médiavállalkozást, a csődbiztos megállapította a keletkezett kár mértékét. A várost ért kár kamatokkal együtt több mint 700 ezer lejre rúg.
Kijött az első előzetes a Warner-nél készülő Harry Potter-sorozathoz, ami J. K. Rowling világhírű varázslótanoncos regényeit dolgozza fel újra, a 2000-es években készült filmek után.
Székelyföld-szerte számos ponton nyújtanak segítséget a levélszavazatok pontos kitöltésében és annak leadásában. Összegyűjtöttük, a székelyföldi városokban hol adhatja le szavazatát, hogy időben célba érjen.
Negyven férőhelyes, konyhával és egészségügyi helyiséggel is rendelkező bölcsődét adtak át a közösségnek szerdán délután Korondon. A felszólalók a „legkisebbek” biztonságos nevelésének fontosságát hangsúlyozták, ami a megmaradásunk alapja.
Az Országos Adóhatóság (ANAF) kézzelfogható eredményeket ért el az adócsalás elleni küzdelemben és a költségvetési tartozások behajtásában, amit az áfabevételek 12,9 százalékos növekedése is jelez – jelentette ki a pénzügyminiszter.
Az üzemanyagpiaci válsághelyzet kihirdetéséről szóló sürgősségirendelet-tervezet nem a lakosságot, hanem a válságon nyerészkedő gazdasági szereplőket védi – állapította meg szerdai közleményében az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS).
Kelemen Hunor szerint nincs alternatívája a PSD, PNL, USR, RMDSZ és a nemzeti kisebbségek alkotta jelenlegi kormánykoalíciónak.
Sorin Grindeanu, a képviselőház elnöke szerdán kijelentette, hogy a kormánynak mielőbb mérsékelnie kell az üzemanyagár-emelkedés hatásait.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter szerdán bejelentette, hogy jövő héten közvitára bocsátják a kórházi alkalmazottak munkaidejének megszervezését szabályozó miniszteri rendelet módosítását.
Tíz lej fölé emelkedett szinte minden kútnál a gázolaj literenként ára szerdán, ennek apropóján lapoztuk fel a fotóarchívumunkat, hogy milyen árak kerülnek elő a múltból.
A szakszervezetek szerint a kormány csak „mímeli” a társadalmi partnerekkel való konzultációt az energiaválság ügyében, ezért nem vesznek részt a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács szerdára meghirdetett ülésén.
3 hozzászólás